• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

M

Mario26

Guest
Najvjerojatnije je pumpa u kurcu, ali možeš prvo za svaki slučaj provjeriti O-ringe na cjevi.

Ma promijenio sam ljetos O-ringe na cijevi al nije bilo baš neke velike razlike. A ništa rastavit ćemo pa ćemo vidjeti! Hvala!
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,307
Pitanje za dugoročne korisnike: Koje su bolje gume: Trayal, Tigar ili Rumaguma?
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,307
Hvala, moram mijenjati sve gume na 2 traktora tako da ne bude nešto nekvalitetno ili preskupo. Kolika bi bila cijena novih stražnjih guma za ferđa?
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Koliko bi ampera trebao pokazivati ampermetar na 533 ako je alternator ispravan?

to ti ovisi o stanju akumulatora, ako je pun bit ce na nuli, ako je prazan, ujutro kad ga tek uplais bitce 15, ako je na malo vecem gasu, i druga stvar 533 nema alternator, ti si sigurno ugradio, pa je bitno i koliki je, koliki mu je pad napona kad puni,
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,307
Koliko bi ampera trebao pokazivati ampermetar na 533 ako je alternator ispravan?
Kod mene pokazuje i do 30A nakon startanja motora, pa se onda postepeno smanjuje do nekih 5A, da bi nakon 15-tak minuta došlo do +0-1.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,307
Kod mene je zajebavalo da žica koji ide od alternatora prema ampermetru je prespojena original rednom stezaljkom ispod baterije tako je je tu sve masno i s vremenom se pojavi električni otpor. Problem je riješen zamjenom te žice bez ikakvog spoja do ampermetra ili baterije od 10mm².
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Jedno pitanje u vezi IMT 533. U subotu sam ga vuzgal malo da dela i primjetil sam da na spojevima cijevcica koje idu iz bosch pumpe prema dizama (pretpostavljam) pusta nafta, na sve tri cijevcice.
Sad me zanima da li je to znak nekakvog kvara koji bi mogao doci i da li se to da dotegnuti pa da ne pusta vise?
Da li mogu to ja napraviti ili treba to prepustiti mehanicaru?
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Jedno pitanje u vezi IMT 533. U subotu sam ga vuzgal malo da dela i primjetil sam da na spojevima cijevcica koje idu iz bosch pumpe prema dizama (pretpostavljam) pusta nafta, na sve tri cijevcice.
Sad me zanima da li je to znak nekakvog kvara koji bi mogao doci i da li se to da dotegnuti pa da ne pusta vise?
Da li mogu to ja napraviti ili treba to prepustiti mehanicaru?

Možeš probat dotegnut,bezveze zvat mehaničara za tak neke.
Al čudno je da ak prije nije puštalo da sad puštaju sve tri same od sebe
Najbolje sve fino očistit,osušit pa onda vidjet dal bude opet zaslinilo,da nije mokro od kondenzacije il sl
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Pa prije iskreno nisam primjetil to... Sad dok sam ga vuzgal, delal je jedno vrijeme, i onda kad se zgrel, pocelo se sve kaditi z njega od te nafte kaj je slinila po motoru.. :-D
Nisam taj dio rastavljal nikad, jel ima kakvih gumica nutra ili slicno da bi bilo dobro promjeniti ili samo dotegnem pa gotovo?
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Znači ako se radi o metalnoj cijevi-lajtungu koji ide sa boš pumpe na diznu on nema nikakve gumice nego konus,možeš za početak probat dotegnut pa vidit dal bude stalo puštat.ak dotezanje ne pomogne skini cijevi i vidi u kakvom su stanju konusi,mada teško oni odu,ne šrafi se po tome tak često
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
dečki jel ima neko za prodat karter od 539

Vidim da nije nitko odgovorio i neznam dal si uspio kaj nabavit
Al u okolici zagreba znam čovjeka koji ga 100% ima,neznam od kud si pa ak ti to nije daleko mogu ti dat broj od čovjeka
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
puste oni sami od sebe kad im puhne ak pušta na konusu onda drugi gore i miran si more se nekaj i kemijati ali to je sve kratkog vijeka
 

dipalo12345

Novi član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
3
faza paljenja

Suprotno od smjera rotacije .
malo mi je rano ali mislim da trebaš pumpu više nasloniti prema bloku

pozdrav ... jeli moš precizirati na kojoj crtici postaviti optimalno paljenje (kopči pogona bošpumpe)???
 

dipalo12345

Novi član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
3
pozdrav ... jeli moš precizirati na kojoj crtici postaviti optimalno paljenje (kopči pogona bošpumpe)???
jer mi slabo sad pali na hladnoći i puno bjelog dima baca a ful generalka je rađena prošle godine
 

Najnoviji postovi

Na vrh