• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci (tvornički i homemade)

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
Na temi o Tomi serije 500 pisao da ću ići gledati frezu 125cm pa me brinulo jel će 523 moći da je tera.
Igrom slučaja u istom dvorištu je bila 95cm freza. Prodavac i nju prodavao ali nije bila u oglasima.

Tako da sam ostavio kaparu za nju.
Nema luftova, kompletna je. Na oko je ružno stanje. Ali da se to sve srediti.
IMG-99ef5c75e3cebfb8849520232da26da3-V.jpg IMG-44ca5ce3b547d9ac71643af65788d889-V.jpg
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,524
Kod liksona je stajala i onda su je neka drva poklopila i sjebala oplatu. Stajalo, zahrđalo i kupio za 500 kuna.
Počeo sređivati, ali....
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,524
Mora se rastaviti, zamijeniti ležajeve, ispjeskariti, pofarbati....noževi su u dobrom stanju
 

paparaco

Član
Tu od
5 Pro 2016
Poruka
110
POMOC
Momci...orem danas....bastu za proljece, nesto mi lose kocnice, a ionako na starom pe18...nisu valjale ni u fabrici, nove pakne...hm ....ma ne koči nikako...nasuo 4L....u zadnji mjenjac...kontam...da nisu pakne masne..zavrsim oranje...eh reko do proljeca nemam sta...vise...skinem...tocak i nabu...dobos(zadnji tocak)...masne pakne...uf odvrnem onih 6 sarafa M8....ma ni makac...ko da se zavarilo...dje je semering kako doci do njega
 
Posljednje uređivanje:

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,468
Čini mi se da nosač pakni drži 4 m8 vijka, u nosaču pakni je deklo sa semeringom, potrebno je izbiti poluosovinu i sve to ide van. Ako se to radi na prednjem pogonu potrebno uključit šperu da ne spadne spojnica. Proveriti u kakvom je stanju ležaj. Proverite u kakvom je stanju površina poluosovine na koju naliježe semering, dali ima risove ili od korozije rupice.
Mislim da si ti odvrtao vijke od trube, ako sam te dobro razumio. Te nije potrebno odvrati.
 

paparaco

Član
Tu od
5 Pro 2016
Poruka
110
E HVALA TI...zadnji skidam, dobos skinuo..pakne, odvrnuo 6 sarafa...M8....AL sve ne mrda...sta ciniti....kazes izbiti ..poluosovinu...sta kako...gledao na yutjub...odvrnu cizmu komplet pa rastavljaju na stolu..a nisam trubu..odvrnuo...vec plocu dje pakne stoje,iza odzada 6 sarafa ....ufff
 
Posljednje uređivanje:

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,468
Lagano nasloni nešto na nosač pakni i čekićem izbi nosač prema glavčini poluosovine, a nosač pakni će pokušati poluosovinu. Ide to lako treba samo da se odvoji zapekne.
 

paparaco

Član
Tu od
5 Pro 2016
Poruka
110
Bez penkale ništa haha...hvala ti...e da isprobao sam frezu i freza kao luda...jos razmatram dje cu toplinger....al 80%...uradio..evo slikica...
 

Prilozi

  • IMG_20221013_165336.jpg
    IMG_20221013_165336.jpg
    60.6 KB · Pregleda: 53

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,468
Topling treba učvrstiti za nosač cilindra. Malo tu odraditi. Malo sam skeptičan oko ovog tvog nosača kako će se ponašati u podizanju. Mislim da si trebao smanjiti dužinu poluga. Ali sad je tako, probaj topling i vidi kako se ponaša.
 

paparaco

Član
Tu od
5 Pro 2016
Poruka
110
ma isfrezao bastu za Luk....lagana je nikakav problem a nosac je 8mm debljine , razmisljao sam naravno o nosacu toplinga kod cilindra al cekam struju u vocnjaku da mogu aparat za varenje upalit...onda mi lako....kombinovati.a duzina je bila manja ali zbog standardnog kardana morao odmaketi..ispada cjev jer kratka....u principu dobio sam sto sam htio...freza od IMT 507....dodati nozevi i produzena....1/3....odnos...ulijevo okrece...top...prezadovoljan....za malog tomu...10ks.....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Beslic

Član
Tu od
26 Svi 2022
Poruka
32
Uzeo sam prije neki dan ovaj čizel i zadovoljan sam kako ide u moje teško tlo. Prvim prohodom sam išao do nekih 20 cm...Problem je što su tjela poprilično duga i kada ih hidraulik maksimalno digne onda kače tlo tako da ga ne mogu prevozit van vinograda. Imate li ideja kako to da riješim?
 

Prilozi

  • Razrivač.jpg
    Razrivač.jpg
    78.5 KB · Pregleda: 40

Najnoviji postovi

Na vrh