• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

tv830.mk

Član
Tu od
16 Tra 2012
Poruka
43
Termostat obavezno i antifriz unutra.

imam antifriz nikad nisam imao vodu u njega ali samo digne temperatura do 60 stepeni i to je to a kad bi imao termostat imao bi 80 cuo sam da imalo i serije imt 539 fabricki bez termostat neznam dal moj ima ili nema videcu kad otvorim hvala i pozdrav :-D
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,307
pozz
Jel zna netko di mogu nabavit hladnjak za imt 533 i koja je cijena
Možeš ga i ovdje kupiti i šalju ti ga poštom doma...ili u bilo koji poljo dućan. Okvirna cijena je oko 1000 kuna.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,307
imam antifriz nikad nisam imao vodu u njega ali samo digne temperatura do 60 stepeni i to je to a kad bi imao termostat imao bi 80 cuo sam da imalo i serije imt 539 fabricki bez termostat neznam dal moj ima ili nema videcu kad otvorim hvala i pozdrav :-D
Kontroliraj i termometar da ne šteka. Moj ide do 65°C pa stane.
 

tv830.mk

Član
Tu od
16 Tra 2012
Poruka
43
Kontroliraj i termometar da ne šteka. Moj ide do 65°C pa stane.

Termometr je ispravan posto kad stvim najlon na hladnjaku i namalim protok i malo opteretim teperatura ide na 75 80 pa tako sam zakljucio da je termostat pa ljudi mi kazu da nema potebe od njega ali ja ipak mislim da mora imati termostat da motor ne radi u hladnom rezimu tako se karike brzo propadaju :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,176
pozz
Jel zna netko di mogu nabavit hladnjak za imt 533 i koja je cijena
Gde god upitaš, a cjena ti je za turke oko tisuču, a za silin dvije i po
imam antifriz nikad nisam imao vodu u njega ali samo digne temperatura do 60 stepeni i to je to a kad bi imao termostat imao bi 80 cuo sam da imalo i serije imt 539 fabricki bez termostat neznam dal moj ima ili nema videcu kad otvorim hvala i pozdrav :-D
Tvornički je bil sigurno
 

horda

Član
Tu od
5 Sij 2012
Poruka
65
Jel imaš ti to s čim izmjeriti,
Ako ti dam podatak volel bi da mi opišeš postupak kojim bi ti to izvel
Pozdrav, baš čitam cijelu temu jer imam problem upaliti 533 nakon polugeneralke. Stavljene su nove karike, leteći ležajevi, bosh pumpa bila na reglaži, dizne također, ventili naštelani, stavljen novi španer na razvodniku paljenja... Uglavnom, sve je na mjestu (mislim na oznake u razvodniku). Nemamo šanse upaliti ni na šlepu. Baca gusti bijeli dim. Znači, gorivo dobija. I upravo čekam majstora koji će mi doći uštelati paljenje s tom spravom koja radi na sistem stupnjevanja. Kad bude gotovo, i ako upali, javim rezultate ako nekoga interesira.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Okreni ti PVP za 180 stepeni.Vjerovatno niste pratili kad ste postavljali PVP.
Ako je sve ostalo ok a nece da upali znaci da ste promasili uzbljnje PVP na fiber.
Netreba ti nikakva sprava(komparater koji koriste tokari).Pogotovo kod 533.
 

horda

Član
Tu od
5 Sij 2012
Poruka
65
To je i nama palo na pamet. Ali majstor kaže da je označio poziciju prije skidanja bosh pumpe. Da li je moguće da je zeznio za 180 % ???? Ako se zakrene, trebalo bi opet doći na njegovu oznaku, ali bi u biti trebalo sjesti na pravo mjesto???? Ako sam dobro shvatio.... :(
 

horda

Član
Tu od
5 Sij 2012
Poruka
65
Iskreno, ja nisam ni gledao dok je majstor radio oko toga. A i da jesam, ne znam da bi mu baš pomogao. Hehe. Uglavnom, čovjek ima iskustva oko traktora. Ali mu se možda potkrala greška. Kako sam rekao, prije skidanja je označio mjesto kirnerom na obje strane. I tako isto na te oznake vratio. Umjesto da pijemo pivu i slušamo kako traktor radi, obojica se češemo iza uha. Za pivo nemamo ni jedan volje. :)
 

horda

Član
Tu od
5 Sij 2012
Poruka
65
Ukoliko me sjecanje dobro služi, na 533 su one tri 0 koje se moraju poravnat da bi pumpa bila kak treba namještena...

Edit:
ovdje je to sve lijepo opisano
Hvala ti za ove fotke. Slabo se vidi ali dešifrirati ću ja već nekako. Ovo na razvodniku je 100 % ok. Sad samo moramo vidjeti kod PVP. Nadam se da je samo do toga.:scratch
Inače će bit :axe: majstoru:D
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,176
Na pogonu boš pumpe i na flanđi imaš dvije oznake (0). Tam na vrhu ovih crta. ONe bi se trebale otprilike poklapati kod postavljanja pumpe.
Malo si povečaj sliku, buš skužil.


upload
 

mladenmaso

Član
Tu od
29 Sij 2010
Poruka
274
horda

dali ste 100% postavili lancanike na oznake i radilicu da kajla bude okrenuta gore , da vam se nije nesto pomjerilo dok ste zatezali lanac
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,176
100% nemože. Bregasta je uvek malo ulevo ili udesno, onak za pol zuba
 

mladenmaso

Član
Tu od
29 Sij 2010
Poruka
274
tako sam i mislio kako lanac zahtijeva ali da je tu samo sam se izrazijo 100%, mozda su sve dobro nastimali i kad su zategli lanac on je malo zakrenuo neki lancanik opet mozda
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
811
Imam jedno pitanje..

Na IMT-u 539 mi je volan jako tvrd i ima lufta. Kad natočim ulje u volan ulje iscuri na lijevoj strani ispod dekla. U čemu je tu problem?

Traktor je 89. godište i nije se baš puno naradio.
 

Najnoviji postovi

Na vrh