• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prednji paker valjak.

R

Ratarko

Guest
Možda onaj Guttler valjak što sam prije spominjao ?
On ti malo sabija , ravna i sitni zemlju ali gornji sloj zemlje ne bude sabit i zaljepljen nego pokretan baš zato što ima prizmaste valjke koji ustvari mješaju zemlju ( uz sabijanje i ravnanje ).

http://www.guettler.de/
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,421
Vidim da ste dosta pričali o prednjim valjcima i tako; ja sam o sličnom stroju razmišljao več ranije i slučajno sam naletio na ovo. Å to mislite o toj kombinaciji; također se ide na izoranu zemlju sa kombinacijom rotodrljače i sijačice, a navodno Front Terra C jako dobro radi. u jednom smjeru reže i usitnjava brazde, a ako okreneš valjke onda djeluje kao valjak i sabija. Pretpostavljam da su režnjevi naizmjenično brušeni pa zato. U svakom slučaju meni se sviđa

Obrisan neispravan link.
 
R

Ratarko

Guest
Uuuu bejbeee , dobar , meni se isto sviđa ...
Koliko košta od 3 metra ?
Gdje si to vidio , u HR ? Koja firma to prodaje ? Gukni golube :lol: zanima me makar informativno za sada .
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,421
Firma je Kongskilde, a stvar se zove Front Terra C
Nisam vidio uživo nego sam našao na netu jer sam imao ideju napraviti sam priključak za prednju hidrauliku koji bi mi smanjio broj prolaza prilikom tanjuranja, a da ujedno služi kao protu uteg. Ja ti inače dosta toga sam izmišljam i konstruiram, koliko mi to dopušta studentski budžet...trebao sam ič strojarstvo umjesto elektrotehnike...eee... Ideja mi je bila da stavim puno crtala od plugova jedne između drugih na dvije osovine i da ih malo zakosim i suprotnim smjerovima i tako sam tražeči tako nešto naletio na ovo. Neznam koliko košta, probaj provjeriti na

http://www.kongskilde.com
Znam samo ove podatke:

KONGSKILDE FRONT TERRA C
Type C 3000 C 4000 H C 4500 H C 6000 H
Working width, metre 3,00 4,00 4,50 6,00
Transport width, metre 3,00 3,00 3,00 3,00
Number of discs 32 42 48 64
Weight, kg 995 1.220 1.320 1.615
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,421
Eeeeeeeeeee, našao sam distributera za HR; pa probaj saznati cijenu, i mene baš zanima!

Agromarketing
Kneza Mislava 6
P O Box 5
10 000 Zagrab, Croatia
Contact: Mr. Tomislav Raguz
Tel: +385 1 4612440
 
R

Ratarko

Guest
Evo upravo sam pogledao kako to radi , pametan dizajn sa tim valovitim diskovima , posebno zbog toga što se valovi povečavaju prema vanjskom rubu diska . Upravo taj stroj mi treba prilikom sijanja pšenice ili ječma na jesen . Te dvije kulture uvijek sijem po repištu i po soji na taj način da pretanjuram jedan ili dva traga teškom tanjuračom te onda idem sa kombinacijom rotodrljača + sijačica koji su normalno prikopčani nazad za traktor . Puno puta nisam zadovoljan sa kvalitetom pripreme na taj način jel mi bude nekako grubo i busato .
Kupio sam jedan prednji paker valjak koji još nisam niti isprobao u praksi ali mislim da bi ovaj bio puno bolji zbog manjeg razmaka između diskova .
Moj prednji paker valjak ima velike diskove promjera 90 cm koji su razmaknuti 25 cm jedan od drugoga , ovo čudo ima 32 diska koji idu jedan iza drugoga , puno sitniju zemlju bi ostavio taj stroj iza sebe .
Definitivno ču se raspitati za cijenu stroja od 3 metra .
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,421
Znam, imaš onaj zeleni, vidio sam na drugoj temi. I ja smatram da Terra radi bolje, baš zbog tih valovitih diskova, a i napravljeni su tako da se između nemože nakupit zemlja, a opet dovoljno guto jer oni na drugoj osovini idu izmađu prvih. Kladim se da dobro radi. Ako gdje nađeš slike ili video u radu, postaj.
 
R

robert

Guest
ne znam bas za te valjke,sigurno su jaako dobri,jer odma sijeku oranje i ravnaju,time cuvaju vlagu u tlu,ali kod mene zemlja nije toliko teska za obradu,pa mislim sam napraviti zube,koji se takodjer namontiraju na plug kao ovi valjci,ali daleko jednostavnije i lakse konstrukcije..probat cu poslat sliku,ili staviti skicu na forum..
 
R

Ratarko

Guest
Eto nazvao ja danas taj broj i pitao za cijenu Kongskilde Front Terra C valjka.
Nakon 20 minuta razgovora , ništa od cijene , tip mi dao broj faksa na koji da pošaljem upit o cijeni ???
Kaže da napišem malo o sebi , o svom gospodarstvu o traktoru sa koji bi radio sa tim strojem onda za čega bi ga koristio i u kombinaciji sa koji strojevima bi ga vukao i naravno onda da pitam koliko košta taj valjak na kraju.

