• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Preporuka za kupnju motokultivatora

  • Temu pokrenuo igor266
  • Datum prvog posta
S

staffmen

Guest
mtd001 kaže:
pred par mjeseci sam gledao u Sesvetama model s svjetlima i elektro paljenjem koštao 26000 kuna :oops:
ma to sigurno u nekoj ovak firmi...
to je preskupo..
pogledaj si u uentradi oni su generalni zastupnici i tam je najjeftinije
ja sam kod njih kupovo djelove za motor(acme) i najjeftinije me ispalo
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,823
To je i ona u Sesvetama kaj sam ju spominjal,čak su mi neke sitnice slali poštom.
 
S

staffmen

Guest
mtd001 kaže:
To je i ona u Sesvetama kaj sam ju spominjal,čak su mi neke sitnice slali poštom.

e da to je ta mislim
evo imas kompletni cjenik motora i mtk-a pa si pogledaj ak te zanima
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,823
Jedino što mi treba za sada su gume pa malo istražujem gdje su povoljnije :scratch
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,243
Dvije ručke?
Jedna je za mjenjač, druga valjda za kardan. Sve ostale su dvopoložajne i riješene su sajlama.
 
S

staffmen

Guest
ZJ kaže:
Dvije ručke?
Jedna je za mjenjač, druga valjda za kardan. Sve ostale su dvopoložajne i riješene su sajlama.

izgleda
kardan ko na starom sa 4 polozaja
a brzine valjda kad se zakrene rucka bira se brze spore a kad se vrati prva druga rikverc se onda bira
al mi nije jasno di je spera?!

e sad jos jedno pitanje...
dal on ima invertor!?
kad se okrenu rucke ako nema invertzor kak se moze kosit posto se vozis u rikverc a u rikvercu se nemoze okretat kardan?!
dal se mjenjac stavi u sinkrronizirano pa onda kad kosis u 1. rikvercu kardan se okrece jednom brzinom a kad kosis u 2,rikvercu drugom brzinom vrtnje !?
 
S

staffmen

Guest
21yes kaže:
Kaj onda ide tvoj na bubanj kad se toliko zanimaš za jači model?

ma nebudem ga prodavo...
nemam sada love za nes jace
al se zanimam za kasnije
ako ga sad prodam nemam s cim radit na vrtu, kosit, a i vozit
a da ga prodam nemam dosta za 14ks
ugl nije na prodaju 8)
 
B

bozegovic

Guest
Motokultivator za ilovasto tlo

Pozdrav svima

Trebali bismo obraditi dva plastenika povrsine 300 kvadrata, zemlja je u plastenicima izorana traktorom i sad je treba usitniti i treba nam motokultivator. Bilo bi super da taj motokultivator moze ubuduce obraditi ta dva plastenika bez upotrebe traktora, naravno. Zemlja je ilovasta pa pretpostavljam da mi treba neki mocniji stroj, koji ce sluziti iskljucivo za obradu i usitnjavanje zemlje (ne treba kosilica i slicno).

Sto preporucate? Koliko konja? Koja marka? Kupio bih mozda rabljeni za prvu ruku. Na sto moram paziti kad kupujem rabljeni stroj? Koje su marke u motokultivatorskom svijetu neunistive? :)

Na zalost, danas smo skoro kupili neki svicarski MK, star valjda 30 godina, isprva je super krenuo, ali je brzo poceo vristati i krepao je. :( Moramo nabaviti kroz ovih 5 dana, pa pomagajte. :)
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Re: Motokultivator za ilovasto tlo

Reci ti koliko si novčića spreman dati za njega, pretpostavljam ne puno jer bi inače kupio novi na koji bi naletio i ovdje ne bi ništa pitao?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Re: Motokultivator za ilovasto tlo

bozegovic kaže:
Pozdrav svima

Koje su marke u motokultivatorskom svijetu neunistive? :)
Agria ti je neuništiva.
Kad to nije uspjelo Playstationu......... :scratch
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Re: Motokultivator za ilovasto tlo

muhanicar kaže:
bozegovic kaže:
Pozdrav svima

Koje su marke u motokultivatorskom svijetu neunistive? :)
Agria ti je neuništiva.
Kad to nije uspjelo Playstationu......... :scratch

samo sneti navoij sa glave motora :lol: :lol: :lol:
 
S

staffmen

Guest
Re: Motokultivator za ilovasto tlo

bozegovic kaže:
Pozdrav svima

Trebali bismo obraditi dva plastenika povrsine 300 kvadrata, zemlja je u plastenicima izorana traktorom i sad je treba usitniti i treba nam motokultivator. Bilo bi super da taj motokultivator moze ubuduce obraditi ta dva plastenika bez upotrebe traktora, naravno. Zemlja je ilovasta pa pretpostavljam da mi treba neki mocniji stroj, koji ce sluziti iskljucivo za obradu i usitnjavanje zemlje (ne treba kosilica i slicno).

