• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
malo teže bude dizal temperaturu al funkcionira rupicu buši sa najmanjim svrdlom koje imaš negdje sas strane termostata
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,776
to nisam znal da je na 539 malo problem promjenit antifriz odnosno natočit tekućinu, ja na Universalu i na 533 nemam takvih problema, jednostavno natočim tekućine kolko stane unutra i više ništa ne diram.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,776
očito da je, jednostavno istočiš staru tekućinu van i novu natočiš i nemaš poslije više nikakve brige, eventualno pogledaš nakon nekog vremena jel treba pritočit i to je to.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,822
pa kud bi ta voda nestajala? .

isparava zbog velikih temperatura,jel ima na hladnjaku kod čepa iberlauf,ako ima možda ti kroz njega curka kad se digne temperatura...:scratch
to se zna povremeno dešavati kod tastova velikog ursusa,kad se jako zagrije,npr. u oranju,znao je malo baciti vode kroz taj iberlauf..
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,229
isparava zbog velikih temperatura,jel ima na hladnjaku kod čepa iberlauf,ako ima možda ti kroz njega curka kad se digne temperatura...:scratch
to se zna povremeno dešavati kod tastova velikog ursusa,kad se jako zagrije,npr. u oranju,znao je malo baciti vode kroz taj iberlauf..

ima iberlauf kod cepa, da.. a nekad mi zna malo curkati tuda, ali samo kad se nagne na tu desnu stranu.. ma da mi ne trosi vodu, ja bih stavio antifriz unutra i bez brige sam..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Vjerojatno ti izbaciva na iberlauf od hladnjaka, uglavnom da imaš antifriz po ljeti nebi ti toliko, ili čak možda i ništa isparavalo.
Uglavnom, antifriz zimi služi protiv smrzavanja, a ljeti protiv zakuhavanja...to sve govori.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,822
Vjerojatno ti izbaciva na iberlauf od hladnjaka, uglavnom da imaš antifriz po ljeti nebi ti toliko, ili čak možda i ništa isparavalo.
Uglavnom, antifriz zimi služi protiv smrzavanja, a ljeti protiv zakuhavanja...to sve govori.

i manje hrđa iznutra....:mrgreen:
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
u imt 539 drži vodu na razini da je jedva moreš dosegnut prstom i nebi trebal bljuvat na iber osim ak nije prdnula brtva ili glava ili oboje
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,738
Vjerojatno ti izbaciva na iberlauf od hladnjaka, uglavnom da imaš antifriz po ljeti nebi ti toliko, ili čak možda i ništa isparavalo.
Uglavnom, antifriz zimi služi protiv smrzavanja, a ljeti protiv zakuhavanja...to sve govori.

nije ni to samo, i vodenu pumpu sačuva, ja sam na svom svake 3 godine morao vodenu pumpu remonitrat zbog kamenca, dok se dalo remontirat, kad ne, aj po novu, kamenac pojede ležajeve unutra,i aluminijske djelove s vremenom... pogotovo ko sipa bunarsku vodu, uhhh
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,229
Ivan KC, a kolko ti natocis te vode u kiler, tj. na kojoj razini ju drzis?

Pa inace tocim do cepa, a na kojoj razini bi po pravilu trebala biti? mozda stvarno samo visak izbaci i dalje je dobro..

u imt 539 drži vodu na razini da je jedva moreš dosegnut prstom i nebi trebal bljuvat na iber osim ak nije prdnula brtva ili glava ili oboje

da, tak su mi neki ljudi i govorili da razina vode mora biti ispod onog crijeva koje sluzi kao povrat, e sad neznam.. bas budem ove zime natocil antifriz bum videl kaj bude..
 

Imbra

Član
Tu od
12 Srp 2011
Poruka
132
Do cepa je prevec, kam pe voda kad se zagrije? Nivo vode drzi tak da ti je povat potopljen i nemas brige! I deni nutra antifriz, h subotu dolazi zima!!!!!!!
 

fendonja

Član
Tu od
11 Pro 2010
Poruka
326
opet neki problem:rolleyess:
poluge na 533 se jako sporo spustaju, kad stanem malo na njih onda krenu normalno kako je i bilo, al ovako prazne se dosta dugo spustaju. Podizu se dobro.
 
Na vrh