• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Preporuka za kupnju traktora

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
Ja bi uzeo deutz-a ipak je dosta poznatiji i dokazani traktor, kubote sad ima na tržištu, za godinu dvije možda ih više nebude, ipak nije baš prodajni traktor, a onda je problem za dijelove, da je barem u grupaciji s nekim drugim pa se baš i ne mogu pripasati dijelovi. Deutz fahr ipak ima deutz motor, zf getribu (nije ugrađena samo u deutz fahr traktore, nego i u dosta drugih traktora), ima 4600kg i, nešto što vam vjerojatno nebude baš bitno, definitivno najljepši traktor na tržištu. Kubota ima kubota motor (vjerojatno jako dobri motori, ali ne baš česti u traktorima), ima samo 3400kg, to je u rangu traktora od 65ks, i meni iskreno jako ružan traktor.
 
  • Like
Reactions: Nai

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,835
Jučer kod tasta na parkingu gdje ima kamion ,ekipa iz agromaisa ostavila novijeg dajca 5110 ako se ne varam,nešto je zacvikalo...došlepao ga fendt 300tinjak ks.
To je 3.za kojeg znam da se nešto dogodilo..
Meni se iskreno deutz definitivno sviđa,ali đabe manekena imat u polju koji je slab radnik...
 
  • Like
Reactions: Nai

Nai

Aktivni član
Tu od
11 Pro 2019
Poruka
172
evo detaljnije:

Traktor DEUTZ-FAHR mod. 5110 G LS (MY19) - max. snaga 83 kW / 113 KS (nominalna snaga 79 kW)
- FARMotion EURO 3B motor „common rail“ 4 cil., turbina, intercooler, vod. hlađenje, 3849 ccm
- DOC+EGR
- elektrohidrauličko uključivanje blokade diferencijala, prednjeg pogona i PTO-a - podesiv volan
- komforna kabina s grijanjem i ventilacijom, priprema za radio s dva zvučnika
- 2 prednja i 2 stražnja radna svijetla
- brisač stražnjeg stakla - digitalni zaslon
- spremnik goriva 130 litara
- 2 dvoradna daljinska hidraulička izvoda
- hidraulička pumpa 55 lit./min.
- trozglobna poteznica s integriranim kuglama u polugama
- stražnje priključno vratilo (PTO) 540/540E °/min.
- integralne hidrostatske kočnice na svim kotačima
- stražnje gume 16.9R34
- prednje gume 14.9R24
- ekstenzija stražnjih blatobrana
- elektronski regulator motora
- EEC (MR) signalizacija
- upravljanje kardanskim vratilom s blatobrana traktora
- prednji nosač utega
- podesivi prednji blatobrani
- kuka za prikolicu kat. "CEE", brzopodesiva po visini

Kod njega je 1 god garancije, dok je kod kubote 3 god garancija.

Mada za 40 jutara- kontam da ne bi bilo problema. jbg ne znam ni sam vise.

Edit: dodatna oprema
MAX-PROFESSIONAL superkomforno sjedalo sa zračnom suspenzijom
Sjedalo suvozača
Klima uređaj u kabini
Mjenjač 20/20 - 40 km/h s pužnim brzinama „creepeer“
Dodatni podizni cilindri (podizna sila hidraulike 4525 kg)
2 dodatna stražnja radna svijetla
2 dodatna prednja radna svijetla
8 prednjih utega (320 kg)
I radio i rotacija gratis.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,414
Mislim da deutz ipak ima same motor i same mjenjac. Farmotion od 3.9L proizveden je u indiji.
 
  • Like
Reactions: Nai

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,835
Kojeg god uzmeš nek ti je sa srećom..novo je novo i treba bit pozitivan.
Svaki traktor se kvari/bude pokvario..servisiraj ga redovito i još redovitije podmazuj i to je to.
 
  • Like
Reactions: Nai

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Novi deutz dosta kvarova tako ih i rade ovaj ga na velikoj farmi uništi na 6000 sati
 
  • Like
Reactions: Nai

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
To s kvarovima je možda luda slučajnost, možda malo previše slučajnosti, ali je i statistički veća vjerojatnost, pošto je deutz puno prodajni traktor, možda je takvih modela 300 u Hrvatskoj (govorim figurativno) a kubote 5 komada, logičnije da ćeš vidjeti prije kad se pokvari deutz nego kubota. Isto tako je i s autima kad sam kupovao auto na puno strana sam čuo nemoj "nemoj golfa, vidio sam susjedu se pokvario, kupi kiu super je, kupi mazdu..." i na kraju kupio golfa, iz razloga, ako i nebude dobar prodat ću ga u istom danu, to kod kie vjerujem da nebi bilo baš tako lako, barem ne za iste novce. Isto tako dosta ljudi je vjerujem zadovoljno s deutz traktorima, a onaj mali postotak ga uvijek može prodati skoro za iste novce koliko je dao za njega, što za kubotu nisam baš siguran.
 
  • Like
Reactions: Nai

Nai

Aktivni član
Tu od
11 Pro 2019
Poruka
172
Mozda se neko sa sajta javi, ko ga ima- pa da cujem iz prve ruke, a odoh sad na fb stranicu od te firme sto prodaje deutz fahr-a, pa da navatam ljude koji su ga kupili- i da cujem od njih. Jer nov traktor kupujem sad, i najverovatnije nikad vise....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,337
Nai, napisal sam ti: to je Same Explorer. Ak već kupuješ, kupi s kalačem brzina (40+40).

Imam Samea i radije bi na tvom mjestu gledal nekaj od MF-a, Valtre, CNH, Landini/McC...pa čak i Zetor Forttera.

Kubote su OK, ali mi se u toj klasi ne sviđa Z pogon na prednjoj osovini. Nježno je to u toj klasi. Nije to robustno ko klasični mostovi s planetarnim reduktorima (našel sam negdje da su se Australci najviše žalili na to).
 
  • Like
Reactions: Nai

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Nezz ovaj je kupio kubotu 140 konja ima zetora forteru razlika je bila jako velika u cijeni pa je uzeo kubotu.
Ja bi da kupujem s new hollandom probo ali taj turski je lošiji već ih se nalazi na oglasima
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,719
Jesi se možda raspitivao za Lamborghinija ? Ili je to isto kao i Deutz ? Danas više neznaš ko je kome mama a tko tata.
 

<zetor>

Aktivni član
Tu od
25 Lis 2012
Poruka
516
Kubota m135 ,nakon dvije godine otišli zupčanici na prednjoj vuči i već dva mjeseca čeka se nova.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,337
Od solidnih onda ostaje MF, JD, CNH, Landini/McCormick...
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Landini dosta pljuju talijani pa ih nebi preporučio.
Čitao sam forum jer sam gledao poferfarm 85 cijena dobra.
Problem mjenjači odu sinhroni često a dijelovi skupi.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,337
Kak god bilo, vjeruj, bolji su od SDF-a.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
A nezz ja sam se ohladio uzet ću starije nešto ako se proda moj traktor
 

Najnoviji postovi

Na vrh