• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prijenos, mjenjač, hidraulika, upravljanje, kočnice.....

Dubravac

Član
Tu od
31 Ožu 2015
Poruka
200
Re: hitno trebam pomoc !

Može biti da imaš viška ulja hidraulike,
Nisu odvojeni spremnici jedan čep je za dosipanje a drugi je odušak.
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Pa da!:mur: Manje vremena potrošiš za novi dio 24km u jednom smijeru, a da izbiješ ovaj "K" od konusa.:icon_eyes::mur:
22574853.jpg
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Pozdrav. Imam problem sa hidraulikom. Jednostavne nece da digze, digne nesto do 30kg, ali drvo, punu korpu nece. Ulja sam nasuo skoro pun rezervoar, do pocetka onih coskova. Zna li neko u cemu bi mogao biti problem?
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
A u kakvom je stanju filter u rezervaru?
Pumpa osjeca opterecenje ili?
Remen je dovoljno zategnut?
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Remen je zategnut, za filter ne znam. Koliko sam uspio primjetiti pumpa ne osjeca opterecenje jednostavno ne dize. Kad sam kupovao traktor otac i jos jedan covjek su stali na vagir i hidraulika ih je dignula. Nisam je cesto koristio do sada. Zakacim drvo i nece. Onda moram dignut drvo sa hidraulikom i onda ide.
 

luka1002

Član
Tu od
27 Kol 2015
Poruka
58
Tv-521

Pozdrav,

Nov sam na forumu pa tako i sa traktorima. Traktor stoji od 1995 godine, paljen tu i tamo na mjestu, jednom je vožen malo. Prije utovara, napumpali smo gume, ispustili ulje i stavili novo, upalio je na uže iz druge :))
Jučer smo ga dovezli u ZGR, i ono što sam primjetio:

- ima lufta na volanu
- kuplung tj. papučica kvačila da bi se pritisnula do kraja, treba ustati iz sjedala i stisnuti. Također sajla istog je nekako prevelika (smeta za ulaz na traktor) pa mislim da nije za njega ...
- sjedalo je iscurilo :icon_biggrin: Spužva na jednom djelu je vani pa neznam kaj ću sa time, vjerovatno dati tapecirati .
- kočnice su li-la, no to ću rastaviti pa pogledati.

Kao riješavate to sa luftom na volanu i kvačilo??

Također htio bih promjeniti ulje u difrencijalima i hidraulici . Ulje koje se koristi je INA Hipenol 90?

Gledam ralice, one ručne su uglavnom iza dok one na naprijed su na hidrauliku. Dal su potrebne nekakve prerade ako se uzme ova koja ide naprijed na hidrauliku?

Vidim da se piše da neki imaju 2 karada? Što to točno znaći?

Sorry na glupim pitanjima ali totalni n00b sam.

Danas kad ga operem stavim koju sličicu :icon_smile:
 

mladen_60

Član
Tu od
15 Ruj 2013
Poruka
62
Odlućio danas da promjenim semeringe na poluosovina i kad sam poćeo rastavljati poćeo sam spominjati raznorazne majstore i raznorazne svece. A tek sam skinio prvu poluosovinu. Koji "majstor" to može ovako napraviti. Zavario dva vijka da se nemogu izvaditi. Morao sam skroz obrusiti. A probijeno ležište semeringa umijesto da je obrusio izvadio semering pa zavario, on je zavario dok je semering još bio unutra. Da ne spominjem da nije bilo ni opruga sa osiguraćima koje drže paknu uz nosać.
 

Prilozi

  • IMG_20150827_181012.jpg
    IMG_20150827_181012.jpg
    52.6 KB · Pregleda: 308
  • IMG_20150827_181034.jpg
    IMG_20150827_181034.jpg
    51.8 KB · Pregleda: 244

luka1002

Član
Tu od
27 Kol 2015
Poruka
58
Re: Tv-521

Pozdrav,

Nov sam na forumu pa tako i sa traktorima. Traktor stoji od 1995 godine, paljen tu i tamo na mjestu, jednom je vožen malo. Prije utovara, napumpali smo gume, ispustili ulje i stavili novo, upalio je na uže iz druge :))
Jučer smo ga dovezli u ZGR, i ono što sam primjetio:

- ima lufta na volanu
- kuplung tj. papučica kvačila da bi se pritisnula do kraja, treba ustati iz sjedala i stisnuti. Također sajla istog je nekako prevelika (smeta za ulaz na traktor) pa mislim da nije za njega ...
- sjedalo je iscurilo :icon_biggrin: Spužva na jednom djelu je vani pa neznam kaj ću sa time, vjerovatno dati tapecirati .
- kočnice su li-la, no to ću rastaviti pa pogledati.

