• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prijenos, mjenjač, hidraulika, upravljanje, kočnice.....

Vauxhall

Novi član
Tu od
4 Sij 2015
Poruka
3
Hidraulika

Imam problem sa hidraulikom. Sve radi ali postepeno pada kada je podignem.
Jel ima neki sistem stelovanja, neki zaptivaci ili slicno u razvodniku?

Tomo Vinkovic 821
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Re: Hidraulika

Ja sam imao 818 i nisam primjetio nigdje nešto takvo ! Probaj na cilindru promjeniti gumicu ( izgleda kao semering, ali bez onog federa unutra ). Nije to nikakav problem raskopati !!
Ako nije to, onda ti možda propušta na razvodniku ??!
Ali, prvo promijeni gumicu ! Nike skupa, aniti je problem zamjeniti ....
 

Vauxhall

Novi član
Tu od
4 Sij 2015
Poruka
3
Rasklapo' sam drug. nisam nista primjetio a ne curi mi vani ulje nigdje..

Problem mi je u razvodniku hidraulike
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Brgud nisi još moderator pa ne pametuj, i drži se svojih problema sa frezanjem leda.

Malo propada skoro kod svakog i to u origi izvedbi težko da ne bi.Varianta ti je stavit jednoručni drugčiji ventil ili ventil između origi ventila i cilindra.

ovaj moj bi bio dobar izbor.
pic upload
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Hidraulika

ovo nevalja ništa , postoji jedan elegantni sistem koji omogučava da se radi gotovo kao s orginalnom ručkom .
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: Hidraulika

Sve te stvari se mogu sredit sa pravim jednoručnim pravim ventilom sa plivajučim položajem ali uvek su posredi pare koje bi neko bio spreman da da za pravo rešenje.Uvek su pare u pitanju.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Hidraulika

nikakvi jednoručni na" pare" , sve ostaje kako je samo se to ugradi kod cilindra
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: Hidraulika

Kocka ne dolazi u obzir jer je jednoradni,prebrzo puštanje poluga je več objašnjeno.Kaži za variantu bez para pa da radi kao varianta sa parama.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Hidraulika

več je to napisano , samo moraš potražiti ....:icon_super:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Vauxhall

Novi član
Tu od
4 Sij 2015
Poruka
3
Re: Hidraulika

Za jedno sat vremena skroz padne. i problem je u razvodniku, to je cinjenica.. ali sta je to sto ima da se odsteti u njemu? neki zaptivac, opruga, sajba itd...? sipam HDL 90 ulje...
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: Hidraulika

Sasvim bez propuštanja mislim da i novi nije bio.Možeš zamjenit O ringe ali zavisi i od riseva u razvodniku.Neki če ti preporučit i novo ulje u hidrauliki i prave gradacije.
 

Ritopekanac

Novi član
Tu od
12 Sij 2015
Poruka
3
Oćoravih od čitanja na forumu ali ne nađoh podatak koji mi treba. TV 521 otkinuo mi kaiš (remen) hidraulike i osovinu remenice i nestao bez traga....Našao sam delove ali nemam podatak o kaišu. Kolega sa foruma me posavetovao da premerim sa špagom ali mi to nešto nije baš precizno jer i onaj koji je pre bio(remen) nešto su španeri bili pri kraju i sve je stajalo nakoso pa verujem da nije bila prava mera. Ako neko zna ili mu nije teško da pogleda pa da me obraduje...Da i koliko je dugačka šipkica od merača u hidraulici pošto kod mene je neki šraf stavljen?
Da li će 5 litara hidrola 68 biti dovoljno? Unapred hvala.
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Remen je: A13X870Li
Ulja 5lit, je sasvim dovoljno, da je malo više od pola rezervoara, ako se samo koristi za sopstveni hid.cilindar što je na njemu, čak je i to puno!
Na većini rezervoara hid. je samo šraf, i nema šipkice za merenje, nepotrebno...jer ako se držiš tih mera, tj. sipaš previše ulja, frkće ga napolje na odušak!
 

Ritopekanac

Novi član
Tu od
12 Sij 2015
Poruka
3
Hvala ti na odgovoru samo mislim da je A13X870Li predugačak. Hidraulika se kod mene nalazi na rezervoaru, a ovo je možda mera za ove kojima je pumpa sa strane. Sa špagom ili metrom mi je oko 77 cm. E sad meni se čini i da je ova remenica rađenja na strugu i da je prečnika oko 12 cm. Možda je originalna veća?
 

Ritopekanac

Novi član
Tu od
12 Sij 2015
Poruka
3
Danas sam našao pravu meru kaiša. 13 x 710 Li za tv 521.
Nadam se da će nekom ubuduće biti korisna informacija.
 

senad75

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
64
Pozdrav svim forumašima i jedno pitanje za malo iskusnije : dali su isti zupčanici planetar i satelit koji se nalaze u zadnjem diferencijalu od serija 400 i 500 i dali neko ima iskustva sa zupčanicima koji se prave u Tešnju?
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Za ovo zadnje znam, Pobjeda Tešanj spada u najkvalitetnije proizvođače zupčanika u okruženju i šire.:(y)::(y):
 

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Pozdrav svim forumašima i jedno pitanje za malo iskusnije : dali su isti zupčanici planetar i satelit koji se nalaze u zadnjem diferencijalu od serija 400 i 500 i dali neko ima iskustva sa zupčanicima koji se prave u Tešnju?
Isti su ti kod obe serije i u zadnjem i u prednjem diferencijalu, a ja uvijek volim ugraditi neoštećeno što je bilo na prvoj ugradnji kod Tome (stari dio) već ono što se proizvodi sada, mada nemam nekih loših iskustava i sa novim dijelovima za Tomu. Pozz...
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Nema problema ako je to zbilja trkač i satelit za TV posebno trkač a ne nešto "može proć"
 

Najnoviji postovi

Na vrh