• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prijenos, mjenjač, hidraulika, upravljanje, kočnice.....

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
Muha a znaš li ti šta su jahači na korpi.Ovaj mi je reko telefonski da su spucali jahači a ja ne kužim šta je to
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Proveri obe elastične čivije(52) koje spajaju viljušku i polugu na osovinu!
Vizuelno po krajevima izgledaju ok, al kad je izbiješ van, može biti u parčićima, tj, zdrobljen unutar, pa ne prenosi silu!
pozzz joe!
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
Problem rješen.Stavljena nova korpa.Cape sam namjestio na 40mm od lamele al mi se čini da nekako nisko hvata.Nešto se nesjećam kako je bilo prije izmjene i kao da je sad tvrđe
 

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
357
Mislim da u radioničkom piše da se capice štelaju na 38 mm od osnove lamele,možda je problem u tome kaj nisi mjerio od osnove pa su ti sad capice udaljenije tj više ,imaju veći hod za odvajanje,pa je i stoga kuplung tvrđi
 

Å¡pico

Član
Tu od
31 Srp 2013
Poruka
44
Ja sam isto tako promijenio sve (lamelu korpu i lezaj) i namjestio capice na 38 mm od vrha capica do onog metalnog zadebljanja na lameli. Sad mi hvata dosta nisko i prilicno je tvrdo. Morat cu nesto izmisliti. Mogu li sto regulirati na sajli?
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
Upravo tako kolega.I kod mene isto a ovo na 39-40mm od osnove mi rekao glavni serviser iz Hitnera i da tako treba na novoj korpi.Tvrđe mora bit jer su opruge nove i jače od stari .Možešalo dotegnut sajlu i bit će bolje i nek hvata na dnu tako da si sigurniji da je nisi previše dotego
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,968
Muha a znaš li ti šta su jahači na korpi.Ovaj mi je reko telefonski da su spucali jahači a ja ne kužim šta je to

Daj slikni staru korpu da ti probam pojasniti.
Mislim da je taj serviser mislil na onaj dio korpe preko kojeg se capica giba.
Jesi ustvari našel kakvih lomova na korpi?
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
Da u pravu si.Puko je taj nosač capice po nitovima i ta je bila van funkcije a na dvije nemože odvajat.Metnuo sam novu korpu i teraj dalje
 

Dujas

Novi član
Tu od
26 Sij 2013
Poruka
7
Pozdrav
Molim Vas pomoć. Trebam naručiti dva konusna valjkasta ležaja na mjenjaču TV 523.Trgovac mi je poslao katalog dijelova na kojima ja ne mogu prepoznati koji su to ležajevi jer je dosta slaba slika . Za pomoć veći ležaj ima vanjski promjer 70 mm a manji ležaj vanjski promjer 54 mm. Tko mi može pomoći prepoznati pod kojim su brojevima ovi ležaji .
Hvala
 

Prilozi

  • SLIKA (2).jpg
    SLIKA (2).jpg
    23.3 KB · Pregleda: 202

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
@Dujas na užem dijelu 70 i 54 ili na širem? :(rofl): očigledno mjeriš valjke
po ovim tvojim mjerama trebaš 30206 i 30208
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Imam problem na svom tomici, radi se o modelu 731. Kada radim sa njime npr. frezam u prvoj sporoj, traktor skoro stalno cuka (kreni-stani) kad je pod većim opterećenjem ili kad je na laganoj nizbrdici. Kada dođem na jako laganu tj. finu zemlju ne događa se tako često.
Što bi to moglo biti? Kod ostalih brzina to nisam primjetio ali osim 3 brze druge ni ne koristim baš nešto.
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
nešto u sklopu brzina.....zupčanik/ci, ključ, nosač, hoda vretenasti...........
 

kebirpm

Član
Tu od
31 Sij 2014
Poruka
100
Pozdrav,
Na TV523 kod korištenja kardana, znači kada se vrti donji kardan, pušta ulje između mjenjača i okretnog zgloba. Kada kardan nije ukljućen puštanja nema.
Nije to neko strašno curenje (1 litra za 3-4 sata frezanja) ali ostavlja fleke na betonu a i stalno moram kontrolirati nivo ulja.
Jel slijedi rastavljanje mjenjača?
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Uh, imam i taj problem, samo sta meni iscuri manje od pola deci za par sati. Sta je pak to?
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Tomice su več u godinama a semerinzi postali tvrdi pa ak i osovina ima malo lufta pušta ulje.Na vama je ili kontrolirat i doljevat ulje ili razmontirat i zamenit semeringe i O ringe na osovinicama šaltunga koji sigurno isto maste.A kad se otvori menjač pregleda se i ključ sa nosačem,ležajevi pa i zupčanici jer kad je več jednom otvoren je najbolje sve pregledat i sredit.
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
i jedno i drugo semerinzi, ovo prilikom frezanja još ležaji na donjem vretenu
 

Najnoviji postovi

Na vrh