• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

Nosonja

Član
Tu od
15 Sij 2012
Poruka
70
Valjda zna i sam da mu ne bu to po sreči okretalo kak i mrgina kurbla

dečki, kobase još vise i nisu načete, nešto je zrak loš tako da se slabo suše, al bit će i za vas koja

a što je bilo s mrginom kurblom
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
dečki, kobase još vise i nisu načete, nešto je zrak loš tako da se slabo suše, al bit će i za vas koja

a što je bilo s mrginom kurblom
Volimo mi i kuhane ili recimo roštiljke ili u grahu .......................Ali nekak mi u zadnje vreme više paše rolani odojak .................. a more se i u njega zarolati par komada tih nenačetih.

Kad zapneš i ako zapneš oko kuplunga samo pitaj ;)
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Isprobano ovo navarivanje i nije dugoga vijeka.
A i neznam kak bi držalo to zavareno na mrzlo (mislilm da ne skidaš osovinu dole)
E a kaj si ti onoga bokca trgovca našpotal to je stvarno tvoj problem, a po zakonu u trgovini može prodavati robu trgovac, a ne mešter ;)

Vidiš ja sam jednom prilikom kupil osovinu volana i konusnu maticu (trgovac je ustvari majstor) koja se normalno nije dala našarafiti gore jer prizvodi nisu bili od istog prizvođača. (normalno došlo mi je da ga :axe:, ali nisam) otišel sam nazad i lijepo ga zamolil da ju on našarafi jer ja neznam. Od onda smo najbolji prijatelji i sve se moramo dogovoriti.

lako sad bit pametan, al meni je traktor trebao pod mus a ja nemogu nataknut
a zanimljivo je da ni majstor nije primjetio grešku
i šta sad , majstor nije kriv a i njegov rad košta(500kn),u startu je trgovac pristao zamjenu ako je neoštećena:confused:
a majstora neprizna

nego puknuti i muhaničar imam ja dobre kobase, domaće , sad su tri dima, dušu liječe, a imam i zlatne vodice... imam i razloga za aldumaš...
ak vas zanima:weedman:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
lako sad bit pametan, al meni je traktor trebao pod mus a ja nemogu nataknut
a zanimljivo je da ni majstor nije primjetio grešku
i šta sad , majstor nije kriv a i njegov rad košta(500kn),u startu je trgovac pristao zamjenu ako je neoštećena:confused:
a majstora neprizna

nego puknuti i muhaničar imam ja dobre kobase, domaće , sad su tri dima, dušu liječe, a imam i zlatne vodice... imam i razloga za aldumaš...
ak vas zanima:weedman:
Al opet nije trgovac kriv tak jako da ga nabadaš sa ubojitim sredstvima ;)

Kaj se tiče fešte mene zanima (a i trebal bi do Požege poslom), samo negde krajem tjedna jer me poslje jučerašnje fešte još tišče. Ovo je slika rolanog odojka i vratine sa mog tanjura :rolleyess:


png image hosting
 
B

Bobo

Guest
Takodjer e slazem da navarivanje kardanske osovine samo "moze posluziti" i nista vise... radjeno na 539 jer mi je remenica kosilice doslovce sazvakala kardansku osovinu, tj one grajfove na njoj... nista, aparat za varenje i polako pec po pec, da se ne pregrije osovina i polako brusilicom. Bio sam najponosniji na svijetu sto je ispalo skoro pa savrseno, ali nula bodova, prvi rad s malcerom je sve naceo jednim djelom i sirenje je stalo, ali ipak je kupljena nova osovina kardana i zamjenjena je...


