• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prikolice za razbacivanje stajnjaka

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Prostreš najlon prije kipanja (ak nemaš ceradu)...a neke prikolice imaju zadnju stranicu umjesto valjaka.
 

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
Prikolica ima zadnju stranicu.
Ima velike nastavke za silažu, i na redukturu ima više brzina pomicanja poda.
Na jednoj brzini je jako brzo, pa možda bi mogao istovar tako funkcionirati?
Zadnja stranica ima princim zatvaranja preko letve, kako se zadnja letva oslobodi tako otvori stranicu.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,933
Moraš staviti ceradu inače bu ti zrnje curelo van na mjestima gdje su lanci. Pogotovo naprijed i nazad. Tako da "kipanje" s podom ne funkcionira
 

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
Sanduk je demper, lanci nisu u vodilicama nego su bočno u sanduku..letve su upn profili...
Napred di lanci dolaze tu bi stavil gumu da nemože cureti zrno, a otraga stranica dobro zatvara.

b4a539b54292d104fbc993b9205f9ce5.0.jpg
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,239
To je neka malo bolja prikolica. Bitno je da ti nigdje ne curi. Inace ja rupe zapunim pur pjenom. Ali to je kiperica. Tebi pur pjena ne bi odgovara zbog
lanaca, jer ce ju strga ona neka guma i sl.. ak nigdje ne curi samo rokaj a to znas i sam...
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Pozdrav ekipa na kojem razmaku imate letve na prikolici, koliko karika razmaka? Kod mene je lanac 10-tka i počeo sam sastavljati na 11 praznih karika od letve do letve.. Dosta gusto se čini, 19 letava na prikolicu 5t.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Obavezno , jer moraš imati isti broj alki na lijevom i desnom lancu. A ako im je različita potrošenost onda bude velika razlika u dužini.
Znači nemožeš zamijeniti samo jedan lanac i njegov lančanik , zaboravi.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Tako sam i planirao. Lanac mi je loš, tj. ima par karika koje su izgubile oblik. Kupio bi prvo novi lanac, ako bude lijepo sjedalo u lančanik to je to.

@savoris Nismo se razumijeli, kupio bi oba nova lanca, a lancanike ostavio kako jesu. Koliko vidim lancanici su 60-70€ komad i teško je to promijeniti.

Desilo mi se da je smotana prednja osovina oko koje idu letve i lanci pa to sad treba dati raditi nanovo...
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,518
Lančanici nisu skupi al je to obično problem rastaviti jer je zahrđalo na kvadrat. Ako se daju skinuti ja bi ih zamjenil. Ja sam isto prvo mjenjal lance al sam kasnije moral i lančanike. Ako su poderani može se navariti i pobrusiti ako se nedaju skinuti. Tak sam ja napravil…
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Ako nisu mnogo pohabani mogu se okrenuti za 180 stepeni .
Obično je druga strana oštra.

A rasklapanje , vatra/voda i nema da neće
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Lančanici nisu skupi al je to obično problem rastaviti jer je zahrđalo na kvadrat. Ako se daju skinuti ja bi ih zamjenil. Ja sam isto prvo mjenjal lance al sam kasnije moral i lančanike. Ako su poderani može se navariti i pobrusiti ako se nedaju skinuti. Tak sam ja napravil…
Pa velim, 500kn komad i x4. Svejedno prednju osovinu moram dati raditi novu znači tu bi lako ubacio nove lančanike.

Zadnja se već lakše skida ako se ne varam moram proučiti. Naravno da to bez grijanja ne ide, imam ja majstora koji to meni odradi i na prešu ako treba.

Stvar je da ne vjerujem tim novim djelovima..
 

Tomas89

Član
Tu od
23 Kol 2019
Poruka
36
Pozdrav,
U kupovini sam prikolice za gnoj,točnije Mengele es 400 valjci su vodoravni,planiram ju ići pogledati,e sad skuzio sam da je vareno s desne strane gdje je zupcanik ona klapna kao da je bila cijela strgana,što bi to značilo da se dogodilo i jel moglo ostaviti kakve posljedice...evo slika
Screenshot_20230521-012405_Video Player.jpg
 
Na vrh