• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,219
Onda su mogli odmah od 539 i klipove ubaciti.
Ganeralka nabrzaka :lol:
 

horda

Član
Tu od
5 Sij 2012
Poruka
65
Još da ti se sjebe alternator,vodena,hladnjak i izgori instalacija pa da ga onako lijepo po redu na novo napraviš,,,,:rolfer: i da imaš pravi traktor...:axe:
Ma ne brini se,hladnjak sam već nosio na letanje, alternator na kontrolu,fala bogu još radi, a vodena pumpa kad dobije antifriz- sigurno će procuriti.... :finga::finga::finga:
 

Farbarista

Novi član
Tu od
21 Srp 2012
Poruka
29
Pozdrav Kolega Horda pretpostavljam da je zatezač lanca okrenut naopako pa kad se postavi lanac on ga olabavi i to ga možda muči drugo lančanici se moraju poklapati sto posto sa strelicama inače ga nećeš nikako upaliti a treća stvar je solucija sa bosch pumpom u njoj se nalazi hidraulički injector to jest dizna koja je jako potrebna da motor upali jer preko nje prvi klip dobiva gorivo a u njoj mali komadićak tkanine ili bilo kakve trunke može izazvati probleme pri paljenju a četvrto je kad budeš vraćao glavu motora obavezno provjeri da ti možda brtva glave ne poklapa preko rupice prvog cilindra gdje ubrizgava gorivo jel to se događalo da je brtva malo šira od uobičajene i stvara velike probleme. Veliki Pozzz
 

horda

Član
Tu od
5 Sij 2012
Poruka
65
Pozdrav Kolega Horda pretpostavljam da je zatezač lanca okrenut naopako pa kad se postavi lanac on ga olabavi i to ga možda muči drugo lančanici se moraju poklapati sto posto sa strelicama inače ga nećeš nikako upaliti a treća stvar je solucija sa bosch pumpom u njoj se nalazi hidraulički injector to jest dizna koja je jako potrebna da motor upali jer preko nje prvi klip dobiva gorivo a u njoj mali komadićak tkanine ili bilo kakve trunke može izazvati probleme pri paljenju a četvrto je kad budeš vraćao glavu motora obavezno provjeri da ti možda brtva glave ne poklapa preko rupice prvog cilindra gdje ubrizgava gorivo jel to se događalo da je brtva malo šira od uobičajene i stvara velike probleme. Veliki Pozzz
Pozdrav!! Poklopac lanca je skinut i lanac je propisno zategnut. Majstor je sa nekakvom pločom ufazirao paljenje točno na stupnjeve. Izgledao mi je ozbiljno i da točno zna što radi. Sad se strelice ne poklapaju, ali on kaže da je to sad u redu. I meni je čudno da strelice nisu na mjestu. dao mi je poduže objašnjenje, da ga sad ne tipkam. Uglavnom, u stotinku na prvi klip dobije gorivo na prvi klip. I sve je usklađeno sa bosh pumpom. Brtva je ok. poklapa glavo kako treba. Danas ide nova gore a "stara" nova u koš. Na svu muku još me i minusi pate. -6 je vani :madmana:
 

horda

Član
Tu od
5 Sij 2012
Poruka
65
muhanicar možda su i deli oni karike nove, samo je pitanje kave su stubline,
da nisu možda za dvije specijale veće
Klipovi nisu mjenjani a karike su SM. Trebale bi biti kvalitetne.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
reci mi jedno.pominjes novu glavu i staru novu glavu.stara ti je original pa ste je remontovali.pominjao si da ste menjali ventile na njoj. dal niste indisku glavu stavljali posto tu dolazi do problema.
 

