• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prijenos, mjenjač, hidraulika, upravljanje, kočnice.....

jacko

Član
Tu od
4 Ruj 2014
Poruka
95
@edoskoko: hvala ali još mi je nejasno kako da dođem do semeringa ako ne vadim piksu... Možda se na ovoj slici bolje vidi - semering je iza pikse pa sam ja pitao mogu li s kontra strane kuckajući po vratilu koje se vidi na dnu izbiti zupčanik, semering i piksu sve zajedno prema gore ili moram nekako drugačije kemijati? Ne bi htio mlatiti po vratilu ako to ne ide tako van...
 

Prilozi

  • 20141122_071932_resized.jpg
    20141122_071932_resized.jpg
    11.6 KB · Pregleda: 186

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Nije to piksa, to je košuljica ležaja......
Dobro je što prvo pitaš prije nego se latiš čekića
Koji je promjer manje rupe na košuljici? Manji je od semeringa?
Semering ti prolazi kroz košuljicu :eek::
 

jacko

Član
Tu od
4 Ruj 2014
Poruka
95
Je, u pravu si, košuljica ležaja.
Koliko sam ja vidio i uspio prstima dohvatiti s unutarnje strane iza semeringa, semering je širi od košuljice
Razmišljam ovako, uzeti ploćicu sa rupom i navojem u sredini, uglaviti "iza semeringa i dotezanjem šipke s navojem izvući semering, a i košuljicu ako je semering širi od nje.. jel bi to bilo rješenje? :icon_scratch::icon_scratch::icon_scratch::icon_scratch:
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Skini zeger s druge strane, nešto mekše na vratilo i izbij sve zajedno napolje......da se puno ne ubjeđujemo.
Ako stari semering prođe kroz košuljicu proći će i novi, ako ne prođe ni jedan onda je nešto partikano oko ležaja i nije tvornička dimenzija.....
 

jacko

Član
Tu od
4 Ruj 2014
Poruka
95
Evo jutros se odvažio i izbio i košuljicu i semering :(grin):
Semering dimenzija 30x56x12...
Hvala na savjetima
 

senad75

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
64
Nikad na zelenu granu :icon_hang: danas izvlačio neka drva sa TV 522 u drugoj sporoj i kad je zapelo u zadnjem kraju nešto se počelo lomit i traktor trzat,otkačim balvan a tomica jedva sebe vuče al je prestalo da se čuje pucanje u zadnjoj desnoj strani,poslije zakačim prikolicu natovarenu malo zakucka al nekako ide u svakom slučaju moram rasklapati zadnji kraj ili je poluosovina ili diferencijal:icon_hang:
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
Ako ti je blokiralo volan mislib ide u stranu i teško ga vratit onda planetar il satelit a ako neblokira onda poluosovina.Naravno ovo nemora biti 100%.Kad otvoriš onda ćeš znati točno
 

senad75

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
64
Upravo se tako ponaša teško se mota koliko se sječam kad skinem desnu trubu mogu izvaditi diferencijal i sve pregledati i zamjeniti a da neskidam lijevu ??
 

danijel044

Novi član
Tu od
20 Pro 2014
Poruka
13
Pozdrav svima.

Novi sam vlasnik tomo vinkovic 420 koji je 15 ak god stajao zapusten ...na snijegu ,kisi,suncu... planiram potpunu obnovu malca tako da cu trebat vase pomoci...

