• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prima tt traktori

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Gvozdeni1

He he, brzo je uočim stvari koje nisu original. Čuturicu gledam več neko vreme. Luksuzna odatna oprema nema šta :D.
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Dobro se Grof setio za tu Čuturicu. Prava stvar, nekad kad radim stomo pie mi se voda ali ja nema...
 
G

GROF

Guest
., lipi VAM pozdrav dragi moji forumaši., dragi moji forumski prijatelji!!!

., VI., da VI svi skupa ste mi snaga, jakost i volja!., fala VAM svim skupa iz dubine moje dušice na dobrim i iskrenim čestitkami!., vi pitate ja odgovaram., točno je dragi moj firemanpetre!., ova čuturica., dobro si napisal!, služi i za običnu vodu i za vino., ali svakako i za vatrenu vodu - Lički viski, e da luksuzna dodatna oprema!., gvozdeni i danot fala vam za pofale., ddalibore moj! da točno, u pravu si, ova signalizacija je moje sračkanje i igranje - keljenje po plugu., jer ja volim iz svakoga posla i obaveze napravit zabavu i jigru., tako da nekada izgljeda kičasto i cigansko., a bome nekada dobro i dojde!!!., hehehe., pripremam se ako bi na tehnički trebalo vozit pluge?!., e onda sam ja u prednosti jer sve imadu osim akomulatora!..., prijatelju BAGERISTA!., ovde su pluzi bili još celi dok ji nis zakrkačil u kamenčinu., i to dva puta., najprije malkice prije tvoga poziva., a onda jako poslje tvoga poziva!., rodjo VranićD i ja složili smo ji još čer naveče., i jutra idem još malo da izorem i fertik parada za vu godinu!!!..., e da., neko me pital u koj brzini orem?., pa orem u drugoj sporoj zbog kamena., ali uglavnom u drugoj brzoj svud kadi je dobra zemlja bez kamena, ni strana - nagnuto - brdo - djubar - mokro,...

., bećarine moje!., fala Vam doneba., Bog!., a pravi slikani materijal tek dolazi!!!
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
ddalibore stroj je za 5+!
Daj mi reci kako izgleda izmalčirana masa, dali ostaju kakovi
"šteklji" jer to ne mogu vidjeti iz slika.

evo prijatelju zbalija poslikao sam izmalčirano
jedan prolaz, ali kukuruz nije neki jer nije bilo prskano jer je bio grah, pa ga kopamo motikom :), eko proizvodnja :)

dsc00705xc.jpg

dsc00704y.jpg

dsc00708bw.jpg

mogu reći da mi se i dopada kako je malčer odradio u jednom prolazu.
Koliko vidim da ti misliš da preurediš svoj traktor na bio gorivo, da više ne kupuješ dizel gorivo :D ;)

Trebao bi napraviti jednu poprečnu polugu udaljenu jedno 15-20 cm ispred haube tako da ona lomi kukuruzovinu,a ne da oštećuješ haubu i lak na njoj. Inače posao je odrađen za 5+.
Inače ako želiš saditi grah i prskati možeš prskati sa "Frontir" (nisam siguran za ime, sutra provjerim, pa ispravim ako nije točno. samo nema baš pre velikoga efekta ako je u oranici puno slaka...
 
G

GROF

Guest
., evo moj narode!
., još nekoliko slikic prije oranja!., brananje - drljanje!., zač - zašto to?., pa ja obavezno kada mi mogućnosti, prilike i vrime dozvoli pobranam - podrljam sve prije oranja kako bi svu travu i njoj slične korove izvukal van da ji nezaoravam i nesijem sam!., ...
dsc00474s.jpg


dsc00475t.jpg


dsc00476g.jpg


dsc00477ym.jpg


dsc00478l.jpg
 

ddalibor

Član
Tu od
21 Lip 2009
Poruka
189
mogu reći da mi se i dopada kako je malčer odradio u jednom prolazu.
Koliko vidim da ti misliš da preurediš svoj traktor na bio gorivo, da više ne kupuješ dizel gorivo :D ;)

Trebao bi napraviti jednu poprečnu polugu udaljenu jedno 15-20 cm ispred haube tako da ona lomi kukuruzovinu,a ne da oštećuješ haubu i lak na njoj. Inače posao je odrađen za 5+.
...
je potpuno si u pravu prijatelju zbalija, kukuruzovina čudo radi, mislio sam da će mi razbiti haubu!!!
evo danas popodne na brzinu sam nešto skemijao...

dsc00720o.jpg
 
G

GROF

Guest
., ej narode moj!

