• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prikolice iz kućne radinosti

Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Dečki ipak kak mi se čini osovina bu išla od gumenjaka, kaj mislite bude dost jaka?
16cola su kotači a i dve gume C sam nababil.











Iskreno šteta mi kola, ali kaj mogu kad nemam osovine druge. Sve kaj imam niš mi se ne uklapa.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Sigurno bu dosta jaka, samo ne smeš preveč natovariti. :hahah: Mala šala.
Vjerujem da je najmanje 40x40, za 2 tonsku sigurno dosta, a ako je veća išle buju i 3 tone. Pitanje je koliki je unutarnji ležaj. Ja sam imal od gumenjaka 40x40, ali je unutanji ležaj imal rupu 20 (tromlini i kotači od VW bube) pa mi se vidlo slabo za 3,5 tonsku. Kupil sam neku koja ja 50x50, a s kotačima 215/70-16 je teža od prikolice bez stranica.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,631
Kupljenec, ostavi si boljša kola, a ono kaj misliš da se ne isplati popravljati, rastavi ;)
Svaka od te dvije osovine je jača od one torzijske s kamp kućice.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Pa znam, ali probelm je kaj na ovim srarim kolima kaj su za smeće su mi kotači 13 cola, to me muči, a ja imam doma gume 14 i 16,a ova dobra kola su sa felgama 16.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Pošto još nisam niš počel delati da pitam jel je ko možda delal prikolicu sa pogonom? Znači da ide prek diferencijala tj kardana na traktor? I jel opće to izvedivo za Imt 539?od čega bi pasal diferencijal opće?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,631
Je šumsku, imam slike. Diferencijal je od nekog kamiona, a finalni prijenos ima bočne reduktore, tak da prikolica ima veliku prohodnost. Diferencijal ima šperu kojo se upravlja preko sajle.
Prijenos je pripasan preko pogonske kutije, na kojoj se može isključiti kardan (da se ne vrti po cesti).
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Buš del slike? Mene zanima ak baš paše diferencijal od nečega da je 100%,znači da prikolica ne gura traktor niti da traktor vleče prikolicu nek da jednako se sve okreće.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
3B6B6A84-F9E7-4AFB-91C8-271E88F7E983.jpeg
Malo ulećem ko padobranac ali evo ovo je moj reduktor za spojit AC i prikolicu od freze od goldonija, našo polovni paše skoro u 0 danas sam baš računo prikolica ce bit sporija 1cm po okretu kotača u odnosu na traktor, po narudzbi su pitali od 600-800€ a ovaj našo za 160€
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
E ne znam težak je oko 30 kila tako da ima mase vjerujem da neće bit preslab ipak radi se o prikolici di ne vjerujem da će teret bit više od tone tako da...znaš na koju prikolicu mislim? Onu od 14ks.
Pa iskreno kad sam doznao cijene izrade reduktora skoro pa sam odusto od izrade a sada sam naletio i reko napravit ću...trebat će mi samo na 10-15m dužine puta palit ću samo kad treba
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Znači radiš kompletnu novu kardansku za koltivator? Ja sam mislio da za AC. A di ima kakva firma koja radi reduktore? I kad se primaš posla? 😊
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Netocno, nismo se razumijeli ja radim od postojece kardanke za 14 ks prenamjenu da bude kardanka za AC da bude 6x6.
Ja sam pisao u puno firmi i nitko se ne zeli uhvatit toga, jedino u italiji i to rade baš za prikolice reduktore i cijena je od 600-800€ za 30-50ks i cca 2,5-3t tereta
A kad poslovi u vinogradu prođu, negdje u kolovozu, da bude za jesen spremna
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Dečki da pitam kaje bolje za traktor, tj zbog čega i zbog čega ne, kakve su razlike u prikolicana sa jednom osovinom i sa dve. Meni ova sa dve zgleda bolje jer ne tiska traktor na kuki.

prikolica-kiper-tehnostroj-slika-25874658.jpg prikolica-dvoosovinka-slika-56130363.jpg
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,364
Je, al tvoj traktor bi se patio sa 4 tone u dvoosovinki dok bi sa jednoosovinkom išao puno lakše zbog opterećenih točkova
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,631
Za ravnicu i puno prostora dvoosovinka je dobar izbor. Za brege, doline i tesne dvore, te manevriranje u rikverc, u prednosti je 1-osovinka.
Samo jedan primjer: rođak je posudil 2 Tehnostrojke 2-osovinke i dopeljal ih je na polje. Svaka je teška oko tonu i pol prazna.
Z Štoreom i uključenim prednjim pogonom z mjesta ih je pomaknul uz s klizanje i kopanje.
A s jednoosovinkom i 4t pijeska z njim sam išel u takav breg da je išel u trećoj sporoj...

Zaključi sam...
 

Najnoviji postovi

Na vrh