• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prikolice za razbacivanje stajnjaka

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
A kaj ne treba zemlju gnojiti?:) Kupujem gnoj,i onda placam drugima da ga voze,a najvise volim imati svoje strojeve. Pogotovo kad je prikolica univerzalna,ko ova od Sanane.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Jel ko pokusavo spojit pod da se okrece konstantno kad se vozi silaza ? izgubi vrijeme dok onako izvuce polako?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
One s hidromotorom vrte pod konstantno.
Mislim da je član Borovicb prepravljal pogon poda, pa pitaj njega kak ide sa silažom.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Ma znam pratio sam kad je on to pravio ali men ne odgovara. Pokuso bi spojit lanac od pogona vitlova sa zadnjom osovinom koja pogoni lance. osovina je na toj strani vii jedno 5 cm i ima ostavljen utor za kajlu. Samo bi trebo skinut lancanik s vitlova i prabacit onde i malo neke nosace zastite osjec. Interesuje me koliko bi se opterecenje prenijelo na traktor i reuktor? je li neko probo nesto slicno :icon_rolleyes: dosta mu treba vremena da je onako izvuce. Kad gledam ove prikolice za silazu na yt kod njih pod ide konstantno i ide dosta brzo :D
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
To direktno bu prebrzo. Budeš strgal lance.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Ovak nekaj mora funkcionirat:
33213.jpg


Koliko sam skužio,mali lančanik ima 10zuba,a veliki 30..
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Eh bas ovako nesto samo sto bi ja pokuso iskoristit lancanike koji su vec na prikolici a oni imaju dosta manji odnos mozda 20 : 15. To bi mi bilo prebrzo mozda? ili jedino na stangasu da izvlaci al tad nece imat dovoljno snage. :(n):
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Ma mislim da ce reduktor izdrzat jer ipak izdrzi izbacivanje djubreta vani i zapinjanje onih ruku za njeg.Al et izglkeda da necu nista dirat pa ovako ko i do sad polako. Bolje nego da me glava boli kasnije :(happy):
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
Imam problem desni lanac mi otegnutiji od lijevog,prikolica je mengele...

Ako zategnem desni lanac da je jednak kao lijevi,potom mi letve idu na krivo i cijela ta strana,dali je to dobro tako ili ne?

i dali je ko vec imao iskustva s tim da mi kaze kako to rijesiti?
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Nije ti ista dužina lanaca očito,ovog kad pošpanaš promjeniš kut letvi vjerovatno.

Špana se lanac preko čega?

Si probao usporedit lance?
Jel se razvukao lanac ili poderali lančanici na toj strani?
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Provjeri dali ti je na toj strani usled opustenosti lanca lanac preskočio na lancaniku ili zadnja mogućnost skrati lanac.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,765
Imal sam ja nekak slično. Poderan ili istegnut lanac. Najbolje sve raskopati i usporediti lance.
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
Neznam ni sam,brojao sam lanac i kako se cini da su oba jednaka,znaci desni mi je otegnut a lijevi zategnut...

i sad da mi letve budu jednake morao bih ovaj sto mi je otegnut jos popustiti ili ovaj sto je zategnut jos pritegnut,i onda dolazim u situaciju ako ovaj otpustim koji je vec otegnut zapinjt ce dole i moze se precvikat,a ako ovaj drugi pritegnem jos onda postoji mogucnost da ce puknut,posto je i ovako naspanovan...

razlika mi je cini mi je 2-3cm tamam da skratim na ovom desnom jednu haluku,ali nemoze nego dvije!!!!i ako ovaj desni skratim za 2 haluke opet mi nece biti ravno bice mi onda samo kontra...

pa sam ja sad pustio kako je... ovaj lijevi mi je naspanovan a desni otegnut,poravnao sam dole na serafima da su otprilike jednaki,neznam samo jel steti to kad su letve nakrivo i kad je jedan naspanovan a drugi ne...
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Najprije izbroji karike mora biti isti broj lijeva i desna strana a tad mjeri od letve do letve da li je negdje velika razlika u dužini i ako je proveri zašto i taj dio saniraj .
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
Izbrojao sam karike,i jednake su na oba lanca,upalio kardan i zaustavljao letve u tri dijela i i izbrojao karike... jedino sto nisam komplet mjerio od letve do letve duzinu,cvikani su lanci to sam vidio i na jednom dijelu dvije letve su najblize jedna drugoj na sprerma ostalih,jel moze to biti problem...
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Pa trebalo bi ih regostrovat. Bolje zbog sebe i odgovornosti pogotovo ako izlazis na puteve koji imaju vise saobracaja. Imam lose iskustvo s motorom i prikolicom za stajnjak na svu srecu dobro se zavrsilo :icon_pray:
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,765
Več sam ti rekel a i opet ću. Točno se nekad osječam kao da niko nevidi šta napišem. Tak i tak moraš raskopati ili čekaš da nešta pomotaš pa budeš onda skinul lance. Skini ( raskopaj ) lance i letve i usporedi lance ( postaviš ih jedan pored drugog i vidječeš šta se desilo. :fiery:
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
Danas sam zavrsio sa stajnjakom vrijeme uzas samo kisa,a treba jos orat i sta zita posijati,pa cu prije novog vozenja skinuti letve i pomjeriti lance... Pa javim kakva je situacija... u svakom slucaju hvala na savjetima...
 

Najnoviji postovi

Na vrh