., odma VAM moram napisat da ova brana - drljača ili kako se već zove u čijem narodu?!., NI MOJA!., već je od moga komšije - suseda., tako da?, sram me uopće bilo sa njom i branat., kud je sva zahrdjala, tud pol zubov i kljinov fali., tako da., bez komentara., piše se - kaže se branal sam!., a to je delo jednako skoro nuli O !!!...
dsc00479bn.jpg


dsc00480t.jpg


dsc00481m.jpg


dsc00483ww.jpg
 

ddalibor

Član
Tu od
21 Lip 2009
Poruka
189
danas me tt neugodno iznenadio!!!
nisam ga gledao u garaži 2 dana i dočeka me lokva ulja ispod njega

dsc00717b.jpg

dsc00719v.jpg


prvotno sam se uplašio i mislio da je možda semering na zadnjem trapu, jer je sve bilo od ulja na zadnjem kraju!! provjerio sam svo ulje u čitavom traktoru (prednju trap, zadnji trap, motor) i onda skužio da je ulje iz hidraulike!! Naime, sam od sebe je pustio ulje kroz odušak na podiznom cilindru i dok sam upalio i dignuo hidraulik onda je špricnuo po pravo na odušak, nakon toga više ništa!! diži, spuštaj ne pušta, (možda malo).
uglavnom, mjenjane su gumice na cilindru, dok sam kupio traktor, ali očito ne pomaže puno!!
Majstor hidrauličar mi kaže da spojim odušak, crijevom na rezervoar ulja i da ću rješit problem!!!
Evo za sve koji imaju sličan problem!!
inače diže bez problema i drži teret!!
 
B

BAGERISTA

Guest

A svaka čast,,,nema se ča reč,,,ide to tebi,,,svaka ti čast,,,nema se šta reč,,,vidim da i grapu nosi ko metak,,,neka,,,jesi uspija lipo zagrapat njivu,,,,,,,,,,:D
 
G

GROF

Guest
Eto zašto volim ovog čovje'ka .


., igra i samo igra!!!., zeka - peka!., ... ma vrag te jebi, de te jebi!., i ja tebe volim!., hehehe...:rolleyess:., dobro., dobro., neće bit sexa!., sve volim, nikoga ne mrzim!.-

., prijatelju moj ddalibore!., ulje ti je izcurilo iz razloga!; puno ga imaš u rezervoaru, začepljen odušak na rezervoaru, neispravan celindar hidraulike!., onaj povrat ulja iz celindra u rezervoar niš NE-rješava!!!., veliki ti pozdrav prijatelju moj!., fala ti za pofale i orginalne izjave!, dobre komentare!., i ti si svoj dobar posal odradil sa tomicom!., čista petica!!!

., prijatelju!., rodjo VranićD!., fala doneba za pokeljene slikice!!!

., pa forumski prijatelju!!! zbalija!., ma ni vrag da si se ti naljutil!!!???...

., prijatelju BAGERISTA!., FALA TI ZA SVE!., legenda si!!!

., prijatelju mtd001!., felge i gume od fiće čekadu te kodmene u kolnici!!!

