• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
opet neki problem:rolleyess:
poluge na 533 se jako sporo spustaju, kad stanem malo na njih onda krenu normalno kako je i bilo, al ovako prazne se dosta dugo spustaju. Podizu se dobro.
Mislim da to je normalna pojava.
 

fendonja

Član
Tu od
11 Pro 2010
Poruka
326
pa prije je islo 3x brze, mozda je balansna opruga malo ostala stisnuta jer sam tovario trupce i previse sam podignuo utovarivac pa je naglo hidraulika skocila gore i ostala tako dok nisam ugasio traktor i malo cimnuo, a i poslije sam orao jako kamenitu njivu pa da nije zbog toga mozda
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
Digni gore poluge pa ugasi traktor, pa vidi. Ili probaj malo pomaknuti kockicu
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Mislim da bi prije bilo da se ulje malo stisnulo :scratch
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Ako je ulje bijelo ko emulzija onda u njemu ima vode, pošto veliš da na kišu nejde onda je najvjerojatnije voda došla od kondenzacije ili ako pereš minivašom, a zaštitne gumice mjenjača ti nevaljaju
Normalno, to je sve pod pretpostavkom da stvarno ima vode u ulju
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ako je dosta hladno bilo ulje bude gusce pa teze prazne poluge spusta cim se malo ulje zagrije bit ce normalno ako prikopcas neki prikljucak i po hladnom ce radit normalno!
 
O

Odessa88

Guest
Koliko treba da bude napon na akumulatoru dok ne radi traktor??Znam da kad radi treba da puni izmedju 14.2 do 14.4V al ne znam koliko treba da ima dok miruje???Bilo je negde ranije u ovoj temi al ne mogu da pronadjem nikako,mozda je obrisano
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Nadam se da bu i kakva slikica da izvidimo jel ste pogodili pravac remena i kak ste skemijali nosač i napinjač
Evo slika montiranog alternatora...
imag0016jk.jpg
[/IMG]

imag0015nc.jpg
[/IMG]

imag0014h.jpg


imag0013r.jpg


Malo kasnim sa slikama, ali tek sam sad bil u mogucnosti postaviti slike.
Sad me zanima odgovor na jedno pitanje.
Alternator radi odlicno, ali on se vrti na lijevo ako gledamo traktor normalno. Odnosno vrti se prema motoru.Pretpostavljam da bi se on sam trebal hladiti, ali tom vrtnjom u tom smjeru ne moze. Ako sam u krivu ispravite me, a ako sam u pravu, savjetujte me kaj napraviti da se to ispravi.
Da li postoji mogucnost da alternator prestane raditi kad se zgrije?
Naime brat je radil na polju s traktorom i veli u jednom trenu kazaljka voltaze je pala na nulu jednostavno i vise se nije vracala. Danas ga ja upalim i on puni normalno i kazaljka je na 14 volti..
 
Na vrh