• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prikolice iz kućne radinosti

Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Danas mislil iti po osovinu al nažalost nisam jer me opet korona zajebava i nemrem se pomaknut nikam. Valjda bu mi sutra bolje pa pem po nju. Da morem krenut delat prikolicu, a ovo je najgore kaj more bit, ja bi a nemrem.
Jedva čekam da krene izrada.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Kupljenec, izmjeril sam obje moje, pa si lako prebereš kaj ti treba.
Kad ulovim malo vremena, budem ti skiciral kak bi ja napravil, da bude jednostavno i ne preteško.
Ukratko, trebaš 4 cijevi po 2,8m i kompletna šasija ti izađe od njih.
Može biti samo šasija za metrice, na nju možeš postaviti platon 3x1,6m ili pak postaviti sanduk s kiperom (prema natrag).
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
3x1.8x1m mislim da je tako...nisam siguran dal je 1.8 ili 1.9m široka
Tvoja onda i ima dobru nosivost, a kako to vozi gospodin? Ide dobro snjim.? 😊
Kupljenec, izmjeril sam obje moje, pa si lako prebereš kaj ti treba.
Kad ulovim malo vremena, budem ti skiciral kak bi ja napravil, da bude jednostavno i ne preteško.
Ukratko, trebaš 4 cijevi po 2,8m i kompletna šasija ti izađe od njih.
Može biti samo šasija za metrice, na nju možeš postaviti platon 3x1,6m ili pak postaviti sanduk s kiperom (prema natrag).
Nekak mi se čini da bum imal prikolicu Limited edition.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
U šumu ne idem sa njom jer nemam takve puteve nju sam kupio za grozde i za po cesti, najviše sta sam do sad vozio u njoj je bilo 4,1-2t ali stane bez problema 4,5t grozda, i vozim u prvoj ispod najbrže po cesti ide okej, kad je brdo šaltam niže, a za drva imam onu od goldonija koja će do proljeća imat pogon za ac nikako da taj projekt finaliziram.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Kupljenec, evo ti skice šasije prikolice, za početak. U pdfu možeš si isprintati na A4. Prikolica_1.jpg
Ako ti se ne sviđa A rudo, možeš postaviti i jednu cijev, ali ju treba potumplati na mjestu prednjeg tregera šasije.
S 3 tone opterećenja, rudo nosi 750kg, a s 4t 1000kg.
 

Prilozi

  • Prikolica.pdf
    19.1 KB · Pregleda: 36

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
A ovo ti je ideja za sanduk koji možeš postaviti gore.
Uzduž postaviš dvije jelove gredice 10x10cm na širinu šasije i poprek zašarafiš ili zabiješ čavlima daske duljine 160 cm (ili više/manje ako želiš druge dimenzije sanduka). To je varijanta s drvenom nadogradnjom. S tri strane postavi vinkl 30x30 na kojega možeš zavariti pante za stranice s boka i otraga.

Nacrtano je 300x160cm, ali sanduk može biti i kraći. Isti (drveni) sanduk možeš postaviti na gumenjak ko platon za voziti nakalana drva, a samu šasiju prikolice kao prikolicu za metrice.
U tom slučaju treba ugraditi kuku na šasiju, Prikolica_sanduk_1.jpg da raketa more vleći gumenjak-prikolicu za ovom jednoosovinskom :hahah:



Ako uzduž postaviš čelične cijevi umjesto drvenih gredica, prikolica može biti kiper prema natrag...

Ideja je puno, a ti napravi kak misliš da ti bude najbolje
 

Prilozi

  • Prikolica_sanduk.pdf
    14.7 KB · Pregleda: 17

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Rudo nabavi od kamionske prikolice.
Ja sam ovdje crtal RUDO iz Trgoagencije, koje ima rupu 45mm (među jeftinijima je).
nastavak-ruda_2.jpg


Bilo b dobro da ima rupu fi 50mm, da se može kvačiti na automatsku kuku. Ako nećeš, onda fi 32mm, da ide na standardni donji bolcn od 28mm.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Sad još moram smislit ime prikolice, moram neke dizajnere u to sve ubacit, projektante još i statičare, ovo se ne dela svaki dan 😉kad drugi vide kak bu to zgledalo svi buju hteli takvu,čak je možda najbolje zaštiti patent prikolice. Jer takve nema nigde, extra konstruirana za raketu 539, ona bu sigurno vozila 10 tona.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Evo konačno i osovine doma, danas ujutro se dogovorim da dolazim u 8 po nju, i tak je i bilo, ovo bu i više nek dobro meni, jedva smo ju 2 utovarni kak je teška.

Išel sa auto prikolicom po nju.






Zagurtnal sam da sam siguran da mi nebu opala još do doma kam, normalno gurte su sa atestom još 2 godine, tak da me nije bilo strah.




Provjera kak se kaj drži, usput kava iz pekare, nikam niš nije prešlo.







Odma sve na stol da vidim kak i kaj.




6,5x6,5 je, to bu i više od 10 tona kaj meni i treba.








Neznam kaj sve nema na sebi, sve moguće ima živo i neživo, dodatke svakakve.

Brenze su bile, sad to sve moram raskopat i pogledat kak je nutra, pakne, lagari, mazalice kaj ima.

Čak gledam kad ima sve te dodatke na sebi da složim ABS, ESP i ko zna kaj još, kad ima mogućnost. Pa onda zakaj ne iskoristiti to maximuma.
I kaje najbitnije dobil sam ju čist skoro zabadav, za 100 eura, malo mi je spustil jer je videl da sam jako jako ozbiljan kupac. Cijena je bila 160 eura.
Tak bitno da je ona doma, sad kad bu zdravlja i cajta ide u proizvodnju, dal bu to ovu godinu, drugu, ili za 5 ja neznam, al bude. Meni se ne žuri, kak sam rekel htel bi ju napravit kak Bog zapoveda.
A ne nekak napol ili kaj ja znam kak.
U svakom slučaju bude raketa prela kad ju zakopčim.
Sad još moram ime smisliti, boju neku, upite direktno prema tvornici lakova moram slati, kontaktirati više vrsta inžinjera, projektante, dizajnere, dečki kaje stim posla da poludiš koje su to brige. I kaje najbitnije zaštiti patent kompletnog projekta, jer kak danas svi delaju jen drugoga kopiraju. Mene sigurno nebuju.








Evo dečki zdravi i veseli vi meni bili.
 
Na vrh