• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,075
O-ringa ima u svakom malo boljem opskrbljenom dučanu traktorskih djelova.
1 O-ring je nekakvih 5kn,a ti trebaš zamjeniti na ovoj osovini označenoj zelenom strelicom, a ja bi ti preporučil da promjeniš i na ovoj označenoj crveno.
Odmah uzmi i brvu za svaki slučaj.


free image hosting
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Glava je jedno, a blok drugo pa se odluči o čemu bumo ;)

Znam ko radi dobro samo kaj je u ZG. Valjda i u tvojoj okolici ima neki mešter za to :scratch

Pošto ču i ja trebat majstora za obradu bloka i glave dal bi mi mogao dat neki kontakt od tog iz Zg,može na pp da ne reklamiramo tu
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Nemora bit reklama zasto nebi napiso tu na koje mislis jer ja sam u lucko nosio od zetora blok na varenje pa covijek nije htio radit a ima radionu za specijalno zavarivanje a znam drugog za obradu imam samo rijeci hvale za njega i iz mog kraja svi mu nose dijelove na obradu!!!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,075
Ne zameri, dečko zna samo citirati.

Mariooo, kad odgovaraš stisni dole u lijevom čošku reply ;)
 
E

Emirr

Guest
Danas skidao prijetelju pvp pumpu sa imt 539 ,puko mu blok motora pa da se moze zavarit.Zanima me da li rotaciona pumpa smije imati lufta naprije/nazad
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,075
Misliš osovina na koju ide zupčanik dali smije imati lufta?
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Danas skidao prijetelju pvp pumpu sa imt 539 ,puko mu blok motora pa da se moze zavarit.Zanima me da li rotaciona pumpa smije imati lufta naprije/nazad

Cudno pitanje.Ako traktor radi ok to je to.Svaka osovina koju mozemo dodirnuti rukom moze imati lu8ft.E sad koliki to je druga prica.
 
E

Emirr

Guest
Cudno pitanje.Ako traktor radi ok to je to.Svaka osovina koju mozemo dodirnuti rukom moze imati lu8ft.E sad koliki to je druga prica.

pa ima lufta jedno 2-3 mm,zvao sam bosistu kaze nije problem ako samo traktor lijepo radi i ne dodaje sam sebi gas..sve je ok kod ovog.
 

kole

Član
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
148
šta se podešava sa ove dvije matice na ovom šrafu koji ima na sebi feder i prolazi kroz lim (na slici ovo dolje)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Čuj, nebi postojali bosch servisi i oni skupi i precizni strojevi i uređaji za štelanje pumpi da mi to možemo doma odokativno napraviti :D
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,299
Kako se regulira minimum na 559? Htio bi ga povećati za 100 okretaja...
 
E

Emirr

Guest
Čuj, nebi postojali bosch servisi i oni skupi i precizni strojevi i uređaji za štelanje pumpi da mi to možemo doma odokativno napraviti :D

stroj za bosch pumpe jest skup,slikat cu ja sutra sto sam napravio aparat za ispitivanje dizni kod kuce pa mozda se jos neko odluci na to
 
M

Mario26

Guest
Pozdrav! Imam problem s hidraulikom na 539. Lakše stvari diže,dok tanjurače neće tj. samo malo ih podigne od zemlje. I kad su poluge podignute osjeti se lagano podrhtavanje. E sad je li je potrebno pumpu reparirati ili je nešto drugo u pitanju? Unaprijed zahvaljujem na pomoći i odgovoru!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,075
Najvjerojatnije je pumpa u kurcu, ali možeš prvo za svaki slučaj provjeriti O-ringe na cjevi.
 
Na vrh