• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,058
To ti je najpametnije doma složiti ili potražiti kod nekog bošiste.
Kaj se s tvojim dogodilo?
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Imam jedno pitanje, dakle zanima me dali mogu nac u trgovini traktorskih djelova onaj poklopac od linijske bosch pumpe imt 539, poklopac sto ga drze dva sarafa (kljuc 10). imal ga u prodaji il moram nabavljat preko nekog bosch majstora?

cisto sumljam da ces uspijet nac bilo gdje najbolje ti je to doma napravit sam po starom dijelu tak sam ja sebi napravio od neke ploce aluminija izrezo i stari dihtung stavio na tu plocicu i zalijepio da mi ne pada dok ga stavljam gore i to je to
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,159
Imam i ja mali problemcic sa imt-om 539.. ovoga ljeta mi je poceo mastiti motor negdje ispod bosch pumpe i to se polagano sljeva po karteru prema dolje.. nije to nista strasno, kad kad kapne koja kap ulja na zemlju ali, posto je taj traktor uvijek bio suh ko barut to me jako zivcira.. skoro svaki dan s njim radim, a i volim da su mi traktori uredni.. sad vec nema toliko posla pa bi to htio rjesiti.. u cemu je problem?
evo i slike da vidite o cemu se radi:


inace traktor ima 7000 rs, al jos ide ko zmaj..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,058
Najvjerojatnije otišla brtva na Boš pumpi ili curi kroz šaraf.
Prvo operi da bi točno utvrdil odakle curi, a sudeči po slici i razmišljajuči o tome da veliš da su ti traktori bili uvjek uredni, to teče ;)
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,159
Najvjerojatnije otišla brtva na Boš pumpi ili curi kroz šaraf.
Prvo operi da bi točno utvrdil odakle curi, a sudeči po slici i razmišljajuči o tome da veliš da su ti traktori bili uvjek uredni, to teče ;)

to se samo cini da tece, inace pred sjetvu kukuruza sam mjenjao ulje, to znaci u 4 mj, i razina ulja se spustila mozda za milimetar dva na mjeracu, odokativno..
svakih 250-300 sati mi potrosi cca pola litre ulja, tako je bilo prije, a i ove godine kako je to pocelo curiti.. oprao sam ja to vec par puta i nakon dan dva cjelodnevnog rada pomalo se pocinje iscjedati.. a el velik problem zamjeniti tu brtvu? inace, djed se s tim traktorom prevrnuo prije nekih 15 god i pumpa se pomjerila, pa to nisu mogli nikako zabrtviti do kraja, al su nekako uspjeli i on je bio suh do ove godine.. sad se ja bojim da to nije nesto u centru i da bude opet s tim problema kad se skine dolje..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,058
Meni se to ne čini jer ja jako dobro znam kak izgleda kad slini a na tvojoj slici je sjajno ko ogledalo, tak da ......... ;)
Kaj ti ulje držiš u njemu 300 sati :rolleyess: Koje ulje koristiš?
Kod tebe nebu problema pošto nemaš kompresora. Skineš onaj poklopčić napred (6 šarafiča ključ 10) , one 3 okolo pumpe (ključ 13), lajtunge, a napred na zupčaniku buš videl jel na kajlu jedan šaraf (ključ19) ili tri šarafiča (ključ 13). One štift šarafe koji drže pumpu izvana odpusti i podmotaj.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,159
obicno mjenjam jedanput godisnje ulje, a nekad i godinu i pol bude isto ulje( promjenim ga u proljece pa ga onda opet promjenim u jesen ali druge godine), posto traktor ne radi teske poslove, al zvrti puno sati na laganim poslovima.. tocim super 3 unutra..
no dobro, budem probal skinuti pumpu pa budem videl.. a ako nebude dosta samo ta brtva, el se to more s nekakvom diht masom zacepiti, da ne pusta?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,058
Puno ti je to za trojku

Diht masu nebi preporučil jer ako bu trebalo zakretati boš pumpu, problemi.
I zaboravih ti napisati prije, provjeri dali je na deklu i na pumpi oznaka, ako je nema zabilježi prije nego rastepeš.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,159
Ok, hvala na savjetima, budem raskopal pa ako gde zapnem, znam gde ste.. :D
samo se nadam da nebude nikakvih problema jer mi traktor treba svaki dan, dok god nema snijega..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,058
Onda ne brzaj nego malo pričekaj. Biče snjega, nisu ga vrane pozobale ;)
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Ispricavam se unaprijed ako postoji vec to pitanje i odgovor na njega, ali ga ne mogu naci.
Koliko litara antifriza ide v killer IMT-a 533?
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,171
ovak,imam pitanje,voda mi ulazi stalno u ulje od filtera zraka...
kuda i kako??? :shock::evil::rolleyess:
 
B

bosniahos

Guest
.

Koja količina i dali je filter sastrane ili onako ka na englezerima ispod haube prema naprid.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,171
Koja količina i dali je filter sastrane ili onako ka na englezerima ispod haube prema naprid.

sastrane filter kak imaju 533 inace
nezz kolko ,ulje se zamuti jednostavno
evo slika

541014_444854135561082_1801585579_n.jpg

541014_444854135561082_1801585579_n.jpg
 
B

bosniahos

Guest
.

Koliko vidim sve je novo,gumica cijela.Nego gdije ga parkiraš vani ili negdije na toplom nije valjdak kondenzacija pa kasnije filter povuče zrakom i ubaci u ulje.Malo izgleda glupo pa nebi valjda netko dok pere prljavštinu polijeva i gljivu.Hoče se dogodit da gumica pusta a radi se po kiši i onda ulje pobijeli.Da i nevalja gumica nebi se toliko recimo voda slivala več nečistoče.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,171
Koliko vidim sve je novo,gumica cijela.Nego gdije ga parkiraš vani ili negdije na toplom nije valjdak kondenzacija pa kasnije filter povuče zrakom i ubaci u ulje.Malo izgleda glupo pa nebi valjda netko dok pere prljavštinu polijeva i gljivu.Hoče se dogodit da gumica pusta a radi se po kiši i onda ulje pobijeli.Da i nevalja gumica nebi se toliko recimo voda slivala več nečistoče.

traktor je na suhom u garaži
 

jsmilaj2

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
98
tino7530 . Postoji mogucnost da nemaš na ovoj cijevi di je gljiva koja ulazi u kucište filtera da nema izvana na cijevi gume koja je malo deblja od ove cijevi , moguce da se tu cijedi voda u filter.
 
Na vrh