• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci (tvornički i homemade)

paparaco

Član
Tu od
5 Pro 2016
Poruka
110
Uzeo sam prije neki dan ovaj čizel i zadovoljan sam kako ide u moje teško tlo. Prvim prohodom sam išao do nekih 20 cm...Problem je što su tjela poprilično duga i kada ih hidraulik maksimalno digne onda kače tlo tako da ga ne mogu prevozit van vinograda. Imate li ideja kako to da riješim?
spustiti ta dva sastrane nekih 10cm...taj bolcn...crveni..na tim rukama....sastrane....i automatski dize uvis za toliko.....ili jos bolje zavaris 15cmx5cmx8mm...zeljezo...izbusis rupe i mozes podesavati visinu u i dubinu...
 

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
Ako skrati topling,diže zadnji kraj priključka a prednja radna tela ostaju na istu visinu.

Jedino da spusti sve 3 tačke kačenja.

E sad pitanje dal time će izgubiti radnu dubinu...
 

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
Pa to jeste jedino rešenje.

3 tačke kačenja jeste brže ali koliko vidim na 4 šrafa više diže priključak.

Topling dosta ograničava dizanje.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ako skrati topling,diže zadnji kraj priključka a prednja radna tela ostaju na istu visinu.

Jedino da spusti sve 3 tačke kačenja.

E sad pitanje dal time će izgubiti radnu dubinu...
Skoro pa točno. I prva se budu podigla, ali jako malo. Sve ovisi koliko se može skratiti toplink. Zato sam napisal da proba, kaj niš ne košta pa bu videl koliko dobi.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,147
U većini slučajeva je dovoljno ovo šta je kolega Iwnaho napisao,jer je problem u dužini priključka,što je duži priključak,kad prednji dio traktora dođe na uzvisinu on zastruže po poda,ali samo zadnji dio priključka,rijetko prednji dio,jer je on bliže kotačima
Ako se time rješava problem može samo dodati 10tak cm na gornjem prihvatu da bude viši(više kopčanje,pa će u radu biti u radnoj poziciji,a prilikom podizanja,će zadnji dio otići puno više u zrak
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,692
Bez penkale ništa haha...hvala ti...e da isprobao sam frezu i freza kao luda...jos razmatram dje cu toplinger....al 80%...uradio..evo slikica...

Kako su to noževi složeni? Oštrice prema nazad, i poklapanje noževa. Ali se ta freza vrti prema nazad?:rolleyes:
 

paparaco

Član
Tu od
5 Pro 2016
Poruka
110
Kako su to noževi složeni? Oštrice prema nazad, i poklapanje noževa. Ali se ta freza vrti prema nazad?:rolleyes:
e da na ovoj slici sam stavio cilindre sa nozevima ne bitno koji na koju stranu, radi daljine kardana, sada je obrnuto lijeva na desnoj,a vrti se naprijed,jednom sam skratio kardan jer je bilo blizu ali sam dva puta produzavao jer je ispadalo cjev iz cjevi....nije imalo hoda kad dignes i spustis frezu...mora se paziti da hidraulika ne padne nisko da ne zapne za kardan....ovo mi je bolja varijanta jer kardan mogu koristiti za vise namjena...

A i kardan je to slab za frezu
ma za 10ks....TOP....pa on sunce moje ni krenuti ne moze moram dici frezu, pustiti kvacilo pa kad krene spustiti....al opet dobro...ne trcim za Hondom....
 

paparaco

Član
Tu od
5 Pro 2016
Poruka
110
I sta sad...meni logicno da unutra ima seger ili nesto sto neda osovini vani da ispane ...ni da makne...hmm....bice da moram skinuti i trubu....i diferencijal ....itd

Lagano nasloni nešto na nosač pakni i čekićem izbi nosač prema glavčini poluosovine, a nosač pakni će pokušati poluosovinu. Ide to lako treba samo da se odvoji zapekne.
Danas pokusao ma ni makac, izgleda da moram trubu skinuti kažu da ima zeger sa druge strane i drzi osovinu....nisam sretan sto skidam sve ...al rekoše da moram..evo slike
 

Prilozi

  • IMG_20221103_165605.jpg
    IMG_20221103_165605.jpg
    41.5 KB · Pregleda: 17

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,147
Kad bi to samo tako izašlo van ostao bi bez kotača u vožnji
Truba mora dole obavezno
Skidao sam jednom na mojem,ali se ne sjećam šta je tu drži,ali mislim da je šaraf,jer seger ne može stegnuti
Na goldoniju sam prošle godine skidao baš radi tog semeringa i bio je neki veliki šaraf koji drži zupčanik sa unutarnje strane,mislim da je bio 41 br,i znam da ga gedorama sa produžetkom nisam mogao otpustiti pa smo kod kolege mehaničara sa zračnim "pištoljem" to odvrnuli bez problema
 

paparaco

Član
Tu od
5 Pro 2016
Poruka
110
Sad sam gledao u prirucniku, zeger 40mm...i podloska ispod da ne lufta....barem na ovom starom pe18...a i na 418...itd....
 

Prilozi

  • Screenshot_2022-11-03-23-26-17-657_cn.wps.xiaomi.abroad.lite.jpg
    Screenshot_2022-11-03-23-26-17-657_cn.wps.xiaomi.abroad.lite.jpg
    15.4 KB · Pregleda: 12

paparaco

Član
Tu od
5 Pro 2016
Poruka
110
Kad se skine truba udari se od panj, izbije se osovina sa lezajem, tek tada zeger se skida, posle presom vrati se lezaj...
 

Prilozi

  • IMG_20221104_181516.jpg
    IMG_20221104_181516.jpg
    35 KB · Pregleda: 8

Beslic

Član
Tu od
26 Svi 2022
Poruka
32
Da li pri proširivanju TV treba dodati po još jedan dio kao što već postoji tvornički između kočnica i točka?
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,524
Imaš različitih dimenzija proširivača!
Izmjeri svoj i pitaj u Hittneru ili na oglasima
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,254
Da li pri proširivanju TV treba dodati po još jedan dio kao što već postoji tvornički između kočnica i točka?
Ovo (ili ovakvo nesto) trebas ovisi koji Tomo u igri...
 

Prilozi

  • Screenshot_20221107-173931_Njukalo.jpg
    Screenshot_20221107-173931_Njukalo.jpg
    30.7 KB · Pregleda: 19

Beslic

Član
Tu od
26 Svi 2022
Poruka
32
tv420. Po jedan ovakav dio već ima između točka i kočnice. Znači dodajem po još jedan...Da li se nakon proširenja mijenja način oranja? Moramo li ići točkom više desno po brazdi?
 

Najnoviji postovi

Na vrh