• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prikolice iz kućne radinosti

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,697
Kad je tako bilo zašto ne bi probali opet. Samo je pitanje preko koga pokrenuti takvu inicijativu. Da li putem poljoprivredne komore, udruge svinjogojaca ili nekog petog. Pitanje je preko koga pokrenuti inicijativu.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
U današnje vrijeme je promet kud i kamo drukčiji, brži i opasniji i mislim da nije pametno sa svakakvim kolima pristupati u promet.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A registracija će pomoći ako se neka budala zabije u tebe???

Nemojte biti smješni i naivni, nije registracije zbog nas, nego zbog njih :)




Na prvom mjestu je signalizacija, koju bi svaki vučeni priključak trebao posjedovati.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,416
I ne samo vučeni priključak već i nošeni koji zaklanja signalizaciju traktora.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Veču prikolicu od 6t???

A one Zmajevke i Tehnostrojke od 8, 10, 12t su mogli kupiti svi koji su imali love :)
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,446
Kupovalo se preko pikova. Tako su i moji dvije zmajevke uzeli. Samo ih nikad nisu mogli reg. Pa je milicija redovno pisala cestitke [emoji2]
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
A registracija će pomoći ako se neka budala zabije u tebe???

Nemojte biti smješni i naivni, nije registracije zbog nas, nego zbog njih :)




Na prvom mjestu je signalizacija, koju bi svaki vučeni priključak trebao posjedovati.

Pomoći će ti vjeruj mi. Ako i je drugi kriv snosit će svaki djelomičnu odgovornost... Kaj bi značilo da moraš platit kaznu jer nije regana, kod mene obe velike prikolice regane, veliku sam prvo morao atestirati.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
U mene se zakucao auto od pozadi , on je kriv za sudar jer je udarac direkt od pozadi a ujedno je imao alkohola 1,6.
A ja sam kriv jer prikolica nije bila registrovana i nije imala signalizaciju.
Znači , iako nisam kriv za sudar snosim kaznu za regu i signalizaciju jer bi to isto platio i da me je policija rutinski zaustavila , a ovako nisam mogao izbjeći jer su me kao učesnika u nezgodi morali kontrolisati.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Savo, ako se to dogodilo danju, sve je jasno. Ali ako je bilo noću, dio krivice je sigurno na vozaču s neosvjetljenom prikolicom.
To je moje razmišljanje koje možda jest, a možda i nije u skladu s propisima.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
A gle dan ili ne dan, signalizacija bi trebala bit kak spada regano ili ne regano bilo.
Drago mi je cak i ako neko trokut stavi iza na prikolicu koka nema svjetla, po noći dosta pomaže.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,446
Trokut je zakon. Iz daleka prije njega vidis nego pozicije. I odma se znas pripremit na sporo i siroko vozilo.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Slazem se s ovim sto govorite za trokut. No tesko je to ljudima objasniti.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pomoći će ti vjeruj mi. Ako i je drugi kriv snosit će svaki djelomičnu odgovornost... Kaj bi značilo da moraš platit kaznu jer nije regana, kod mene obe velike prikolice regane, veliku sam prvo morao atestirati.

Sa te strane gledano naravno da pomaže kad su nam takvi zakoni, ali ja sam mislio na nešto sasvim drugo. :eek::

Opet dolazimo da signalizacije i trokuta na bilo kakvoj prikolici koja se i neda regati.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
A gle dan ili ne dan, signalizacija bi trebala bit kak spada regano ili ne regano bilo.
Drago mi je cak i ako neko trokut stavi iza na prikolicu koka nema svjetla, po noći dosta pomaže.

Neispravna signalizacija i neregano vozilo se sankcioniraju po istom zakonu. Govora je bilo o krivnji za prekršaj. U ljetnom periodu po danu svjetla nisu obavezna i ne mogu biti uzrok ako netko naleti otraga na tebe. Noću je situacija bitno drukčija.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Ali su bitni žmigavci tak da je meni to sve signalizacija, ne mislim samo na svjetla strikno.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Savo, ako se to dogodilo danju, sve je jasno. Ali ako je bilo noću, dio krivice je sigurno na vozaču s neosvjetljenom prikolicom.
To je moje razmišljanje koje možda jest, a možda i nije u skladu s propisima.

Dogodilo se uveče kada su svjetla bila potrebna.

Policija je bila i izvršila uviđaj , ja sam svoju krivicu na licu mjesta priznao i odmah tražio prekršajni nalog i kaznu koju sam platio odmah sutra dan.
Vozač auta nije bio zadovoljan odlukom policije i tražio je da ide na sud , mene iz suda niko nije tražio niti zvao , ako dobro tumačim meni nemogu da sude dva puta za istu stvar (znači sam sam sebi presudio priznavanjem krivice na licu mjesta).
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Tino pročitaj sve moje postove o toj izradi prikolice,sav matrijal je plačan 1,50kn po kili osim stranica i poda one su plačene 4,50kn
Prikolica ima 1000-1100kg a u dučanu ti je kila željeza oko 7-8kn,plus osovina,plus cilindar,zakačke za stanice,pantovi,okretna ušica na rudu i 100 čuda,tokarenje piganje...dođeš na cijenu dobre rabljene
Ja ju radio sam zato kaj tak jeftino dobio matrijal i kaj radio u dobroj bravarskoj radioni di sam si sam sve mogao spigat,tokarit i rezat laserom kojekakve gluposti tipa zakačka i pantova
 

Najnoviji postovi

Na vrh