Aaa zapeli smo vec napocetku.... :lol: Naime dok smo prebacivali traktor u prikolicu primjetio sam da se ne vrti jedan kotac....sad je traktor u dvoristu ...iiii temeljito ociscen....pokusali smo ga odgurati u garazu meedjutim....prednji desni i zadnji lijevi kotac je blokiran... Nikad nisam ni vozio tomu a kamoli sta drugo... vjerujem da je leru :biggrin: ...rucice sa desne strane su podesene tako da su obje stavljene na pretposljedni zub do vozaca... blokada diferencijala... rucica je na drugom zubu od vozaca prema naprijed... Ima tko ideju zasto su kotaci blokirani?
 

dalmotv818

Novi član
Tu od
10 Stu 2014
Poruka
25
Bok ekipa,
može pomoć , trebam naštelati kocnicu na 818 , osjetim kad kočim u nizbrdici kako me zanese. Skinuo sam zadnje doboše, mesa na paknama ima , sve očistio , odmastio i vratio. Uz to još i jako cvile...
E sad, kako i gdje štelam kočnicu? Da li na dva vijka od ručne ili ?
thx unaprijed na pomoći.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Verovatnu su ti na zad. levom kotaču zaljepile kočione obloge.Probaj ga cimat napred nazad i lagano sa čekičem udarat po bubnju.Možda uspeš ak je samo to,inače če trebat malo šrafit.:icon_wink:Dalmo da tu se šteluju,samo ak je jedna strana bila masna če bit razlika.Pomoglo bi ak bi jednu paknu koja je bila masna stavio na drugu stranu i kontra.Pravi poso bi bio zatjesnit da ne masti i stavit nove pakne.
 
Posljednje uređivanje:

dalmotv818

Novi član
Tu od
10 Stu 2014
Poruka
25
Hvala abarth,
nije bilo masnoce po paknama , malo sam ih kad sam vec skinuo pobrusio i prosao sprejem za čisćenje kočnica, a ovo što cvile ima li tu spasa, ko vlak sam kad stajem:(giggle):čujem me cijelo misto...
Sutra ču pokušati naštelati pa javim kako je prošlo, (koliko bi optimalno trebalo biti mesa na paknama?)

pozdrav
 

bodul20

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
188
kako zamijenit pakne kontra?ja svaki put kad ih tako stavim ne mogu stavit doboš na mjesto.mora mi točno ić svaka na svoje prvobitno mjesto
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Ako neki zaglavljuje, najbolje bi bilo sve rastavit, očistit prašinu i nečistoće, doboše pregledat i ošmirglat (NE TOKARITI), pakne prešmirglat i posušit, ako pušta ulje to riješit. Obloga ide 5 (mm), na seriji 800 se može potrošit do 2 (mm) zakretanjem poluge na zupcima, štelaš na dvostranim španerima, a ručnu na tim vijcima koje spominješ

Savjet, ako već skidaš, razradi i naravno podmaži sve pokretne dijelove koji se pomiču kad stiskaš kočnicu
 

danijel044

Novi član
Tu od
20 Pro 2014
Poruka
13
Verovatnu su ti na zad. levom kotaču zaljepile kočione obloge.Probaj ga cimat napred nazad i lagano sa čekičem udarat po bubnju.Možda uspeš ak je samo to,inače če trebat malo šrafit. :icon_wink:
Dobro si rekao....zadnji lijevi kotac pakne zalijepile....

Morao sam skidat kotac...aaaa skinut tromblu je bila drama...strasno kako su se zalijepile...jedva sam skinuo....ali eto sve fercera sad :)
 

dalmotv818

Novi član
Tu od
10 Stu 2014
Poruka
25
Na kojim dvostranim spanerima stelam kocnicu gdje se nalaze? Mislio sam da se ovi kod rucne odnose opcenito na kocnicu , ne samo za rucnu?
I da ima li kakvo rjesenje protiv cviljenja?
Hvala svima I sve naj za nadolazece blagdane.
 

mladen_60

Član
Tu od
15 Ruj 2013
Poruka
62
Moj je kum na T-12 to riješio tot mašću ali ne bi to preporućio s obzirom na posljedice :icon_lol::icon_lol:

Sve najbolje za blagdane.
 

damba1

Novi član
Tu od
30 Pro 2014
Poruka
1
kod nas se zove IVASOL i jako dobro skida mast ali ima i robnim centrima sredstvo za skidanje masti na eko bazi (izgleda kao onaj vrag za pranje stakla) i nije skup
 

Najnoviji postovi

Na vrh