Inace, vadjenje kucista semeringa oko kardanske osovine ja radim tako da samo navrnem onu casu i potegnem, nikakvi pajseri, to samo izleti van. (ovog se ne bih sjetio da mi se jedan kolega nije pohvalio ovim sistemom)


Ilegalac, u kojoj si se to trgovini prijetio? Pozega, ili tamo neka "lijeva"?
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Al opet nije trgovac kriv tak jako da ga nabadaš sa ubojitim sredstvima ;)

Kaj se tiče fešte mene zanima (a i trebal bi do Požege poslom), samo negde krajem tjedna jer me poslje jučerašnje fešte još tišče. Ovo je slika rolanog odojka i vratine sa mog tanjura

ma nisam mislio feštu (tog mi je več preko glave), pečenku nemogu više pogledat:rolleyess:, od negdje 6mj, gotovo svaki tjedan pečenka, evo u subotu zadnja, još je nismo počistili:prayer:

znači onak malo narezuckat(kobasicu) i zaliti, ništa posebno i neobavezno, znači bez plana pa kako ispadne,

nemogu se više ženi pravdat kad mi kaže da sam se napio (planirano), a ovako ako me netko iznenadi nisam kriv:oops:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Inace, vadjenje kucista semeringa oko kardanske osovine ja radim tako da samo navrnem onu casu i potegnem, nikakvi pajseri, to samo izleti van. (ovog se ne bih sjetio da mi se jedan kolega nije pohvalio ovim sistemom)
Danas to nije problem, ali nekad je bilo teško nači O-ringa i onda se to mazalo slikonom, a onda problemi kod vađenja. Na poklopac kardanske se navari matica i na taj način se napravi radapciger i problem riješen.
Problemi nastupaju kad kardansku treba izvuči van. Tu dolazi do izražaja Puknutov sistem sa pajserima, a nekad ni on nije dovoljan.
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Takodjer e slazem da navarivanje kardanske osovine samo "moze posluziti" i nista vise... radjeno na 539 jer mi je remenica kosilice doslovce sazvakala kardansku osovinu, tj one grajfove na njoj... nista, aparat za varenje i polako pec po pec, da se ne pregrije osovina i polako brusilicom. Bio sam najponosniji na svijetu sto je ispalo skoro pa savrseno, ali nula bodova, prvi rad s malcerom je sve naceo jednim djelom i sirenje je stalo, ali ipak je kupljena nova osovina kardana i zamjenjena je...


Inace, vadjenje kucista semeringa oko kardanske osovine ja radim tako da samo navrnem onu casu i potegnem, nikakvi pajseri, to samo izleti van. (ovog se ne bih sjetio da mi se jedan kolega nije pohvalio ovim sistemom)


Ilegalac, u kojoj si se to trgovini prijetio? Pozega, ili tamo neka "lijeva"?

desna:lol::lol::lol: nije požega
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Evo ga viš na , ostavil me bu..
Ko? jel ja?
ma nisam mislio feštu (tog mi je več preko glave), pečenku nemogu više pogledat:rolleyess:, od negdje 6mj, gotovo svaki tjedan pečenka, evo u subotu zadnja, još je nismo počistili:prayer:

znači onak malo narezuckat(kobasicu) i zaliti, ništa posebno i neobavezno, znači bez plana pa kako ispadne,

nemogu se više ženi pravdat kad mi kaže da sam se napio (planirano), a ovako ako me netko iznenadi nisam kriv:oops:
Onda bumo morali dojti kad smo več tak lepo pozvani :D
 
B

Bobo

Guest
OK, prihvacam da se kardanska vadi van pajserima, to je OK. No po ppitanju semeringa kod mene to nije dirano do prije 2-3 godine kad sam odlucio promijeniti semering i samo izvadio sve van, izbio semering, cjelu "cahuru" namazao masti za svaki slucaj i sve vratio nazad. nisam ni pol sata ostao dok sam to rijesio...

I mislio sam da nije Pozega, onda je tamo negdje na tvoju (istocnu) stranu (ako sam dobro pohvatao odakle si otprilike)...

IAKO ima i trgovaca u Pozeskim trgovinama kojima bih najradije zavrnuo vratom...
 

