• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

presadnice povrca

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
al ti ušpara puno vremena ,a ja ju trebam i za sadnju cviječa

onda ćeš morat uzet hrpu različitih kompleta dizni, delal sam ja s tom sijačicom, dosta je pipkava, taman ju uštimaš i misliš da je to to, i onda ti uleti drugačiji kontejner, ovih od 209 rupa ima bar pet vrsti, na oko su jednaki, a kad kreneš delat jedan je pol centimetra uži, drugi pol centimetra niži, pa duži, pa širi, pa višlji...:rolleyess:
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
čitam za rasad da poslije nicanja treba što više svjetlosti i smanjiti temperaturu,kako kad su vanjske temp.23,24,c* a u plasteniku da i ne pričam, otvorim sve i čak otkrijem posve najlon jer je mali plastenik i opet je toplije od preporuke
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
čitam za rasad da poslije nicanja treba što više svjetlosti i smanjiti temperaturu,kako kad su vanjske temp.23,24,c* a u plasteniku da i ne pričam, otvorim sve i čak otkrijem posve najlon jer je mali plastenik i opet je toplije od preporuke

nije važno, ako su na zraku i sa dovoljno svjetlosti nema problema i da je +30
 

kiwano

Član
Tu od
21 Srp 2011
Poruka
53
dali netko koristi proplant kod poljeganja presadnica krastavaca, obično koristim previcur ali kako nije bilo preporučili mi proplant, na deklaraciji piše da se koristi protiv plemenjače krastavaca paprike gerbera i poljeganja nasada tulipana, druga stvar koja me muči je da se biljka treba zaliti odmah nakon nicanja nije li to malo prerano ja obično ne špricam s nikakvim sredstvima 10 do 14 dana nakon nicanja, hvala na pomoći
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
dali netko koristi proplant kod poljeganja presadnica krastavaca, obično koristim previcur ali kako nije bilo preporučili mi proplant, na deklaraciji piše da se koristi protiv plemenjače krastavaca paprike gerbera i poljeganja nasada tulipana, druga stvar koja me muči je da se biljka treba zaliti odmah nakon nicanja nije li to malo prerano ja obično ne špricam s nikakvim sredstvima 10 do 14 dana nakon nicanja, hvala na pomoći

Proplant je ista stvar kao i previkur. Možeš i nakon nicanja (neki prakticiraju tako) a možeš i nakon presadnje.
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Imam problem. Kupus adema i karfiol divita, sijani u kontejnere 84, klasman, potpuno isti uvjeti, a kupus mi nice korjenom van a lisce ostaje u zemlji. Oko 10 % je tako. A karfiol bez ikakvih problema. Neznam jel moja greska ili u sjemenu.
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Imam problem. Kupus adema i karfiol divita, sijani u kontejnere 84, klasman, potpuno isti uvjeti, a kupus mi nice korjenom van a lisce ostaje u zemlji. Oko 10 % je tako. A karfiol bez ikakvih problema. Neznam jel moja greska ili u sjemenu.

Da nisi posijao preplitko.
 
S

salel

Guest
Imam problem. Kupus adema i karfiol divita, sijani u kontejnere 84, klasman, potpuno isti uvjeti, a kupus mi nice korjenom van a lisce ostaje u zemlji. Oko 10 % je tako. A karfiol bez ikakvih problema. Neznam jel moja greska ili u sjemenu.

prevelika tempertura supstrata
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
da nije to kupus baobab sorte?
teško to reć ovak napamet, daj sliku pa da analiziramo...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
zaliješ toplom vodom od preko 30 stupnjeva, naslažeš kontejner na kontejner u toplom klijalištu di je stalna temp. 25 stupnjeva i pokriješ novinama ili najlonom samo najgornji kontejner da se ne isuši...moj način...
nema više diranja dok ne dobije klice, onda na stolove i zalijevanje po potrebi...

evo i slika kak to baš izgleda kod mene u klijalištu...
p3150001.jpg

By darijus at 2012-03-27

malo šira slika, sistem za zalijevanje i klijalište, sve skupa s jedne strane plastenika...
voda iz vlastite bušotine...puna željeznih iona, ali ph skoro neutralna (dobro, malo ide u lužnatu)
ali bez otopljenih soli, mekana...
p3150015.jpg

By darijus at 2012-03-27

pa malo prijesadnica od prije neki dan, spremne za pikiranje....
p3150013.jpg

By darijus at 2012-03-27
 
Posljednje uređivanje:

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
eto i mog "termogena" na drva...
sa sve četiri strane svijeta...težak je samo 900 kg čiste pločevine...
daje do 10 stupnjeva razlike od vanjske temperature u plasteniku 620 kvadrata uz utrošak od oko 250 kg drveta na 12 sati (obično noć), turbina protjera oko 500 kubika zraka na sat kroz njega...
p3150005.jpg

By darijus at 2012-03-27

p3150006.jpg

By darijus at 2012-03-27

p3150014.jpg

By darijus at 2012-03-27

p3150007.jpg

By darijus at 2012-03-27
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
da nije to kupus baobab sorte?
teško to reć ovak napamet, daj sliku pa da analiziramo...


Upravo je kod mene bio jedan agronom ponuditi mi zemlju da radim i pitao sam ga, kaze da je problem u preplitkoj sjetvi kao sto je receno na prosloj stranici. i da je manji otpor prema gore pa biljka istjera korijen van jer je njega lakse nego lisce. A na pitanje zasto nije karfiol isto kad je vec sve isto radeno, kaze da je on manje agresivna biljka i polaganije tjera van. Odkopali smo ih nekoliko i zaista su plitko. Na greskama se uci, al kostaju.

Baobab, he he, svasta ti je kod mene moguce. Prosle godine sam imao ljutu cili papriku i nista oko nje osim kuruze, a na kraju ni jednu prodao, vecina poplavila kao patlidan.
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
I sve to zavisi od površine koja se sadi koliko kontenera treba da se posije itd. inače jedna žena posije sto kontenera za dan plus ostali poslovi.

Kakvih kontejnera?...nisu svi isti,hebiga ima ih od 24-448 rupa...
Ja bi htel vidit takvu koje posije 100 komada ovih od 209 na dan...nemoguća misija...
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Kakvih kontejnera?...nisu svi isti,hebiga ima ih od 24-448 rupa...
Ja bi htel vidit takvu koje posije 100 komada ovih od 209 na dan...nemoguća misija...


Poštovani forumski prijatelju radi se o kontenerima od 170 rupa (duhanski) a ako hoćeš da vidiš ženu koja posije takvih 100 kontenera za dan lijepo se spakuj i dođi kod mene sutra zato što sijemo još paprike oko 150 kontenera. Nisu svi ljudi isti a pogotovu žene.
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
moja rasada noćas izgleda smrzla ,bilo jutros kažu -5,plastenik mali bez ikakvog grijanja,jutros bila normalna a kad je zagrijalo sva se uvrnula ko da si je vrućom vodom polio,sad san ju pošprico biostimulansom ali čisto sumnjam da će biti išta od nje,lijepo su mi ljudi govorili ako nemaš uvjete nemoj se zajebavat sa rasadom a ja uporan ,e neš više ,kažu skupa rasada
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
moja rasada noćas izgleda smrzla ,bilo jutros kažu -5,plastenik mali bez ikakvog grijanja,jutros bila normalna a kad je zagrijalo sva se uvrnula ko da si je vrućom vodom polio,sad san ju pošprico biostimulansom ali čisto sumnjam da će biti išta od nje,lijepo su mi ljudi govorili ako nemaš uvjete nemoj se zajebavat sa rasadom a ja uporan ,e neš više ,kažu skupa rasada

Nisi smio da je ostaviš na vrućini jer je bila nagla promjena. Možda bi nešto bilo ostalo. Meni je pred 3 tjedna greškom ostalo 3 kontejnera od 170 sa paradajzom u negrijanom dijelu plastenika, Minimalna temp. je bila ujutro od -3C. a, negativna od ponoći pa do jutra. Bio je Alliance u 2 kontejnera i Mondial i jednom kontejneru, paradajz je imao već prvi pravi list. Alliance odapeo u 60% komada, a Mondial da ne vjeruješ, nije propao niti jedan. I jedan i drugi su ujutro imali tako lijepu tamnozelenu boju!!!, onda su klonuli, neki više, neki manje i opravili se. Ničim nisam prskao , a taj isti mondial danas presađen u plastenik.
Sad mi žao što nisam slikao, ali onda mi nije bilo do toga! :)
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
susjed neki dan posadio rajčicu u plastenik bez grijanja i sa običnm folijom na plasteniku,neznam dali će to opstati ali nije baš temperatura za takve stvari bez grijanja,i još ne koristi nikakve biostimulatore.
 

Najnoviji postovi

Na vrh