• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Možda onda nevalja voltmetar.
Radi dalje i prati situaciju
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Po mojem da, ali možda ima ko kakva drugačija iskustva
 
K

Katic09

Guest
Ja imam isto Imt 533 I nedavno Sam metao drugi alternator i od tada mi kad traktor radi nakon par minuta rada pocne lampica blicat pa dal neko zna kaj bi to onda bilo?
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja imam isto Imt 533 I nedavno Sam metao drugi alternator i od tada mi kad traktor radi nakon par minuta rada pocne lampica blicat pa dal neko zna kaj bi to onda bilo?

dali ti se to dogada kad radi na leru ili
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,776
Moze.... znaci nema veze to kaj se vrti prema motoru, a ne prema van? To mogu zanemariti?

to je i mene jedno vrijeme bunilo, onda sam pogledal na autu smjer vrtnje i bio je isti ko i na traktoru, tako da to valjda tako mora bit.
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
po mojem sumnjam da treba vrtjeti suprotno nego sto lopatice hlade jer zasto bi ih onda tako stavili, one imaju svrhu da ga hlade, mozda na autu stoji s kontra strane motora pa ga vrti onda normalno i tako ga hladi. Jer ako se on jako grije moze biti svasta.
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Večina, ili 100% motora se okreče desno, pa samim time i alternator se vrti u desno, bez obzira s koje strane motora se nalazi, osim ako bi ga vrtio vanjski dio remena, al s tim se dosad nisam susreo, tak da nema potrebe raspravljati o tome, a ako se grije, potrebno je provjeriti napon koji daje, a i rastaviti ga ponekad i očistiti od prašine.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,776
imam ga već god. na traktoru i nikad nije bilo problema sa grijanjem alternatora, isto tako je i na autu serijski, znači nije ništa kemijano po njemu i isto tako radi bez problema
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Da i kad radi u leru onda isto blica..:oops:

ako ti se to dogada na leru cim dodas gas prestane i kad opet obrtaji padnu opet pocne svijetlit lampica onda skini altenator dole raskopaj ga cijelog dobro ocisti i operi i stavi mu novi relej (cetkice) i nece ti se to vise ponavljat znam iz vlastitog iskustva isto se meni dogadalo i tak sam napravio i sve super vec dvije godine
 
K

Katic09

Guest
Ma prije tijedan dana sam mijeljao lezaje i cetkice tj bil je repariran to mi jedan dečko radio kaj ima servis!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Jel "dečko" menjal i diode???

Da nije koju oštetil prilikom remonta, one bi bile največi uzrok tom stalnom blicanju...
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
More se dogodit da je kolektor pohaban do izolatora pa na tim mjestima prekida punjenje, to se pogotovo vidi kod malog okretaja,ali to bi serviser primjetio( dubinu kanala kud klize četkice)
 
K

Katic09

Guest
E neznam jel ji mijenjo al dobar je majstor svi idu k njemu tak da nevijerujem da je primjetil..
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
svaki ali svaki alternator se grije dok fila tj dok akumulator prima struju i onaj smjer vrtnje kak je postavljen je ispravan,a i na svakom mora imat strelicu za smjer vrtnje.daj mi reci jel blica lampica dok upališ svjetla?
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
E neznam jel ji mijenjo al dobar je majstor svi idu k njemu tak da nevijerujem da je primjetil..

najbolje ti je skini relej(cetkice) dole i vidi u kavom su stanju dali dodiruju cijelom povrsinom ili ne i onda mozes vidit i povrsinu di cetkice dodiruju u kakvom je stanju ako je sve ok onda skines cijeli alternator dole i odneses kod tog mastora da ga on opet provjeri sta ga zeza
 
Na vrh