• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prikolice iz kućne radinosti

zrupci33

Novi član
Tu od
31 Svi 2009
Poruka
23
ovo je moja prikolica

evo još koja slika

trostrani kiper 5t nosi a može i više,zrak struja,ima i nastavke teška prazna 1410kg
 

Prilozi

  • Picture 069.jpg
    Picture 069.jpg
    45.7 KB · Pregleda: 352
  • Picture 076.jpg
    Picture 076.jpg
    41.3 KB · Pregleda: 327
  • Picture 074.jpg
    Picture 074.jpg
    49.5 KB · Pregleda: 342
Posljednje uređivanje od moderatora:

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
ovo je moja prikolica

evo još koja slika

trostrani kiper 5t nosi a može i više,zrak struja,ima i nastavke teška prazna 1410kg

Lijepa je prikolica, čista petica. :supz:Je li to kućna radinost? Vidim da je registrirana, koliko dođe godišnje registracija?
 

zrupci33

Novi član
Tu od
31 Svi 2009
Poruka
23
Hvala,da to je čista ˇdomaća proizvodnjaˇinače to ti je bila dvoosovinka 4metra dugačka teška bila prazna 2,5 tone,ursus jeˇskučalˇ dok ju je vukal doma ,onda smo ja i tata ulovili i preradili u jednoosovinku,imala je kipanje preko zraka ko vagon,a tehnički dođe oko 500 kn
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Hvala,da to je čista ˇdomaća proizvodnjaˇinače to ti je bila dvoosovinka 4metra dugačka teška bila prazna 2,5 tone,ursus jeˇskučalˇ dok ju je vukal doma ,onda smo ja i tata ulovili i preradili u jednoosovinku,imala je kipanje preko zraka ko vagon,a tehnički dođe oko 500 kn

a kak si sredil papire?? mislim kaj moreš na tehnički z njom ako ste ju sami radili..
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Odes u institut za vozila platis atest mislim da je cca 1500 kn, kod javnog biljeznika napises izjavu da je samogradnja moras imati dva svjedoka. Izjavu ti ovjeri biljeznik i onda ides na vagu s prikolicom. I najvaznije tipu kaj ti radi atest moras dati 100-200 kn. jer ti inace nađe 100 greski znam iz iskustva.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Odes u institut za vozila platis atest mislim da je cca 1500 kn, kod javnog biljeznika napises izjavu da je samogradnja moras imati dva svjedoka. Izjavu ti ovjeri biljeznik i onda ides na vagu s prikolicom. I najvaznije tipu kaj ti radi atest moras dati 100-200 kn. jer ti inace nađe 100 greski znam iz iskustva.

To si iso u gorici ili jer kolega mi je u gorici htio napravit atest na auto prikolici i na pola je odustao i otiso i kupio u ducanu prikolicu
imas kog poznatog na institutu
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Nemam nikog poznatog. Ja sam isto radil atest za auto prikolicu za plovilo koju sam sam radil. Kosta ti 1000 kn ako je bez kocnice + biljeznik + vaga + 100 kn tipu kaj radi ateste. Govorili su mi drugi koji su radili ateste daj mu 100 kn, al ja sam pametan sve je po PS-u nedam 100 kn. kaj mi moze? Prikolica je kopija Torbarinine ne prelazi sirinu auta pa ne trba gabaritna svijetla. Prvo se za ta svijetla zakacil di su? Nista odem kupim lampice, postavim ih spojim dođem nazad. Veli frajer u redu, jel imate racun od osovine. Reko imam al mi nije tu. Donesite ga. Ja nazad u trgovinu di sam kupil osovinu pitam jel mogu dobiti racun? Moze al moram platiti 300 kn PDV-a. Nis pregrizi ponos odem na institut pozovem tipa dole na kavu dam mu 100 kn. Vise nista nije trebalo ni racuni ni potvrde od atestiranog varioca. Lupil je brojeve na sasiju i to je to.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
a kak je ako je neka veča prikolica od cca 10-15 tona jel isto kak i za ove manje ili je nekaj posebnoga za takve jer ipak teba biti tandemka ili dvoosovinka da nebi jedna osovina nosila 15 tona..
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Ja kad sam atestiral prije 5 godina postojale su dvije tarife laka prikolica do 750 kg ukupne mase 1000 kn i ove prek 750 kg s kocnicama su bile 1300 kn.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Nemam nikog poznatog. Ja sam isto radil atest za auto prikolicu za plovilo koju sam sam radil. Kosta ti 1000 kn ako je bez kocnice + biljeznik + vaga + 100 kn tipu kaj radi ateste. Govorili su mi drugi koji su radili ateste daj mu 100 kn, al ja sam pametan sve je po PS-u nedam 100 kn. kaj mi moze? Prikolica je kopija Torbarinine ne prelazi sirinu auta pa ne trba gabaritna svijetla. Prvo se za ta svijetla zakacil di su? Nista odem kupim lampice, postavim ih spojim dođem nazad. Veli frajer u redu, jel imate racun od osovine. Reko imam al mi nije tu. Donesite ga. Ja nazad u trgovinu di sam kupil osovinu pitam jel mogu dobiti racun? Moze al moram platiti 300 kn PDV-a. Nis pregrizi ponos odem na institut pozovem tipa dole na kavu dam mu 100 kn. Vise nista nije trebalo ni racuni ni potvrde od atestiranog varioca. Lupil je brojeve na sasiju i to je to.

