• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci (tvornički i homemade)

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,891
Na to mjesto dolazi freza, a na prethodnoj slici u mojem postu se vidi hidraulični podizač, lanci i dvostruka poluga. Na hidraulični podizač dolazi priključak na koji se prikopča plug.
 
Posljednje uređivanje:

paparaco

Član
Tu od
5 Pro 2016
Poruka
110
Ako ti se da lagano ravnim sarafcigerom izvuci tu kandzu...pa unutra isčupaj semering i stavi novi da ti ulje ne izlazi iz mjenjaca zadnjeg kad vec si tu..semering...26 52 12...neki SKF...
 

bing2008

Član
Tu od
16 Sij 2022
Poruka
57
Moj projekt “kidača đubreta” je pri kraju, jos samo farbanje i može u akciju. Nadam se da će funkcionirat. Trebalo bi služiti za trganje i izvlačenje ovčjeg đubreta iz njihove nadstrešnice. Kao glavni nosivi dio poslužio je stari dvobrazni plug, koštao me na buvljaku manje nego što bi koštalo željezo u trgovini. Višak sam poskidao a odozada zam napravio “grablje” od U profila i na to stavio neke kovane kljove s pijaca. Ne znam pravu namjenu tih kljova al nije mi ni bitno, glavno da su čvrste.
4D2E581D-4480-44D6-8EC3-F14F75601CD8.jpeg Ovo je žrtva, stari plug
58642247-840E-48CA-9475-15BFC379D9DC.jpeg
A ovo je gotovi “kidač” na starom tomi PE18
Koliko će dobro ili loše funkcionirat to ću uskoro vidjet. Čekam da bude zemlja ispred nadstrešnice dobro smrznuta jer je trenutno tamo živo blato
 

bing2008

Član
Tu od
16 Sij 2022
Poruka
57
Ove "kljove"mi djeluju kao od drljače
Moguće da jesu, meni isto tako izgledaju. Kovane su, prilično čvrste, na kraju imaju navoj za maticu 16mm. Namjerno sam napravio sve skupa dosta usko, trganje đubreta je gadna stvar, bit ću sretan ako uspijem odvaliti u toj širini, oko 70cm. Samo da se riješim trganja ručnim vilama
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Neznam samo koliko će dobro zagrizati jer nisu svi klini istog ulaznog ugla?
 

bing2008

Član
Tu od
16 Sij 2022
Poruka
57
Da, moguće da će to biti problem. Šteta što su dva klina drugačija, ako ne bude išlo zbog tog kupit ću još 4 ovakva kao ovi u sredini. Vidim da ih ima za kupiti, 50 kn kom
48A05A36-16D9-45B4-B25B-B1553D890A7E.png
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,983
Mislim da su bolji oni sastrane,jer imaju kut za "ulaženje",mislim da će ti oni u sredini "iskakati" iz đubriva
Oni bočni,"djeluju kao plug"pa mislim da će se bolje "zaoravati"
Ako ne budeš mogao vući,lako sa svake strane skineš po jednu"kljovu"
 

bing2008

Član
Tu od
16 Sij 2022
Poruka
57
Sve će se razjasnit kad probam ide li. Ova dva u sredini su isto savinuti samo ne toliko kao i ovi sastrane, ali su šiljastiji. Dobro što je to sve na šarafe pa se mogu zezat s tim i probat ovako-onako. Za početak mogu ova 4 jednaka staviti u sredinu pa ću imati sve pod istim kutem, jedino bi širina zahvata bila pola metra ali i to mi je dovoljno, barem bi bilo lakše tomi
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,869
Neće klinovi biti problem! Prije će biti problem dubina zaranjanja, traktor će proklizavati
 

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
Ne trčite pred rudu. Nek čovek prvo proba pa će videti.

Meni je palo na pamet umesto da su takvi šiljci,da budu nešto kao nož oštra strana pa seče dok vuče iz obora.

Svakako nek proba ovako pa će videti. Kao što rekao,na šrafove pa može lako kombinovati.

Ideja mi se svidja. Ja bi sa tim razbijao led po dvorištu.
 

bing2008

Član
Tu od
16 Sij 2022
Poruka
57
Neće klinovi biti problem! Prije će biti problem dubina zaranjanja, traktor će proklizavati
Tog se i ja bojim al pokušat ću odgrizat pomalo, ako ne ide skidat ću s boka klinove pa ako na kraju i ostanem na samo dva srednja klina bolje i tako nego ručno vilama
Ovakve stvari, napravljene ovako direkt iz glave nekad uspiju nekad ne, nekad treba nešto promjeniti, doraditi. Vidjet ću uskoro
 
Posljednje uređivanje:

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,983
Ako ti bude problem preveliko uranjanje,dodaš ispred kotač da ograničiš dubinu.ali posao će sam pokazati šta i kako treba
 

Najnoviji postovi

Na vrh