Kao riješavate to sa luftom na volanu i kvačilo??

Također htio bih promjeniti ulje u difrencijalima i hidraulici . Ulje koje se koristi je INA Hipenol 90?

Gledam ralice, one ručne su uglavnom iza dok one na naprijed su na hidrauliku. Dal su potrebne nekakve prerade ako se uzme ova koja ide naprijed na hidrauliku?

Vidim da se piše da neki imaju 2 karada? Što to točno znaći?

Sorry na glupim pitanjima ali totalni n00b sam.

Danas kad ga operem stavim koju sličicu :icon_smile:

Obećah slike pa eto:















Izgleda da je u lošijem stanju no što je, ali s obzirom na godiše nije loše.

Pitanje (uz ovih par gore) Kako se pali na uže? Uže se mota u smjeru strelice i u tom smjeru se rotor mora okretati. Nije mi jasan dekompresor, u koji god položaj da ga okrenem ne mogu ga upaliti, samo zrak ide korz ventil??
Kao što rekoh, n00b sam...
 

Dubravac

Član
Tu od
31 Ožu 2015
Poruka
200
Kad pališ na konop ne treba dekompresor,
Daš pola gasa, samo dovoljno dug konop i dobro ga zaljuljaj 5-6 puta naprijed nazad i potegni jako.
Nije preteško samo treba steći tehniku,
Ustvari pitanje imaš li ti uopće dekompresor na 521?
 
Posljednje uređivanje:

luka1002

Član
Tu od
27 Kol 2015
Poruka
58
Hvala, skužio sam i uspio upaliti. Našli smo neki akomulator i stavili ga, malo napunili i uspjeva upaliti.
Ima dekompresor mali pipac koji kad se okrene lijevo onda ide zrak, a kada je desno onda je zatvoren.

Kada radi TV gore na poklopcu (mislim da mu je to iberlauf) malo dimi?? Karike ili mogu nešto drugo napraviti?
Šta je sa volanom i luftom i koje ulje ide za hidrauliku i direncijale?
Koje su razlike između modela 4, 5 i 7?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Pazi kad pališ na uže da te ne smota pod sebe, može dimiti na odušak i ako su rebra od hlađenja zaštopana.

nemojte me shvatiti doslovno;)
 

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
357
Ulje za hidrauliku-hidraol 46 ili 68 , a za diferencijale hipenol 90. Što se lufta u volanu tiće ako je spona između sredine i kučišta volana ispravna , tada su najvjerojatnije krive opružne pločice u stupu volana ili čak aksijalni ležaj u istom .
 

luka1002

Član
Tu od
27 Kol 2015
Poruka
58
Hvala,

S letvom ćemo se poigrati. Složili smo struju, svjetla rade, i krenuli malo raditi sa njime. Orao je cca sat vremena, ulje je procurilo na sve strane.
Ispod sjedala, kod hidraulike, kod poluge kadrana, poluge blogade difrencijala ....

heheh nije niti čudo kaj je stajao 20 god :icon_cry:

Za početak ću zamjeniti sajlu kuplunga jer ne odvaja dobro.. ako nije sajla onda... kuplung... jel zna netko cijenu okvirnu?
 

luka1002

Član
Tu od
27 Kol 2015
Poruka
58
Ima li netko da forumu da bi htio odraditi popravke na mom tomi? Naime nisam baš vičan mehanici, pa bolje da to odradi netko tko je. Može i na pm.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Što se kuplunga tiče sam siguran da su popucale capice na korpi.Imo sam isti primjer kod kolege -kuplung tvrd jedva se moglo stisnut.Tva treba dat na pola pa če se videt stanje. Material kod nas je oko 110 eur-korpa,lamela,potisni ležaj i semering spojničke.
 

luka1002

Član
Tu od
27 Kol 2015
Poruka
58
Kod nas je 150 eura u agro centru....

Uglavnom ako netko ima nekog pouzdanog servisera sa preporuku, molim da mi se javi. Ima dosta posla, također smo skužili da zadnji desni kotač uopće nema pogona.. Kupim djelove, dovezem mu tomu sa djelovima i platim rad.
 

Najnoviji postovi

Na vrh