• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prikolice iz kućne radinosti

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,708
Imaš li utičnicu na autu?
Ako imaš tada provjeri koji kontakt čemu služi.
Trebalo bi biti po brojevima, ali ima nas svakakvih i svakakvih želja i tko zna kako je kome pasalo.

guglaj "shema 7 polne utičnice"
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
893
nemam brate, tek treba kuku da kupim za golf 3... sad je pitanje, kako se uticnica prikopcava na kola? da li uticnicu treba da spojim sa zicama sa štopova?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Imaš li utičnicu na autu?
Ako imaš tada provjeri koji kontakt čemu služi.
Trebalo bi biti po brojevima, ali ima nas svakakvih i svakakvih želja i tko zna kako je kome pasalo.

guglaj "shema 7 polne utičnice"
Uvijek po šemi, kod nas imaju onog vraga kaj ti ture u utičnicu pa ako pinovi ne pasuju nema rege ;)

I pozicija i lijevi žmigavac i desni žmigavac i štop
I masu, i masu pod obavezno ;)
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,311
Najbolje kupiti gotovu instalaciju za sto i par kuna, ima ih u trgoagenciji i sličnim dućanima. Ja za traktorske prikolice slažem si sam ali za ovo se ne isplati.
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
893
Nisam gledao od kud je kolega ali sigurno imaju slične dućane, jer cijena kabela , farova i priključnice dođu na isto ko i gotov kabel.
Ma nije problem to kupiti, nego ne znam u gepek kako se spaja, jel npr zica od štopa ide na žicu od štop svijetla i sve tako redom?
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,311
Da, treba lijevi žmigavac, lijeva pozicija, desni žmigavac, desna pozicija, stop, maglenka i naravno masa. Pola s jedne strane, pola s druge. Za trojku ako se sjećam dobro ,lagano se da na instalaciju spojiti. Evo rasporeda kako se spaja.
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
893
Hvala, bunilo me to kako spojiti u gepeku, da li smije po malo da se ogoli zica sa stopova, ostalo mi nije problem....
 

pimorje40

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
154
Pozdrav
Nabavio sam neku staru prikolicu za motokultivator ali su gume dosta loše a dimenzije neke čudne može se kakva slična dimenzija ubaciti?Na njima piše 6.70 R14T , neki su mi rekli da može i 185 R14 ali niti njih baš nema a i nebi kupovao novu ako baš nemoram IMG_20210211_125816.jpg IMG_20210211_125809.jpg 😁
 

karlom

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
320
Ako je za motokultivator pretpostavljam da nije potrebna neka nosivost. Ja bi stavio bilo kakve 14" npr. od auta. Pa može i 185. nije bitno.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
Toliko koliko freza moze povuc bez kardana tereta i te ce te jos dugo sluzit
Uostalom...odi u Malinsku kod gumara i mazni mu dve gume koje je neko promjenio jer su izderane za auto... i to bilo koje 14 ce ti drzat...vise od 500 kila ne mozes ni vozit bez kardana
 

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
357
Hvala, bunilo me to kako spojiti u gepeku, da li smije po malo da se ogoli zica sa stopova, ostalo mi nije problem....
A možeš i ovako sa ovim konektorima , samo sad ne znam kak se zovu
 

Prilozi

  • Snimka zaslona (1).png
    Snimka zaslona (1).png
    60.9 KB · Pregleda: 19
  • Snimka zaslona (2).png
    Snimka zaslona (2).png
    57.9 KB · Pregleda: 19

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,325
Hvala, bunilo me to kako spojiti u gepeku, da li smije po malo da se ogoli zica sa stopova, ostalo mi nije problem....
Pogledaj dobro oko lijeve pozicije negdje treba biti dali u istoj kutiji ili pored ostavljen fabrički đek i samo u njega uštekaš kabal sa izlozom do utičnice. Možda je neko dirao ili radio nešta, pa je pomjereno, dnosno pogledaj kuda idu sve kablovi pa ga negdje uočiš, možda je i pod lajsnom gepeka, ili spao u pod rezervnom točku.
Uglavnom treba biti izlaz da se nediraju žice.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Pozdrav
Nabavio sam neku staru prikolicu za motokultivator ali su gume dosta loše a dimenzije neke čudne može se kakva slična dimenzija ubaciti?Na njima piše 6.70 R14T , neki su mi rekli da može i 185 R14 ali niti njih baš nema a i nebi kupovao novu ako baš nemoram View attachment 34138 View attachment 34139 😁

Skoro da ti svaka guma od 14 cola može poslužiti.
Potraži ih sa "C" oznakom od nekog teretnog kombija. One mogu ponijeti i više nego ti treba.
Tvoja trenutna širina je 165/175 a većina današnjih "modernih" guma su šire od toga.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
To su dimenzije kangua i clia a njih imas na otoku koliko hoces, odi u Mk i imas gume tamo sigurno
 
Na vrh