• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prijenos, mjenjač, hidraulika, upravljanje, kočnice.....

kancer

Novi član
Tu od
4 Lip 2023
Poruka
1
Molim,dali ima neko unutrašnje mere kočnih dobuša od tome 420.Kupio sam nove papuče ali mi kočnice ne hvataju kako bi mogle.Papuča ide skroz do kraja ali kočnice ne blokiraju.
Hvala
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
Uzalud ti da ti netko da promjer doboša a vjerojatno nije do njega . Samo prisloni ferodu u doboš i ako naliježe po svoj površini (onda je to dobro). Doboš ako ima riseve po svom unutarnjem obodu (radnoj površini) treba to poravnati. Za ostalo excentar i polužje .
 

grgin corporation

Novi član
Tu od
7 Ruj 2023
Poruka
22
Pozz, pitanje vezano za kvacilo.

Mjenjao sam korpu i lamelu , stare su bile ubijene, masne i zapaljene.

Kvacilo je dosta tvrdo, jel se to da nastelat ili kako sam dobio informaciju to je do opruga u korpi i jedini nacin je ili nove opruge ili druga korpa. Dobio sam dobru informaciju?
 

ivica1946

Novi član
Tu od
11 Sij 2018
Poruka
24
Pozdrav,

promijenio bi spojeve na traktoru za mazalicu, imali neke tipske ili moram skinut pa nositi sa sobom u trgovinu da po njima kupim nove. Radi je o TV 523.

Hvala !
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,984
Pozdrav,

promijenio bi spojeve na traktoru za mazalicu, imali neke tipske ili moram skinut pa nositi sa sobom u trgovinu da po njima kupim nove. Radi je o TV 523.

Hvala !
Najbolje je da skineš stare,da nemaš različite navoje unutra
 

Laki23

Novi član
Tu od
23 Pro 2018
Poruka
7
poštovani kolege
ima li netko slike ili skicu kako bi mogao skratiti volan od tamića da da po visini bude kao original tomov evo slike što bi htio

slika-85037-5c8b67cd312c6-velika.jpg
 

senad75

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
64
Bolje da malo bude visi od orginala,lakse je upravljati
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Viđao sam na youtubu kako rade osovine kad skračuju. Nemogu sad naći. Ako je to cijev reže ukoso i izbacuje se komad koliko ti treba, unutra se onda ubacuje cijev deblje stjenke ili puni komad ali da ulazi točno unutra na mjeru, da nema lufta i onda se zavaruje jedna i druga strana.

Ja kad bi radio , ja bih odmah napravio da se može i podešavati visina, npr. kod oranja i okretanja sa traktorom je možda bolje da je na standardnoj visini, a na npr. u transportu da je u višljem položaju, ali to sam samo ja , to iziskuje i troškove obrade itd.....Probat ću staviti skicu.
Javit će se vjerojatno još neko stručniji.
 

Prilozi

  • IMG_20240211_082423 – kopija (2).jpg
    IMG_20240211_082423 – kopija (2).jpg
    18.3 KB · Pregleda: 13
Posljednje uređivanje:
Na vrh