Kolega je sve papire pribavio gabaritke postavio, maglenku, lampe i gabaritke su imale broj na sebi po europskom sistemu i obavio vaganje i dode kod lika koji mu je prvi put reko sta mora napravit da bi bilo ok i veli lik na rudi imas premalu tezinu sve ti nosi osovina preradi ponovo prikolicu kolega dobro da mi nije poludio i poceo naganjat lika :axe: i tad je odusto
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
oke..hvala na informacijama..mi valjda budemo skoro krenuli u pravljenje prikolice najvjerovatnije tandemke tak oko 10 tona nosivosti samo mi još trebaju glave sa kočnicama a ostalo se lako nabavi ..htjeli bi kaj bude trag kak kod traktora da nebude puno šira od njega nego max do 220 a trag kotača oko 190 bi došlo..tak da mi nepašu osovine od poluprikolica ili velikih prikolica jer su preširoke..
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Jbg. to je trebal pitati prije nek je pocel raditi. Na kuku mora biti između 20 i 50 kg. To se da lako rijesiti. Samo je trebal pomaknuti osovinu malo iza ili otezati rudo za tolko kila kolko mu je falilo.;)
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Jbg. to je trebal pitati prije nek je pocel raditi. Na kuku mora biti između 20 i 50 kg. To se da lako rijesiti. Samo je trebal pomaknuti osovinu malo iza ili otezati rudo za tolko kila kolko mu je falilo.;)

Ja sam mu reko da cemo samo jos ubacit u rudu da napravimo punu rudu i tu di dobio to sta mu fali kila bio je tolko ljut da nije nista vise htio radit na prikolici sad mu je zao sta me nije poslusao jer novom nije nesto zadovoljan!!
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Vjerovatno je njegova puno bolja nego kupovna. Trebal je to sterati do kraja kad je vc tak daleko stigo.
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
mislim da se može atestirati u svakoj stanici za tehnički pregled,bar se u bjelovaru može.treba dovesti prikolicu onda oni kažu gdje šta treba napraviti,struja i mačje oči i kad se to napravi dođu iz policije slikati onda se to prijavljuje kao samogradnja,ukucaju broj šasije i na tehničkom je slikaju rade elaborat šalje se valjda u goricu oni odobre atest i onda tehnički..tako su meni rekli za moju tandemku imaju slike tu u temi..tandemka 10 tona doći će to sve 2000 kuna plus tehnički..
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Vjerovatno je njegova puno bolja nego kupovna. Trebal je to sterati do kraja kad je vc tak daleko stigo.

Njegova je odlicna vozio je u njoj oko 1100kg kamena nije se ni pigala ni uvijala a jednom se prilikom vozio ispred mene s njom 140kmh ona je bila mirna iza auta ja nisam mogo vjerovat kak je pratila auto ja sam ga par puta pito da mi ju proda i veli da nemoze
 

Najnoviji postovi

Na vrh