• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Preporuka za kupnju traktora

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Nije mi poznato jel i veči Landiniji imaju ručku mjenjača kao manji (do 55 KS). Meni je to koma, jako teško šaltanje. Možda se potrebno priučiti, ali kad sam kupoval traktor probal sam na nekoliko Landinija i to je bil jedan od važnijih razloga zakaj ga nisam kupil.
 

Raptor

Aktivni član
Tu od
13 Svi 2018
Poruka
219
Malciranje je najtezi zadatak, uz to vitlo i klikesta za drva... inace imam za oranje 2 ha i za kosnju. Nista prezahtjevno od ostalih stvari
 

Jozamajstor

Novi član
Tu od
10 Svi 2020
Poruka
15
Znači ovako kupujem traktor sada imam 2 univerzala utb445dt i utb640dtc ovog 640dtc sam prodao i sada bi kupio malo jači traktor 80-90 ks izbor mi je pao na John deere 5080,deutz fahr agrofarm 410,Same explorer 3 85 ili lamborghini r3 85/90. Meni se najviše sviđa deutz fahr agrofarm 410 zbog veličine traktora i opreme . Sada me zanima dali neko ima iskustva sa navedenim traktorima i dal je imao kakvih problema sa njima
 

irvine156

Iskusan lik
Tu od
10 Svi 2012
Poruka
797
Bratić kupio novog deutza 100 i čim je mogao ga se riješio, čak je imao samo inverter smjera elektrohidraulično pa i to je davalo probleme uz ostale kvarove.
 

yakis12345

Novi član
Tu od
28 Svi 2020
Poruka
27
Dobar dan dobri ljudi,molio bih vas za jedan savjet,a on se odnosi za traktor koji bi bio koršiten za malčiranje šumskim malčerom.Traktor bi trebao biti snage 90-120 ks,sa pužnim/super sporim brzinama,godište nije toliko bitno kao cijena,a ona bi znosila negdje do 15000E.Molim vas preporuke.Hvala i LP :).
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
688
Dobar dan dobri ljudi,molio bih vas za jedan savjet,a on se odnosi za traktor koji bi bio koršiten za malčiranje šumskim malčerom.Traktor bi trebao biti snage 90-120 ks,sa pužnim/super sporim brzinama,godište nije toliko bitno kao cijena,a ona bi znosila negdje do 15000E.Molim vas preporuke.Hvala i LP :).

Deutz Agrotron npr. 135 - dosta ih ima pužne brzine, moćan motor od 7.2 litre i jaka hidraulika.
 

yakis12345

Novi član
Tu od
28 Svi 2020
Poruka
27
A nažalost,buđet mi premašuje cijenovni rang takvog stroja,zato mi treba negdje oko 15000E,problem je ograničenost buđeta,zato i tražim savjete od ostalih članova :).iznad 20 000 ima dosta toga,međutim do 15000 je dosta škrto :/.U razgovoru sa pojedncima oni predlažu Fiat F100, ne znam dali netko ima iskustva sa takvim traktorima,a i na njuškalu se vrti jedan fendt 611 sa 15000sati 86.god za 15000E. Kakva su iskuzstva vlasnika sa tim strojem,dali je to previše novaca?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
688
Fendt serija 600 je odličan stroj, ali ima ih malo s pužnim brzinama, fiat F100 isto tako.

Mislim da bi se za nešto sitno iznad 15000 dao naći agrotron koji sam ti napisao.
Ima istu getribu kao fendt serija 500... A i 10 godina je noviji od navedenih.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

yakis12345

Novi član
Tu od
28 Svi 2020
Poruka
27
Hvala Vam na odgovoru :)..Također molim ostale članove da daju svoje savjete a i ako netko posjeduje nešto od traženog,nek ponudi. :)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,836
O kojem se šumskom malčeru radi?kojeg zahvata,ili daj neke specifikacije,kao i terene koje misliš s njim čistiti...
 

yakis12345

Novi član
Tu od
28 Svi 2020
Poruka
27
Seppi midifrost varijabilni čekići, 200cm,radno 150..čišćenje šikare, zapuštenih terena, grmlja debljine do 20cm..
 

Josip s Brda

Novi član
Tu od
18 Tra 2020
Poruka
6
Pozdrav.
Kupujem Same Argon³ 65 ks, 2017 god. sa nešto više od 1000rs.
Dal neko ima njegovog brata blizanca (Lamborghini Crono, Deutz Agrolux ili Argona) kakva su vam iskustva i mišljenja s tim traktorima.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,341
To je ovaj s indijski?
Kupi 4-cilindraša...
 

Josip s Brda

Novi član
Tu od
18 Tra 2020
Poruka
6
Je to je indijski s turskom kabinom.
Ovi od 80 ks su 4-cilindraši, a to mi je prejako za moje potrebe. A i potrošnja je veča.?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,836
Seppi midifrost varijabilni čekići, 200cm,radno 150..čišćenje šikare, zapuštenih terena, grmlja debljine do 20cm..
Bojim se da je 15k eura naknap.
Imaš na njuškalu jedan jd 6510 sa pužnim za 17k eura.
Kod nas sve koje vidim da imaju šumske malčere su ili fendtovi 9 serije,valtre i jd-ovi.
Pregledaj si na yt kakvi traktori rade sa seppijem.
Pa probaj se tu uklopiti;)
I sam sam bio u sličnim kemijama i kak nisam imao pare (nemam još uvijek)nisam ni htio kupit nešto tek toliko da kupim,iako imam mogućnosti te novce kroz 3-4 godine i otplatiti,ali trenutno sam u drugim vodama iako usko povezanim sa malčiranjem.
 

Najnoviji postovi

Na vrh