• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prednji paker valjak.

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Mislim da nebi se trebao ti ratarko bojati da će se što dogodit tvojem MF-u, ipak on ima nosivost 5 tona, a onaj Deutz 130 mislim da je 3 tone, što mi se čini malo za tako velike traktor jer i za mojeg Lambija koji je tonu lakši piše oko 3 tone, u što ne vjerujem, što ti misliš dali ga slobodno opteretit s tri tone ako stavim prednju hidrauliku?

SIMON- da li imaš originalnu DF hidrauliku? Sad sam se sjetio da sam zaboravio slikati šasiju od Lamborghinija 95 ks s utovarivačem.
 
R

Ratarko

Guest
Mario , nikako ne smiješ opteretiti tvoj traktor sa 3 tone naprijed . Bez obzira što piše na papirima . Vjeruj mi na riječ . Ford mi ima 2 tone teg na prednjem hidrauliku i samo mi je probleme napravio . Ne znam što mi se sve nije polomilo na prednjem trapu , doslovno sam sve izmjenio !
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
NAravno ne da stavim 3 naprijed, mislim ukupnu nosivost 3 tone znači naprijed 800 kg a otraga 1600- znaći tri bale kg, što misliš?

Å to si sve mijenjao, Fordu 2 tone nebi trebalo smetati pa ona ima 10 tona, ja sa Zetorom vozim bale od 700 kg + 400 utovarivač ali ne šparam ga nigdje, po grabama, po polju nigdje.
 
R

Ratarko

Guest
To možeš bez problema ! Samo polako preko rupa ;) ono , jel tvoj Lambo ima šasiju ;) :lol:
Å to me to toliko sekira , ne znam niti sam :blackeye ali imao šasiju ili ne možeš nositi 800 KG naprijed na Lambu .
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Nema šasiju, ali nemam prednju hidrauliku, tako razmišljam da bi nosio 3 bale ako bi ju imao, čak sam mislo ako se može prodat šasija od Sigma utovarivača pa da se stavi ona, samo je pitanje koliko bi htjeli samo za nju, ako nebi bilo ista priča kao i tvoja peta brazda.
Ali mislim nije problem naprijed nosit 800 kg, nego kako bi podnio spoj na sredini traktora kad bi i otraga bio teret?
 
S

Simon1980

Guest
Da moj DF ima original prednjo hidravliko naravno, ako se ne varam je Sauter

mi kažemo ovome smüka ili vlača...služi za poravnavo brazde, nakon toga je njiva ko ispeglana a pred sjetvom treba ti samo 1-2 prehoda sa predsetvenikom...Al dobro; ovaj se "stroj" polako ostavlja jer politički ukrepi/subvencije za zelenitve učinile su svoje. A gruberi uzimajo glavno vlogo.
Obrisan neispravan link.
 
B

Bobo

Guest
@Simon 1980: Ili stavljaj slike keko treba ili nemoj nikako!

Slike su dobre, ali zivcira kad moras klikati na svaku da ju vidis...
 
S

Simon1980

Guest
Bobo kaže:
@Simon 1980: Ili stavljaj slike keko treba ili nemoj nikako!

Slike su dobre, ali zivcira kad moras klikati na svaku da ju vidis...

ovako bolje?
Obrisan neispravan link.

bez zamjere...neznam kako više da radim; kad sam prvi put stavio slike bile su kao prevelike (napisalo mi da se ne može utvrditi format slike ili tako nešto, a inače dobio sam upozorenje i brisanje slika) al sad ni ovaj način nije uredu; ja mislim na ovoj maloj sličici vidi se kolkotolko a kog zanima kliknut če na taj THUMBNAIL i moči če vidjet detalnje sliku i sve što ga zanima. Ja razumjem pravila na ovom forumu i dobro je ako slike nisu prevelike al glupo mi je ponovo stavljat slike na imageschak ako ih več imam jednom tamo stavljene...A ako je možno več stavljene slike "pretvorit" u tako resoluciju koja je zaželjena ovdje molim za upute.
Sorry
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,171
Simon, samo ti stavljaj ovak kak stavljaš, jer je bolje za one koji nemaju brzi pristup internetu.

Bobo, trebalo bi ograničiti format uploadanih slika iz već spomenutog razloga.
 
R

Ratarko

Guest
Ups , ljudi recite kako želite da se slike uplodaju ? Ja znam da sam najveći krivac jer puno slika stavljam ali drage volje ću staviti thumbnail slike ako mi se tako kaže . Nema problema sa moje strane .
 
B

Bobo

Guest
Pa ajde, kako hocete, samo prije (u pocetcima foruma) ljudima thumbnails nisu pasali, niti su pasale prevelike slike. I ja sam bio medju njima pa je dogovoreno da max rezolucija bude 800x600, a da se izbjegava stavljanje thumbnail slika jer treba klikati na svaku (ako su zanimljive) da se pogledaju. Jos ako ima puno slika, tek to jede promet, jer svaki puta tu ucitava imageshack stranicu ispocetka. Doduse, ne ucitava cijelu, ali je gnjavaza, pogotovo za korisnike sa sporijim pristupom internetu.