Pa kad nisam poludio .
Ajde ako netko drugi ima volje naka ga nazove i pita za cijenu jel ja mu taj faks sa svojim životopisom ne šaljem.
I još mu kažem da mi samo on pošalje fax sa cijenom ako več ne zna napamet , NE , ja moram poslati prvo taj fax sa upitom njemu pa če onda on meni. Stvarno ne znam jesam to samo je pehista ili što ?
 
B

Bobo

Guest
Blesavo da boli...

Mozda skupljaju podatke za neku anketu, pa da napisu kakvi to ljudi kupuju njihove strojeve... Stvarno blesavo...

Mozda si ih zvao na 1. April :twisted:
 
R

Ratarko

Guest
Bio je 2 travnja kada sam zvao.
Tip je živa dosada , nema što me nije sve pitao i onda još hoče da to sve napišem i pošaljem kao upit za cijenu. A što li sam ga onda zvao , zar to nije bio upit ? Danas sam dugo razmišljao da li da ga nazovem i kažem da mi se fax misteriozno pokvario te da mu ne mogu poslati upit , možda sam trebao , tako i tako nisam imao pametnija posla...
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,421
Hehehehe... Lik je očito neki biro-retarded. Katastrofa. Ko da nije mogao reči telefonom. Spec. Kako uopče takvi likovi prodaju nešto?!!=? Uopče? Bilo kad? Kome?!!! ...užas...
Pošto mi je takva narav posla i znam kako funkcionira prodaja nečega stvarno mi nije jasno...! Cilj je posvetiti se kupcu i slušati što on zahtijeva, a ne tražiti životopis i neke tam filozofije... Bezveze...
 
R

Ratarko

Guest
zjockoo kaže:
Hehehehe... Lik je očito neki biro-retarded. Katastrofa. Ko da nije mogao reči telefonom. Spec. Kako uopče takvi likovi prodaju nešto?!!=? Uopče? Bilo kad? Kome?!!! ...užas...
Pošto mi je takva narav posla i znam kako funkcionira prodaja nečega stvarno mi nije jasno...! Cilj je posvetiti se kupcu i slušati što on zahtijeva, a ne tražiti životopis i neke tam filozofije... Bezveze...

U tome i je fora , posvetio se on meni , ispitivao je non stop što imam i kako bi ja sa tim valjkom radio a ja pomislio da če moj upit o cijeni ipak uroditi plodom pa sam strpljivo odgovarao na sva pitanja , jedno 20 min . Na kraju kaže da ipak MORAM poslati pismeni upit da saznam cijenu :?:

Pričali smo i o kombinatu Belje ( njima su jedino prodali 3-4 takva valjka od 6 metra ) i o broju mojih traktora te o tome kako ih imam previše i o težini zemlje za obradu u njemačkoj , ma o svemu ... ludnica razgovor je to bio... :lol:
 
B

Bobo

Guest
Mozda je covjek dobio dijete vecer prije, pa je jos bio pod utjecajem ;)

Uglavnom, kakve veze ima sto imas puno traktora, i kakva je zemlja za raditi u Njemackoj...

Mozda covjeka bas cesto i ne zovu, pa da se malo i on naprica ;)

Tko ce ga znat... U svakom slucaju, jako jako cudno.
 
R

Ratarko

Guest
Hehe , jedino ako je bio cuga stvarno , to nisam niti pomislio ...
Kažem ti da me je sve ispitao , da je zapisivao imao bi i više nego dovoljno podataka tako da mu fax ne bih niti trebao slati.

Zovem dosta frekventno koje kakve trgovine i raspitujem se o cijenama strojeva ali ovo mi se prvi puta dogodilo , no nema veze evo ja sam priključio svoj valjak za traktor pa ču raditi sa njim ove godine.

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
e ovako šta ja voli vidjeti , to ti je posao. svašta se može kombinirati tako da ne moraš niti tanjurati. sve u jednom prohodu
 
B

Bobo

Guest
Ja mislim da je ovaj tvoj sadasnji valjak sasvim dobar, posto radis s rotodrljacom, pa ti valjak treba da razbije samo velike buse, a rotodrljaca se pobrine za ostalo...
 
R

Ratarko

Guest
Možda sutra probam posijati malo soje pa ču vidjeti što taj prednji paker ustvari radi . Imam jednu parcelu koja je dva puta pretanjurana prije jedno mjesec dana a druga je oranje . Nadam se da če sjetva dobro proči i na jednoj i na drugoj njivi. Biti če slika , ne sekiraj te se ( ako budem sijao... ).
 
B

Bobo

Guest
Mora raditi dobro. Za ono tanjurano se ni najmanje ne bojim, a za oranje ti drzim fige da sve dobro prodje. Valjak izgleda solidno, i mislim da ce korektno odradit svoj posao.

Koliko kuzim, to ti je prvi put da koristis valjak?
 
Na vrh