• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci (tvornički i homemade)

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Eh imam neke zečeve teški po 70kg:mur:muka sa dizanjem:icon_e_wink::icon_scratch::icon_axe:
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Pojednostavi pitanje, ruka ili ova zvečkica za prasiće i jagnjiće.:mur::icon_razz:
 
Posljednje uređivanje:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Ima puno stvari kod kojih je takva ruka od pomoči,ovde je npr. bila od pomoči kad je malom tomi odpao kotač pa sam ga malo podignutog šlepo kuči.
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Svaki priključak ili dodatak, zavisi od vlasnikove vizije.:(handshake)::mur::icon_razz:
Dobro rešenje.
 
Posljednje uređivanje:

breganabronx

Član
Tu od
15 Stu 2016
Poruka
124
Jel ima netko kakvo rijesenje za nabijač stupova? U proljece bih trebao nabiti 200komada stupova koji idu uz svaki trs, kestenov stup duzine cca 150cm i treba ga pol metra zabit. Pa ako ima netko vec takvo rijesenje?

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Uvesti stroj od nekoliko tona u vinograd ,???? šala ili ozbiljno mišljenje , ja bi prije shvatio kao šalu , a sumljam da bi i razmak redova dopustio tu kombinaciju ,,,
Po meni bi bilo prihvatljivo rješenje bušenje rupa i postavljanje kolaca , s obzirom da su to kolci a ne pravi stupovi možda promjera desetak cm nema potrebe za nekom velikom bušilicom , vrlo dobro bi poslužila motorna il prilagođena neka električna tipa HILTI ili slično sa svrdlom koje se doma napravi prema potrebi a može je pogoniti agregat
 

breganabronx

Član
Tu od
15 Stu 2016
Poruka
124
Ja sam mislio nekak slozit preko hidraulike od Tome, al nisam bas ziher da ce uspjet

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Nista od hidraulike, ima prijatelj na 3070 i dize mu traktor jedino metalne uspije zabit i mora bit rupa nekoliko vec napravljena...ja sam mislio napravit za kolce zabijat na slobodan pad al nisam stigo, obični uteg koji bi udaro po ploci koja je na vrhu kolca i na taj način ga nabija u zemlju, sve drugo na male traktore ne radi jer su prelagani
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,992
Kolega ARNO
Nisam obratio pozornost na debljinu stupova,ali ako su veliki stupovi to je najisplativije i najbrže
Meni će to obavit izvan vinograda,jer će ruka kombinirke stić,ali kod nas inače to rade dok su loze još male i radi 5 redova u jednom prolazu,na način da jednog "jaše" i sa svake strane još po 2 reda,ne ulazi se po blatu,a ono kaj zgazi može i prekopat,a i ne mora jer je to ionako na sredini reda,a ne blizu trsova
S tim da su kod nas redovi širine 2,40 pa na više :icon_idea:

Istina je to šta ti Krumpironja kaže bez slobodnog pada ništa od rabote

Ima još jedan način,ručno svrdlo i bat u ruke
 

breganabronx

Član
Tu od
15 Stu 2016
Poruka
124
Da, ovo sa slobodnim padom bi moglo bit ok, sam to treba fkt teski bat. Jer kad zamahnes sa batom od 5kg to je bome dobra potisna sila, teskoda slobodan pad moze to postic osim ako nije nesto full tesko. Mozda da je 100kg u slobodnom padu

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Ne treba, i 40-50kila je sasvim dosta bitno je samo koliko imas slobodnog pada, ja imam pozabijat oko 600 kolaca tako da cu morat nesto napravit, poceo sam radit ovo sta sam reko ali sam stao jer su mi sad drugi poslovi
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Okvir je gotov i stup po kojem bi seto uteg i ploca po kojoj bi lim udaro, nista vredno slikanja kad uhvatim vremena cu slozit sve skupa pa slikat da dobijes opcu sliku kako sam to zamislio
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Bas kak ona naša stvar: hidraulički se diže, a sama pada dolje :D:
 

Najnoviji postovi

Na vrh