Kome god nije jasno kako stavljati slike na forum, ima u mom potpisu dosta dobre uputa kako postaviti slike pravilno i opet ljudi ne citaju... Ne znam sto da vise kazem a da svi budu zadovoljeni. :scratch
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,171
Mnoga sela nemaju dosupan brzi internet, tak da s dial-up vezom nije baš praktično gledati takve postove. Ili postati slike do 800x600, odnosno 150-200kb po slici ili thumbnail (kaj se mene tiče), iako prednost dajem thumbnail-u radi brzine odziva, pa nek si svatko poveća sliku koju hoće vidjeti.
 
R

Ratarko

Guest
Dobro , samo da ja koji malo sporije kužim priupitam ...
Kako onda da šaljem slike , 800x600 ili thumbnail na slku a ona da bude u originalnoj rezoluciji koju pravi kamera :mrgreen: ???
Tko će onda tek kliknuti na taj thumbnail kada mi Cannon slika po 6 MB velike slike ,jedna je ispala 8.92 MB , hoće netko da ju vidi , LOL ? ;)
 
B

Bobo

Guest
My point exactly...

Eto, i opet je bolje 800x600 nego se zezat s thumbnails. Kud guta promet (nama koji imam ADSL) tud ga guta jos i vise, a traje dulje vremena ;)

Pa sto je sad isplativijie, bas me zanima...

Nisam vidio da se itko buni na sporo ucitavanje slika, tako da ostaje 800x600 i manje, ali bez thumbnails...
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Evo Ratarko, o tome sam ti pričao, samo što još nije gotovo i sad je u položaju grede (i zbog toga što sam ju isprobavao i zato da bih lakše navario noževe jer stvar ima 300 kg pa se bašđ ne mogu sa njome razbacivat) , a kad će biti u funkciji rezanja brazde onaj donji U-profil bit će zaokrenut za 90 stupnjeva u smjeru sata tako da noževi stoje prema dolje i okomito režu brazdu. :D

Evo slike. Izrezao sam ju jer je bio vani mrak pa se zagubila u toliko crnila :lol:

Obrisan neispravan link.
 
R

Ratarko

Guest
Daj nam malo pojasni ovo sa noževima ?
Prije si rekao da bi pravio sa tanjurima sada kažeš noževi ... kako će izgledat noževi ?
Kako se prilagođuje radna dubina ?
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Htio sam da budu valoviti diskovi, no njih je teško nabaviti, a i skupi su, pa sam smislio da ih zamijenim okomitim noževima koji će biti naizmjence postavljeni jedan naprijed, drugi iza na razmaku od 10 cm. Sve to u svrhu smanjenja broja prolaza kod tanjuranja i što je još važnije da bih izbjegao trešnju u kabini, jer kad je loša (mokra) godina na nekim parcelama nakon oranja ostaju brda i doline, pa kad to u proljeće idem tanjurati baca me po kabini, a i ne vjerujem da je blagotvorno za traktor. Razmišljao sam da noževe dodam na pomične nosače iza svake braze na plugu, pa da se to riješi još kod oranja, kao što to rade sa modernim plugovima pa sa strane vuku valjke, no pošto mi je ujedno trebao i uteg shvatio sam da je bolje da bude naprijed. Zemlja se u proljeće i tako bolje mrvi jer promrzne, a kad imaš svježe oranje ako je teža zemlja ništa ne bih postigao s noževima na plugu jer mislim da ne bi imali dovoljnu masu za prodiranje. Dubinu štelaš sa prednjim hidraulikom. Ja ću staviti noževe od 25 cm, malo ukošene prema natrag da bi vukli brazdu pod sebe i stavit ću poluge na slobodni hod, ako bi došlo nešto tvrđe što se ne bi dalo izrezati da proklize prema gore.
 
R

ROKI

Guest
Svaka čast na trudu, ali dat ću neke svoje primjedbe. Gredu si trebao staviti iza rupa gdje kačiš poluge(kad gledaš sa strane) jer mislim da će ti ovako greda imati tendenciju da se zabija u tlo zato što ćeš ju gurati umjesto da ju vučeš. Kao drugo po mom mišljenju greda je kruta na prednjoj hidraulici što će reći da će biti problema kad se traktor bude naginjao po rupama na njivi tjekom rada. Da si tu gredu okačio na lance bilo bi, jasno po mom, puno bolje jer bi ona kopirala teren po poprečnoj osi puno bolje. Tada bi samo morao staviti neki jači profil grede koji bi bio teži jer nebi mogao staviti te tegove koje sad imaš. Nemoj se ljutiti što sam ovo napisao da neispadne da ti solim pamet. I sam volim kombinirati.
 
R

Ratarko

Guest
Aha malo mi je jasnije ...
To će biti greda koja se koristi sa plugom ravnjakom budući da ide samo na jednu stranu ...ovako mi izgleda da krivo stoji kao da će raditi sa lijeve a ne sa desne strane pluga ? Možda si sliku izokrenio ili sa druge strane isto ima toliki komad te grede samo se ne vidi na slici ???
 
R

ROKI

Guest
Ratarko pobrko si lončiće, to ide na prednju hidrauliku sa tanjuračom na zadnjem kraju traktora ili sjetvospremačem.
 

Najnoviji postovi

Na vrh