• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prijenos, mjenjač, hidraulika, upravljanje, kočnice.....

floion

Član
Tu od
18 Ruj 2013
Poruka
163
Ja tek sada vidio ovo. Drug prvo ide lezaj u kuciste pa na osovinu. Ta elektroda jeste dobra ali drugačije se koristi. Rado bi da sam prije vidio pa da ti kazem tacno kako ide. Ovo sto je puklo kod rukavca, složio se tko sa mnom ili ne, na krajevima trebas probusiti puknuce. Nakon toga obrusi puknuti dio i urezi po puknucu tj pripremi za zavarivanje. Posto ti je vertikalni zavar, amperazu stavi na 70-75 Max 80 ampera. Inverter je ljepše saljeva. Uradis jedan cm zavara pa odmoris. Temperatura ne smije prelaziti 100 stepeni, zbog toga samo cm do 1.5 cm. Kada zelis nastaviti moras brusilicom malo usjevi zavar i krenuti iz usjecenog dijela. Tako bi ja uradio. Vjeruj mi da je to jedini pravi način bez obzira tko ti sta kaze. Ja jesam zavrsio pravo ali takodje imam i par licenci varioca. I smanji amperazu ako nisi zavrsio da zavarivanjem. Onu polugu si bas osurio visokom amperazom ili je bio los ugao elektrode.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,943
Ispočetka je bila 75 a,ali nije dobro topila pa sam prešao na 95,mislim da je samo do toga jer je bilo blizu oka pa je malo promijenila boju,a inače je bilo cm do cm i po varenja,a najgore je bilo čekati hlađenje,više od dva sata sam izgubio,nikako da otpusti temp,tj da se ohladi,a inače se lijepo vari,skoro kao tig kapa,a nema prskanja
Konačnp da li je kičište puklo ili je oglodano zupcima?
Sa vanske strane je napuklo,a unutra je malo oglodano
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,943
Rado bi da sam prije vidio pa da ti kazem tacno kako ide
Možeš sada podijeliti šta si mislio
Ta elektroda jeste dobra ali drugačije se koristi. Rado bi da sam prije vidio pa da ti kazem tacno kako ide. Ovo sto je puklo
Kako se to drugačije koristi?
 

Tv420s

Član
Tu od
31 Ožu 2018
Poruka
50
Pozdrav, da li su nekome poznate dimenzije gumene brtve u brzoj spojci hidraulike. Tu je prokapilo i zamastilo pola traktora. Probao bi prvo zamijeniti gumicu pa ako nastavi onda cijelu spojku??
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,943
Ako ti je stvarno prvi put svaka čast (y)
Na gusu, prvi put u život, ali ne bojim se probati, i dosta brzo učim na greškama, u startu na prethodnom komadu nije baš glatko išlo, ali sam brzo skužio tehniku, najzeznutije jer nevidiš kao na željezu gdje kapa pa moraš na osjećaj, ali kad skužiš ide čak i bolje nego željezo
Ovako je izgledalo prije kraja
IMG_20230513_131027.jpg
 

paparaco

Član
Tu od
5 Pro 2016
Poruka
110
Ma ja sam mislio možda tekući metal i onda jedna zakrpa metalom + guma ili silikon
Nemam sa čime zagrijati prije gus,a imam inverter aparat,samo me strah da ne puca kraj vara
Jel bolje sa elektrodama za gus ili neke druge?
ili da otfuram susjedu na co2?
Sa CO2 jos gore, kupi elektrodu NiCd...varis po malo pa stanes, udaris par puta necim ostrim po zavarenom, pa opet ponovis i tako redom, aparat klasicni elektro,..nemas sts izgubiti...
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,943
Ni meni nije skroz jasno,možda sam i kupio napuknutu,mada čisto sumnjam,jer je imam preko 20 god i do sada samo pali i vozi,par sajli,promjena filtera ulja i deri miki
Meni se čini da se to desilo jer se raspao kuglični ležaj sa jedne strane na osovini na kojoj je zupčanik kojeg ta poluga pokreće i po meni je malo ta osovina otišla pod opterećenjem van centra i taj je zupčanik išao van mjesta i zagrabio tu polugu i pokidao je
Ali sve u svemu sve se dobro završilo i sa minimalnim troškovima šta je sve moglo biti
Ono na bloku je puklo jer je kuglica ležaja došla na zupčanik,a pošto je to najveći zupčanik nema oko njega u kućištu mjesta i kad se okrenuo stisnuo je kuglicu kućište mjenača i probušilo ga,ne smijem ni pomisliti šta bi bilo da je slučajno pala sa druge stranegdje naliježu zupčanik na zupčanik i zatvaraju se,u najboljem slučaju mogli su se zdrobiti zupčanici,a u najgorem puknut blok na dva komada

Sa varom sam i ja prezadovoljan,jedino si treba uzet vremena da se hladi i ne žuriti

Kaže mi u trgovini da elektrode prodaje na komad i da je 107 eur kg elektroda,ali vari se jako lijepo kad uhvatiš ruku,nema prskanja kao kod klasičnih elektroda(skoro se kao tig vari samo kapa materijal)i skoro da nema šljake
 

zem

Novi član
Tu od
24 Svi 2023
Poruka
8
Pozdrav, kak jako trebaju biti zategnuti ovi sarafi? Ovaj gornji mogu rukom micat, tak je labav, ovaj donji isto nije nekaj posebno zategnut.

I pretpostavljam da ovaj mastoviti set plocica na gornjem sarafu nije tvornicki, pa me zanima jel nekaj fali? Zakaj bi neko stavljal komad pleha pod maticu?

krajnici-volan.jpg
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,943
Stegneš ih maksimalno koliko možeš bez poluge,u gornjem ti je konusno ozubljenje,a u doljnjem glatki konus,ona pločica gore je vjerojatno jer ja vijak došao do kraja navoja i nije se dalo više stegnuti,pa je postavljena kao podloška i može ostati,a ako ne možeš više stegnuti morat ćeš još podbaciti isto ti je i na doljnjem jedino ti postoji šansa ako je već dugo tako da su ti se proširile rupe pa da nećeš moći dobiti čvrsti spoj

Ako ti se dolnja vrti pomogni si sa stegom tako da stisneš zglob u konus ;) ;)
 

zem

Novi član
Tu od
24 Svi 2023
Poruka
8
Evo, odsarafil, skinul plocice i polugu. Potroseni su zubci i ima lufta, tak da budem ocito moral menjati poluge, a onda kad to delam mogu i lezajeve i semeringe promeniti. Al to bude projekt za neki drigi dan.
 
Na vrh