Nosonja

Član
Tu od
15 Sij 2012
Poruka
70
Reče mi jedan čovjek da 539 ima sa dvije vrste kardanskog vratila, jedan sa osiguračem i jedan bez osigurača što znači da ako neide van pajserima onda vjerovatno ima osigurač pa treba otvoriti poklopac centralnog kućišta. Inače je tip radio u bivšem ratarskom kombinatu na održavanju traktora
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Reče mi jedan čovjek da 539 ima sa dvije vrste kardanskog vratila, jedan sa osiguračem i jedan bez osigurača što znači da ako neide van pajserima onda vjerovatno ima osigurač pa treba otvoriti poklopac centralnog kućišta. Inače je tip radio u bivšem ratarskom kombinatu na održavanju traktora
Dobro ti reče, ali su ti sa osiguračem rijetki. Nije valjda tebe baš taj zapal :?
 

Nosonja

Član
Tu od
15 Sij 2012
Poruka
70
ma čekam prvo da sredim motor pa ću onda osovinu jer kako vrijeme teče sve više izgaram financijski jer baš danas gledam klavijaturu i vidim da je osovina poderana na mjestima gdje su potiskivači ventila, jebi ga, bakar poderao čelik a novu ne mogu naći serpsku već indijsku ,a sa stare moram staviti cijev za ulje jer ova ne paše. E sad, zna li tko gdje se može nabaviti originalna klavijatura ili bar da nema poderanu osovinu jer ova indijska nema onaj sistem za podešavanje podmazivanja. Nisam još ništa kupio jer sam u nedoumici.
Sutra će motor biti gotov pa onda krećem na posao.

Muhaničar nešto me buni na ovoj slici dolje:
Ne bi li trebala glava osovinice capica biti okrenute obrnuto tj. u smjeru rotacije motora

 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
E sad, zna li tko gdje se može nabaviti originalna klavijatura ili bar da nema poderanu osovinu jer ova indijska nema onaj sistem za podešavanje podmazivanja. Nisam još ništa kupio jer sam u nedoumici.
Sutra će motor biti gotov pa onda krećem na posao.

Muhaničar nešto me buni na ovoj slici dolje:
Ne bi li trebala glava osovinice capica biti okrenute obrnuto tj. u smjeru rotacije motora

Klavijatura se bi još koja valjda negde našla..........

Kaj se bojiš da bu rascjepku odseklo?
 

Nosonja

Član
Tu od
15 Sij 2012
Poruka
70
Klavijatura se bi još koja valjda negde našla..........

Kaj se bojiš da bu rascjepku odseklo?

pa baš ne vjerujem da se bude odsjekla, ali tko zna, mislim traktor neće biti u nekakvoj strašnoj eksploataciji, no dobro

jel ti imaš koju klavijaturu ili znaš gdje bih mogao naći jer ova indijska je stvarno smeće, vidio sam je, osovina loše obrađena, sve nekako djeluje kao da će se raspasti nakon par mjeseci
 
Posljednje uređivanje:
F

fiatagri 80-90

Guest
pa baš ne vjerujem da se bude odsjekla, ali tko zna, mislim traktor neće biti u nekakvoj strašnoj eksploataciji, no dobro

jel ti imaš koju klavijaturu ili znaš gdje bih mogao naći jer ova indijska je stvarno smeće, vidio sam je, osovina loše obrađena, sve nekako djeluje kao da će se raspasti nakon par mjeseci

probaj kontaktirat nekog u Srbiji - BG jdino tamo mozes naci original :scratch
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
jel ti imaš koju klavijaturu ili znaš gdje bih mogao naći jer ova indijska je stvarno smeće, vidio sam je, osovina loše obrađena, sve nekako djeluje kao da će se raspasti nakon par mjeseci
Ima sigurno negde koja samo treba videti jel od 533 ili od 539 :scratch
Ako nemam ja, znam ko ima :D
 

Najnoviji postovi

Na vrh