Sto preporucate? Koliko konja? Koja marka? Kupio bih mozda rabljeni za prvu ruku. Na sto moram paziti kad kupujem rabljeni stroj? Koje su marke u motokultivatorskom svijetu neunistive? :)

Na zalost, danas smo skoro kupili neki svicarski MK, star valjda 30 godina, isprva je super krenuo, ali je brzo poceo vristati i krepao je. :( Moramo nabaviti kroz ovih 5 dana, pa pomagajte. :)

nista nije neunistivo...
nemas bas neki izbor medu ovim "mocnijim" strojevima
u toj kategoriji su ti najpoznatiji labinprogres superspecijal 14ks (12,2ks) ili goldoni super specijal iste jacine mada imas i sa stvarnih 14 ks goldonija sa dvocilindricnim rugerini dizel motorom
ak oces jos jace nest onda imas ovih kineza od 20ks samo neznam kolko je tomu za vjerovat
fala bogu po oglasniku imas puno labinaca i goldonija pa biraj kojeg oces...isto tak imas puno prikljucaka za njih po oglasu ak neces nove...
evo ti cjenik labinprogresa ako se odlucis za novi stroj ili koji novi prikljucak

http://www.lombardini.hr/images/CJENIK_AKCIJA_TPS.pdf
 
B

bozegovic

Guest
Re: Motokultivator za ilovasto tlo

Na kraju cemo uzeti Grillo od 9 KS-a, benzinac. Jebi ga, valjda ce to biti dovoljno za obradivati 300 kvadrata zemlje. Sto kazete?
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Re: Motokultivator za ilovasto tlo

Novi, cijena, model? Nemoj to uzimat, imaju neke lijeve motore, da ne govorim za priključke, nemaš ništa polovno za kupit, od dijelova do priključaka. Uzmi obavezno motokultivator s diferencijalom. Ja bih ti preporučio naš proizvod labinprogres mondial, imam ga ja i prezadovoljan sam s njim, dijelova ima polovnih kao i priključaka, a i kad ga prodaješ možeš za njega dobiti više i lakše ga je prodati.
 
B

bozegovic

Guest
Re: Motokultivator za ilovasto tlo

21yes kaže:
Novi, cijena, model? Nemoj to uzimat, imaju neke lijeve motore, da ne govorim za priključke, nemaš ništa polovno za kupit, od dijelova do priključaka. Uzmi obavezno motokultivator s diferencijalom. Ja bih ti preporučio naš proizvod labinprogres mondial, imam ga ja i prezadovoljan sam s njim, dijelova ima polovnih kao i priključaka, a i kad ga prodaješ možeš za njega dobiti više i lakše ga je prodati.

Novi, da. Cijena je 13000 kn, 9 KS, benzinac. Motor im je Robin (Subaru?). Subaru mi se cini kao nesto sto bi trebalo biti super. Zar nije? :(

Labinprogres sam i mislio inicijalno, ali su u ovom ducanu preskupi. :( ako znas gdje se mogu povoljnije nabaviti vici. Najvise me zamara to s konjskim snagama, ne znam koliko KS-a mi treba da bih mogao orati zemlju (kazu starci da zemlja na tom dijelu i nije ilovasta, nego je mijesana, meksa je), ako bi mi bilo dovoljno i manje KS-a onda bih uzeo neki jefitniji Labinprogres. Jebemu, pa prije su dva prava konja orala zemlju bez problema, kak onda 5 KS MK ne moze. :))
 
A

AGRIPLUS65

Guest
Re: Motokultivator za ilovasto tlo

jos malo primetni pa kupi tomo vinkovica sa frezum on bude dosta jak.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Re: Motokultivator za ilovasto tlo

i moja preporuka je da još malo stisneš i nađeš malog tomicu s frezom i pllugom - pa nek je zemlja kakva oće - tomica sve rješaava...
 

Najnoviji postovi

Na vrh