• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prikolice za razbacivanje stajnjaka

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
hm,hm,moze bit. Samo je onda zeznuto radit s njom,trebalo bi stalno mrdati rucicu za upravljanje hidro izvodima,malo po malo pomicati pod,pitanje je koliko je onda ravnomjerno razbacivanje gnoja,posto je rucicu nemoguce zaglaviti da stalno pomice pod kao kod obicne prikolice. Ili se varam?
 

fendonja

Član
Tu od
11 Pro 2010
Poruka
327
Kod prikolice koja ima pogon poda preko kardana je neravnomjerno bacanje gnoja jer letve se micu mic po mic :D dok kod hidraulicnog poda onda stalno ide kad ti pustis ulja
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
hm,hm,moze bit. Samo je onda zeznuto radit s njom,trebalo bi stalno mrdati rucicu za upravljanje hidro izvodima,malo po malo pomicati pod,pitanje je koliko je onda ravnomjerno razbacivanje gnoja,posto je rucicu nemoguce zaglaviti da stalno pomice pod kao kod obicne prikolice. Ili se varam?

Mislim da ima neki regulacioni ventil kojim se regulira brzina trake..
 
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
308
da ima da mozes regulirati brzinu trake, tako ima nasa bergmanica, i ti samo rucicu drzis i traka polagano ravnomjerno tera gnoj, a vecina traktora ima da zaglavi rucicu a ako dođe do opterecenja izbaci ručku van
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
da ima da mozes regulirati brzinu trake, tako ima nasa bergmanica, i ti samo rucicu drzis i traka polagano ravnomjerno tera gnoj, a vecina traktora ima da zaglavi rucicu a ako dođe do opterecenja izbaci ručku van

da sad sam gledao,ne treba stalno drzati rucicu,dade se zaglaviti!
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
ljudi planiram kupit prikolicu za stajnjak sa vertikalnim valjcima ili uspravnik.kako ko kaze,na sta obratiti paznju prilikom kupovine detaljno???????????????

i kakvu prikolicu preporucujete....
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,697
Preporuka je dobra, a jeftina. Glegaj na to kakvi su valjci i da li lageri imaju lufta. Ali s druge strane to ti se jednostavno rastavi i promjene lageri. Normalno da moraš pogledati u kakovom je stanju pod i stranice.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,703
Pogledaj da nisu kućišta kutnih reduktora puknuta, pogledaj stanje šasije iznad kotača, pogledaj jel je oprana...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Za 7011 je zakon tehnostroj veča neznam joj oznaku.
Gledaj da nije trula i puknuta.
Pitaj za zadnju stranicu dobro ti bu došla.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Uzmi sip ili tehnostroj za njih ces lakse do dijelova jer su najcesce i nisu komplicirane za rad i popravak kad ces ic ju gledaj najbolje pregledaj da nije pucalo sta i slusaj kak radi dal lijepo ili se cuju kakvi cudni zvukovi i da je sto u boljem stanju sve!!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kupi s horizontalnim valjcima MENGELE prikolicu i nebudeš imao nikakvih problema. Pusti vertikalu, to nevalja!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Vertikalnu razbacuju šire al i nekak narjetko dok vosoravnw na uže al gusto.
Ma i jedne i druge su ok.
Novo je novo al ak se nema para i staro bu poslužilo uz male popravke i krpanja
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
za mene je bolje da ima vertikalne valjke,samo to dolazi u obzir i to 4,spirale moraju biti nema veze kakve su uglavnom 4 spiralna valjka,mada i sa prstima nebi bilo lose ali ipak nebi...

nemam jos kes do 20tog al sam bio jednu nameracio i proda se,bila je prikolica u dobrom stanju,sad imam dvije jos koje bi uzeo do 20 ako se ne prodaju,imam vremena necu da zurim....

sad neznam za te tehnostroj,zvao sam covjeka rekao mi da dovozi sad tehnostrojku za 7dana,u extra stanju, 4t nosivost(neznam da mi to nije malo za zekana od 70ks) kaze da su zeljezne stranice 4 valjka i ima zadnju stranicu oce za nju 2250eurica ili 5500maraka znaci dala bi se dobit za 2000eura,ako se ne proda do 20tog,sto cisto sumnjam neide to tek tako,i ova prednodna sto je prodao je stojala dugo...

e sad neznam dali je to stariji ili noviji tip tejnostrojke za te pare bi trebao biti noviji,al eto neznam nista nisam pitao poslikat ce pa cu viditi...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Stanjak treba razbacati , nije to mazanje paštete na kruh..ne treba koplicirati .
Samo znam da kod mene vodoravni valjki plešu od jednostavnosti
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Nije mu malo 4t pogotovo malo brda ako imas i kad dobro ju natovaris vidit ces da ce mu bit dovoljno velika ja imam s vertikalnim i meni je dobra sipova je jedino je uz medu malo teze al to nije nista strasno!!
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
mislis da je 4t dovoljno za zekana od 70ks... po meni moze i vise al ako je prikolica ok ne bjezim ni od 4t
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ma dovoljna ti je jer ces ju ovak i onak tovarit da ni kila vise nece stat na nju onda vise nije 4t nego vise tak da ako je prikolica dobra uzmi ju!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh