• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prijenos, mjenjač, hidraulika, upravljanje, kočnice.....

breganabronx

Član
Tu od
15 Stu 2016
Poruka
124
momci, neki dan sam kosil i odserafil mi se volan na tv-u :O nakon pregleda (prvo sam mislil da je nekaj puknulo) uspjel sam ga ponovo zaserafit - onu ogromnu maticu. Jel to normalno da se dogodi tu i tam ili? Kak da prekontroliram ulje u volanu?

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk
 

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Dešava se, i kod mene se desilo jedanput iako je sve ostalo bilo u redu i ležajevi i aksijalne opruge, nije bilo nikakvog lufta u volanu. Stegao ga ponovo i više se nije desilo. Nekoliko puta sam do sada vidio da rade blokadu tog velikog vijka, izbuši se rupa sa strane uradi navoj i vijkom stegne da se ne popušta. Ulje provjeriš na vijku koji ti nalazi negdje oko sredine cijevi kučišta volana. Odmah ispred tebe kad sjediš na traktoru. Ulje treba biti do nivoa vijka, znači treba ga sipati dok ne pođe izlaziti iz rupe.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

breganabronx

Član
Tu od
15 Stu 2016
Poruka
124
Aha, onda oke. Mislim, kod mene se isto sve cini OK al bolje pitat.
Kaj se tice tog vijka na sredini stupa volana, amm, vidio sam ga samo ne znam dal tuda ulje mora ic van, tj ak ide van znaci da je previse?
Mislio sam odserafit volan (opet tu ogromnu maticu) i gore nalijevat ulje dok na taj seraf na stupu volana ne pocne ic van, tad je dosta?

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Da bi nasuo ulje odozgo moraš izvaditi i ležajeve i tanjiraste opruge jer ti ulje neće proći kroz sve to, u volan ti ide hipenol 90, možeš ga nasuti kroz vijak ako imaš onu kanticu za ulje sa pumpicom, neku veču špricu za injekcije, a može se naći i boca od ulja koja na sebi ima produžetak da može ući u rupu od vijka.
 

breganabronx

Član
Tu od
15 Stu 2016
Poruka
124
Da bi nasuo ulje odozgo moraš izvaditi i ležajeve i tanjiraste opruge jer ti ulje neće proći kroz sve to, u volan ti ide hipenol 90, možeš ga nasuti kroz vijak ako imaš onu kanticu za ulje sa pumpicom, neku veču špricu za injekcije, a može se naći i boca od ulja koja na sebi ima produžetak da može ući u rupu od vijka.
Hvala ti na komentaru i uputama. Prekontrolirao sam prije 10tak dana i ulja ima, ta da izgleda da je sve OK :)
 

senad75

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
64
Pozdrav forumaši imam pitanje kako skinuti zupčanik normalnog hoda TV 522 dali moram skinuti sa osovinom ili postoji lakši način i kako da odvrnem maticu koja drži osovinu ako budem morao skidati dali mogu doči do nje ako skinem lijevu trubu i ivadim diferencijal ili moram razdvojiti mjenjač skroz veliki pozdrav
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
Otvaraš mjenjač naravno, skidaš deklo mjenjača, lijevi rukavac, diferencijal......tek tad imaš pristup do matice, matica je osigurana rascjepkom. Pazi da ne zagubiš neki valjčić iz zupčanika......
 

senad75

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
64
Skino sam deklo naravno,sutra ujutro skidam lijevi rukavac i diferencial a vidio sam da ima osigurac na matici al su valjcici poispadali. Hvala edo na brzom odgovoru
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
Zaboravio sam još da napomenem da paziš na redoslijed podloški/odstojnika i kako su okrenute (jer nije svejedno)
 

senad75

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
64
Hvala ti puno skinuo sam sve pored zupcanika normalnog hoda otisla mi je i osovina zupcanika promjene smjera i taj mi je zupcanik dobro nacet pa cu i to zamjeniti a slazem sve podloske kako je bilo jos jednom hvala ti
 

Gorski1

Član
Tu od
2 Stu 2013
Poruka
47
Pozdrav svima!

Za Tomu 418, 80' godište, interesira me koliki je protok hidraulične pumpe i tlak te zapremina rezervoara hidraulike. Možda netko zna, ili zna gdje bi te podatke mogao pronaći. Za zapreminu bi se još i snašao, bar otprilike iskubicirao rezervoar, ali za podatke o pumpi ne znam gdje bi.
To je ona verzija gdje je pumpa na rezervoaru hidraulike, naprijed, sa ventilima na sebi.
 

floion

Član
Tu od
18 Ruj 2013
Poruka
163
Reduktor-pomoć

Pozdrav za sve. Kupio sam nedavnoj jos jednog TV 522, ali imam problem. Ne rade mu spore brzine. Molim za pomoc
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Zdrobio se kuglični ležaj na kraju pogonskog vratila 6304 (u menjaču do motora)! Raspadne se venac što drži kuglice u ležaju, pa se kuglice pomere svi u jednu stranu, dovoljno da nema uzubljivanja zupčanika! Hod u nazad radi, al prati ga čudan zvuk...brzohoda radi normalno!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
Joe, pa jesi li li živ? Dugo te nije bilo u ovim krajevima :)
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Evo me, mrdam pomalo...:icon_thumright:
pozzz joe
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bodul20

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
188
Jel ima netko neku ideju koji bi bio razlog uništavanja igličastog ležaja uvijek u zadnjem desnom rukavcu cca svakih 500h?
Prošli put je bio promijenjen igličasti, zubčanik i unutarnja poluosovina sa oba ležaja. Nije baš bilo najbolje stanje pa sam promijenio sve i opet nakon evo točno 456 sati se je igličasti raspao.
Ulje je hipenol i ne curi nigdje i ne fali ga
 

Dubravac

Član
Tu od
31 Ožu 2015
Poruka
200
Pozz
Ako sam dobro shvatio o kom se ležaju radi.
Razlog stradavanja ležaja, najveće opterećenje je na njemu kod oranja a loš kvalitet materijala.
Kod mene se dešavalo na primi. Probaj naći ležaj od INA oni bi trebali biti najkvalitetniji.
Ulje nek ti je uvijek na max.
 

bodul20

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
188
Oranjem i poljoprivredom se ne bavim. Jedino što radim jest da prevozim. Uglavnom drva (1100-1500kg u prikolici). Igličasti sam, kao i sve dijelove, kupio u Hittner trgovini u Bjelovaru. Sad sam stavio opet taj isti jer sam posljednji put kupio duplo da imam za ovakav slučaj.
Ne znam da li oni sami proizvode svoje djelove ili ležajeve nabavljaju od nekog proizvođača?
 

Dubravac

Član
Tu od
31 Ožu 2015
Poruka
200
Pozz

Prvo se pročuje cijukanje kao da ti je ostala kočnica. treba pripaziti da ne ide dalje poluosovina i dalje treba ga na vrijeme mjenjati.
 

Najnoviji postovi

Na vrh