Bog!
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
danas me tt neugodno iznenadio!!!
nisam ga gledao u garaži 2 dana i dočeka me lokva ulja ispod njega

dsc00717b.jpg

dsc00719v.jpg


prvotno sam se uplašio i mislio da je možda semering na zadnjem trapu, jer je sve bilo od ulja na zadnjem kraju!! provjerio sam svo ulje u čitavom traktoru (prednju trap, zadnji trap, motor) i onda skužio da je ulje iz hidraulike!! Naime, sam od sebe je pustio ulje kroz odušak na podiznom cilindru i dok sam upalio i dignuo hidraulik onda je špricnuo po pravo na odušak, nakon toga više ništa!! diži, spuštaj ne pušta, (možda malo).
uglavnom, mjenjane su gumice na cilindru, dok sam kupio traktor, ali očito ne pomaže puno!!
Majstor hidrauličar mi kaže da spojim odušak, crijevom na rezervoar ulja i da ću rješit problem!!!
Evo za sve koji imaju sličan problem!!
inače diže bez problema i drži teret!!

Mislim da to nije bas neko riješenje tog majstora jer bi u tvornici odmah to spojili,jer tu ulje nesmije curiti ako je sve u redu. A kako kazes da sad ne curi tesko je reci zbog cega je curilo a sad vise ne jer u pravilu ili curi kad dizes ili necuri.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,865
prijatelju mtd001!., felge i gume od fiće čekadu te kodmene u kolnici!!!

evo meeeeee....
2lk47s2.jpg
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
danas me tt neugodno iznenadio!!!
nisam ga gledao u garaži 2 dana i dočeka me lokva ulja ispod njega

prvotno sam se uplašio i mislio da je možda semering na zadnjem trapu, jer je sve bilo od ulja na zadnjem kraju!! provjerio sam svo ulje u čitavom traktoru (prednju trap, zadnji trap, motor) i onda skužio da je ulje iz hidraulike!! Naime, sam od sebe je pustio ulje kroz odušak na podiznom cilindru i dok sam upalio i dignuo hidraulik onda je špricnuo po pravo na odušak, nakon toga više ništa!! diži, spuštaj ne pušta, (možda malo).
uglavnom, mjenjane su gumice na cilindru, dok sam kupio traktor, ali očito ne pomaže puno!!
Majstor hidrauličar mi kaže da spojim odušak, crijevom na rezervoar ulja i da ću rješit problem!!!
Evo za sve koji imaju sličan problem!!

inače diže bez problema i drži teret!!

To je za mene neki polu majstor, a ne majstor hidraulike. Jer je on neke isfušaril kad je mjenjal brtveni komplet. Moja je pretpostavka da je cilindar sa unutarnje strana oštećen ili je klipnjača izvijena i tu nastaju problemi.
Moja ti je preporuka da tražiš drugoga majstora da to popravi kako bok i struka zapovijeda. Jer da je trebalo odušak cilindra spojiti sa rezervoarom, napravili bi to već u tvornici. Mada znam za par slučajeva da su pre curili cilindar na traktorima sa oznakom "tt" i svi cilindri su bili proizvodnje Kutinske "Prvomajske"... dok su se ugrađivali cilindri Srpske Petoljetke takvih problema nikad nije bilo. moja ti je preporuka da probaš naći u oglasniku rabljeni cilindar od PPT i taj če trajati godinama bez ikakvih daljnjih problema.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
.,

., pa forumski prijatelju!!! zbalija!., ma ni vrag da si se ti naljutil!!!???...

Bog!

Prijatelju GROF-e kako si uopće na to moga pomisliti, a kamoli izustiti kako bi se ja mogel ljutiti na tebe ili na bilo koga drugoga na forumu.

Ali jednostavno sve manje vremena zadnje vrijeme imam za pisanje, tako da jako malo na forumu pišem, eventualno popravljam ako što treba i sl. i neki komentar napišem.Inače slike su ti za 5+ svaka čast, tako i posao koji si odradio...

bok i čitamo se...

