• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

M

mariooo

Guest
Dobre su to još bile serije.
Čuvaj to.

okk,,,hvala na odgovoru,,,na sta mislite jos za grijac sta je u pitanju,,,ako ovo bude ok sto ste mi predlozili.....ja sam mislio da mi je brava otisla,,ali kada palim grijac smanji mi se svjetlo na lampici od akumulatora,,,odnosno povuče struju,,znaci brava radi..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,075
Ti provjeri dali on baca plamen i to je to pošto ima razlike na lampicama kad griješ

Inače svi smo ti mi ovde na ti ;)
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
ako mislite na godinu proizvodnje on je 1887 godiste,,,,ima pet brzina,,cini mi se ok,,ne trosi ulje,ne dimi.ima snage,,,al biih volio cuti i druga misljenja o toj seriji traktora

:rolfer::rolfer: pa dobar je,,,,,obzirom na godište,,,:finga:
 
M

MrvaNg

Guest
pozdrav svima, jel na 539 i 533 isti blok motora (puko mi je, nije do kraja ispustena voda a nije izbio cepove)

hvala
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,075
pozdrav svima, jel na 539 i 533 isti blok motora (puko mi je, nije do kraja ispustena voda a nije izbio cepove)

hvala
Nisu isti blokovi.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,075
To je stvarno jeftino i ako nije varen uzimaj.

Nije bitno dali ima pikse u sebi ili ne, ali bi bilo dobro da ga ipak daš prekontrolirati da se neko nije igral s njim.
Taj blok mora imati sa sobom i pripadajuče konzole, tj konzole toga bloka, a ne neke druge.
 
M

MrvaNg

Guest
To je stvarno jeftino i ako nije varen uzimaj.

Nije bitno dali ima pikse u sebi ili ne, ali bi bilo dobro da ga ipak daš prekontrolirati da se neko nije igral s njim.
Taj blok mora imati sa sobom i pripadajuče konzole, tj konzole toga bloka, a ne neke druge.

zvao sam sad lika i kaze mi da je dio novi, iz srbije... kaze da ima konzole.
dal se ta glava treba dati obrađivati i dal znas tko to radi kvalitetno?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,075
Glava je jedno, a blok drugo pa se odluči o čemu bumo ;)

Znam ko radi dobro samo kaj je u ZG. Valjda i u tvojoj okolici ima neki mešter za to :scratch
 
M

MrvaNg

Guest
Glava je jedno, a blok drugo pa se odluči o čemu bumo ;)

Znam ko radi dobro samo kaj je u ZG. Valjda i u tvojoj okolici ima neki mešter za to :scratch

lapsus linguae, dakako da je riječ o bloku... vidim da se kuzis a ja sam tulac za mehaniku pa te molim samo par konkretnih odgovora:

1. da li se pukotina moze zavariti? cujem da na vanjsku stijenku koja je i pukla nema nekog velikog pritiska

2. da li se moze pokrpati tekućim metalom?

da se razumijemo, nisam neka cicija da gledam u svaku lipu ali ako mogu proći više puta jeftinije, zašto ne? traktor ionako neću nikad prodavati pa mi se j... oće li biti varova na njemu ili ne

ljubazno zahvaljujem na savjetima
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,075
Od varenje doma nebu kruha ili bu ali sa jako malo uspjeha. Možeš varenjem polepiti pa gore naličiti tekučim metalom koji se bu s vremenom ipak odlepil. U svakom slučaju treba malo poheftati pa onda tekuči.

Gde je pukel? Iznad Boš pumpe ili otraga prema alnaseru?
 
M

MrvaNg

Guest
sto se tiče varenja, odvezo bi majstoru za koji mi je preporučen i koji je to vec radio nekim ljudima... poteralo je gornji čep i puklo u ravnini njega počevši od čepa
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,075
Znači od čepa do čepa (to buš videl kad dobro počistiš), a i on dok bu varil, pukotina bu se pokazivala sama.
Zajebano jer je puklo preko čepa, teško bu obraditi poslije varenja.

Da ne duljim ako ideš variti duž, stradal bu dihtung glave skoro sigurno (pa bu poslije varenja trebalo skidati glavu najvjerojatnije), ako samo poheftaš i namažeš tekučim metalom, nebi smjelo biti tih problema.
 
M

mariooo

Guest
ok, hvala... budemo tak probali

evo bio sam provjerio cjev dali propusta naftu i propusta kada ugrijem grijac,,,ali on nepukne,,,,,i htjeo bi pitat dali znas kako rijesit kapanje goriva,,,kapa mi na polugi od gasenja traktora,,gdje izlazi iz poklopca bos pumpe,,,na njemu je rotaciona bos pumpa,,dali samo stegnuti maticu na polugi,,ili ima jos nesto,,,hvala
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,075
Možda nepukne jer ga nisi dost dugo grijal.

Kaj se tiče poluge gasa ili gašenja, dotezanjem nebudeš ništa rješil. Treba zamjeniti O-ringe. Poklopac treba skidati i paziti da se kaj ne otkopča ili krivo sastavi.
 
M

mariooo

Guest
Možda nepukne jer ga nisi dost dugo grijal.

Kaj se tiče poluge gasa ili gašenja, dotezanjem nebudeš ništa rješil. Treba zamjeniti O-ringe. Poklopac treba skidati i paziti da se kaj ne otkopča ili krivo sastavi.

okk,,hvala na odgovoru (malo sam dosadan),,a gdje mogu kupiti taj O-ringe za pumpu,,,i koliko kosta ako znate...hvala
 

Najnoviji postovi

Na vrh