• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Preporuka za traktor

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
Koliko ti je traktor bio dugo u šumi kad su ga uspjeli tako "očerupati"?
Zašto si ga ostavio: zbog kvara ili ...?
Strašno je to kakvih sve ljudi ima i na što su sve spremni! :madmana: :madmana: treba njih sačekati u zasedi pa kad dođu malo ih nasikirati :axe:
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Prestanite se prepucavati i vrijeđati .

Pobrisat ću sve komentare nepotrebne rasprave .



Žuti
 
Posljednje uređivanje:

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
863
Imam IMT 533.Služi prvenstveno za lake poslove,kultivacija,frezanje u plastenicima i kod berbe povrča prijevoz 3t. prikolicom.Sviđa mi se što je okretan,ali je dosta spor na cesti.
Zanima me da li je Torpedo npr 4506 ili 4806 ili štore 402 išta brži od 533.Malo više snage nije naodmet,još ako su brži a da se ne gubi na okretnosti,isplatilo bi se zamjeniti.
Mišljenja....:?:
 

matija754dt

Član
Tu od
5 Pro 2011
Poruka
137
Imam IMT 533.Služi prvenstveno za lake poslove,kultivacija,frezanje u plastenicima i kod berbe povrča prijevoz 3t. prikolicom.Sviđa mi se što je okretan,ali je dosta spor na cesti.
Zanima me da li je Torpedo npr 4506 ili 4806 ili štore 402 išta brži od 533.Malo više snage nije naodmet,još ako su brži a da se ne gubi na okretnosti,isplatilo bi se zamjeniti.
Mišljenja....:?:

torpedo adriatic je brži od 533 a ovaj obicni torpedo je sporiji
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
Svi ovi traktori što si naveo su otprilike "tu negdje" što se tiče brzine mala je razlika. Jači su od IMT 533 ali su i manje pregledni i manje okretni. Mislim da bi IMT 539 bio odlična zamjena za 533. Dobićeš malo na snazi i brzini a nećeš izgubiti ništa na okretnosti i preglednosti.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
torpedo 45 adriatik je dosta brži od imt 533 i po meni udobniji a okretnost su tu negdje možda torpedo se lakše okreče (veči ajnšlag) a ima u selu jedan baš orginal DEUTZ a on ide dosta brže i od torpedo adriatika a kamoli od imt 533
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Hehehehe...ovo za okretnost.

Ljudi moji, ja mislim da nema niti jedan traktor takav ajnšlag kao što ima IMT 533/539, tu definitivno nema dileme.
Jedini traktor koji sam vozio, imao i puno radio s njim, a da je imao sličan ajnšlag ko 539 je Torpedo TD75 bez prednjeg pogona, szvarno je bil dugačak traktor, al imal je izvanredan ajnšlag.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Hehehehe...ovo za okretnost.

Ljudi moji, ja mislim da nema niti jedan traktor takav ajnšlag kao što ima IMT 533/539, tu definitivno nema dileme.
Jedini traktor koji sam vozio, imao i puno radio s njim, a da je imao sličan ajnšlag ko 539 je Torpedo TD75 bez prednjeg pogona, szvarno je bil dugačak traktor, al imal je izvanredan ajnšlag.
imam i ja 75-ticu bez prednje vuče na njemu je ajnšlag ma milina okreneš se sam tak ali dok sjedneš poslje njega u neku npr 90-setku i z prednjom vučom to več moraš imati malo veči grunt kaj se okreneš bez kaj ideš rikverc. za moj mi je dosta manje od 3/4 grunta i okrenem se bez problema a z devedesetko taman kaj se uspeš okrenuti.. ali ipak torpedova prednja vuča ima dosta veči ajnšlag nego ona neka druga(mislim da talijanska )
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Hehehehe...ovo za okretnost.

Ljudi moji, ja mislim da nema niti jedan traktor takav ajnšlag kao što ima IMT 533/539, tu definitivno nema dileme.
Jedini traktor koji sam vozio, imao i puno radio s njim, a da je imao sličan ajnšlag ko 539 je Torpedo TD75 bez prednjeg pogona, szvarno je bil dugačak traktor, al imal je izvanredan ajnšlag.

Zetori tipa 7211-7711 imaju isto jako veliku okretnost..Kod sjetve s 4 rednom sijačiom s dozatorima sam ga okretao "iz reda u red" s kočnicama...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Zetori tipa 7211-7711 imaju isto jako veliku okretnost..Kod sjetve s 4 rednom sijačiom s dozatorima sam ga okretao "iz reda u red" s kočnicama...

I to je istina, skoro sam zaboravil da sam nedavno vozil 7211 i to isto ima dobar ajnšlag.:supz:
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
Zetori tipa 7211-7711 imaju isto jako veliku okretnost..Kod sjetve s 4 rednom sijačiom s dozatorima sam ga okretao "iz reda u red" s kočnicama...

Isto tako i "malog fergu" sa kočnicama okreneš iz reda u red i to kad siješ soju. :p :lol::lol:
Inače sa kočnicama ćeš skoro svaki traktor okrenuti bez problema. Mislim na traktore bez prednje vuče.
Samo što je fergo puno lakši i manji od ovih traktora pa se dosta lakše, brže i "bezbolnije" okrene.
 

Perhan

Član
Tu od
18 Lis 2011
Poruka
184
nije prevelik ali mi je prestar ja imam landini 9880 95 godiste
pa bih uzimao nesto slicno ali malo slabije ili iste snage
pa mi zato ovaj pase
a nista oticu vidit ga probat
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
nije prevelik ali mi je prestar ja imam landini 9880 95 godiste
pa bih uzimao nesto slicno ali malo slabije ili iste snage
pa mi zato ovaj pase
a nista oticu vidit ga probat

meni se taj cini preskup! a ovaj 980 moze imat bolji motor nego ovaj noviji,82-94, bez obzira sto je 10 god stariji
jedino ak si onaj kaj pati za elektronikom
ak budes iso gledat taj 82-94 produzi jos nekih 50km istočno i da vidis i ovog 980,traktor izgleda kao novi i to nekazem tek tako
 
Posljednje uređivanje:

zombie666

Član
Tu od
3 Lis 2009
Poruka
246
Ja bih uvijek radije uzeo nekog od starijih Fiata, posebno seriju 90, nego ove novije. Za dijelove je isti problem ali ovi stariji stvarno važe za nepoderive, praktično su pojam kvaliteta.
 

Najnoviji postovi

Na vrh