 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
ddalibor
Vadi cilindar dole i rasklopi ga. Nači češ uzrok sigurno. Nešto ne valja sa klipom.
Ono- štitnik za kukuruzovinu, imam jedan prijedlog. Uzmi si koje popodne više vremena pa sklepaj nešto slično što ja imam. To če ti štitit traktor kako treba. Ima da prođeš kroz njivu ko sa buldožerom :D

Evo prijedloga:

moj-tomo-731-foto_10744305_12719525_15095055.jpg


Prijatelju Grof
Oranje ti ide super isto i drljanje- brananje.
Oraš ravno ko šus (metak) iz puške :D. Kolko znam ti ne upotrebljavaš špere (blokade), onda mora da ti je ruka izvrzirana u nulu. :D
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
eee...GROF-e...ta brana ti neće doneti Oskara!!!...
To ti je ko pišanje uz vetar...bolje uzimaj plug...i uzori to kako treba, kao što umeš! Oranje ti je extra...i ide ti od ruku!
Kakvi bre korovi, i bagrači...bolje da si svoju čuturicu ispraznio...nego li vucarao tu gvožđuriju po tom tvrdom tlu...

dalibore - oduševilo me tvoje malčiranje kukuruzovine...stvarno nemam reči...

Pozdrav Joe!:mrgreen:
 
G

GROF

Guest
firemanpeter; kaže:
Prijatelju Grof
Oranje ti ide super isto i drljanje- brananje.
Oraš ravno ko šus (metak) iz puške :D. Kolko znam ti ne upotrebljavaš špere (blokade), onda mora da ti je ruka izvrzirana u nulu. :D

., prijatelju moj! firemanpeter!!!., TOČNO u pravu si blokade - špere ne koristim, probal samo jedamput ve zime!., mišljenja sam da kadi nemore toma sam ić???, nevolim ga skroz forsirat - lomit - trzat., iako sam podobrano lud i netreba mi puno da me uvati popizditis pa bi gevikt od kile razjebal., :axe:
., e da, ruka me uz oko još služi!., a i staža sa tomicami je puno u guzici!., a probal sam orat sa neki desetak razno-razni pluzi., tako da., ma sve jedno sa drugim., i kako znam reć?, ali i zapisat, da se ne zaboravi?!., ma ča god da delam?, volim to kroz zabavu odradit!., život je; jedan, kratak, sužnjav, dosadan, zločest, škrt, prost, taman, siv, žalostan, presjeban, prebolestan, prestrog, preozbiljan, preskup, .... ma ode ja u pič.. mat....U!!!., zato moj narode!., ajmo se zekat - pekat i sve odradit kroz smij, sex, zabavu, jilo, pilo,... ma neka je svim i svakom milo i drago!.-

., prijatelju moj forumski JOEKIKI!!!., daj piši i komentiraj!., tvoj svaki post je zakon., i čim idem tebe čitat?., odma se sitim rakije., ako sam kod kuće moram ić popit ku da se mogu tebi nasmijat i tebe se sititi!!!., dobar si!, ko dobro staro vino - crno!!!...

., narode moj!., Bog!., čitamo se ...
 

darkohittner

Član
Tu od
5 Srp 2009
Poruka
203
danas me tt neugodno iznenadio!!!
nisam ga gledao u garaži 2 dana i dočeka me lokva ulja ispod njega

dsc00717b.jpg

dsc00719v.jpg


prvotno sam se uplašio i mislio da je možda semering na zadnjem trapu, jer je sve bilo od ulja na zadnjem kraju!! provjerio sam svo ulje u čitavom traktoru (prednju trap, zadnji trap, motor) i onda skužio da je ulje iz hidraulike!! Naime, sam od sebe je pustio ulje kroz odušak na podiznom cilindru i dok sam upalio i dignuo hidraulik onda je špricnuo po pravo na odušak, nakon toga više ništa!! diži, spuštaj ne pušta, (možda malo).
uglavnom, mjenjane su gumice na cilindru, dok sam kupio traktor, ali očito ne pomaže puno!!
Majstor hidrauličar mi kaže da spojim odušak, crijevom na rezervoar ulja i da ću rješit problem!!!
Evo za sve koji imaju sličan problem!!
inače diže bez problema i drži teret!!
tako je samo ti njega tako spoji meni je već spojen pet šest godina ....
 

Najnoviji postovi

Na vrh