horda

Član
Tu od
5 Sij 2012
Poruka
65
reci mi jedno.pominjes novu glavu i staru novu glavu.stara ti je original pa ste je remontovali.pominjao si da ste menjali ventile na njoj. dal niste indisku glavu stavljali posto tu dolazi do problema.
Ne,ne... nisi dobro pročitao. Rekao sam za brtvu glave da ide nova. A glava je stara. Obrušena i jučer stavljeni novi, pojačani vetili i vođice.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
aha tako.mislio sam da ste menjali glavu celu. indijska glava sa nasim klackalicama[klavijaturama] se neslazu. drugaciji ugao zauzima i dolazi do problema i lomova . zato sam te pitao. upalice on sad kad ga sastavite sigurno,garant je propusto na ventilima kompresiju.sipajte vruce vode da se malo ugreje blok i kresnuce.a da zaboravio sam prvo se prekrstite sto rekli kod nas jednom rakijom da krene posao hehehee
 
Posljednje uređivanje:

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,310
Di se može nabaviti žaruljica za indijski manometar ulja "parameter"? Nema ih nigdje.....Montirao prošli tjedan gore i nije zasvjetila niti 30' sekundi, a stara je bila godine 30 godina...S tim da je ova puno uža od one stare....
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Di se može nabaviti žaruljica za indijski manometar ulja "parameter"? Nema ih nigdje.....Montirao prošli tjedan gore i nije zasvjetila niti 30' sekundi, a stara je bila godine 30 godina...S tim da je ova puno uža od one stare....
kvalitet los ali proveri i kontakte.sijalice su vecinom standardne i najlakse ih naci u prodavnici auto delova kod nas.ako je nema prepravi sta drugo
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,310
Žaruljica je zacrnila, tako da je 100% izgorena. U prodavaonici auto dijelova nikad vidjeli takvu žaruljicu, niti u prodavaonici traktorskih dijelova. U firmi di radim sam našao 20tak takvih žaruljica ali su 6V :scratch
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
te ce izgoreti jer je prejak napon.jedino celo grlo da preradis od neceg drugog.vidi u prodavnici ima li kakvih grla sa sijalicom pribliznog precnika ,nema sta drugo
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,310
Sa ugašenim traktorom je izgorjela. Tako da napon nije bio veći od 13V...Lako prepraviti grlo i ležište, mogao bi skinuti od starog, ali problem je opet skinuti dole manometar, jer cijelu šaku sam se izgrebao jer nema mjesta...Špicerice su malo pomogle...tako da nađem li žaruljicu, ili ostane bez svjetla....:lol:
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,310
Sliku mogu staviti u ponedjeljak, nemam je ovdje već sam je pustio u firmi...tanka je oko 5-6mm i sa strane 2 duguljaste izbočine. Tak kad se stavi u grlo zaokrene se za 90°. Sliči od one od pozicije, ali je tanja. I na toj žaruljici ne piše apsolutno ništa...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,219
treća stvar je solucija sa bosch pumpom u njoj se nalazi hidraulički injector to jest dizna koja je jako potrebna da motor upali jer preko nje prvi klip dobiva gorivo
Moreš mi pojasniti gde je u toj pumpi taj hidraulićki injektor?

četvrto je kad budeš vraćao glavu motora obavezno provjeri da ti možda brtva glave ne poklapa preko rupice prvog cilindra gdje ubrizgava gorivo jel to se događalo da je brtva malo šira od uobičajene i stvara velike probleme. Veliki Pozzz
I ovo mi je skroz nejasno :scratch


@ Horda
Jeste pokrenuli ferca?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Sliku mogu staviti u ponedjeljak, nemam je ovdje već sam je pustio u firmi...tanka je oko 5-6mm i sa strane 2 duguljaste izbočine. Tak kad se stavi u grlo zaokrene se za 90°. Sliči od one od pozicije, ali je tanja. I na toj žaruljici ne piše apsolutno ništa...

Da li je to sijalica ista kao u prekidaću žmigavaca ako je nađe se na starim instrument tablama od auta iz 60 tih god .:supz:
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,310
Sutra je skeniram, pa je stavim ovdje, glupo mi je jer se ta žaruljica nalazi u novi proizvod.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,219
Ti nebi ovakvu ubodnu?

300x218-images-stories-proizvodi-auto_zarulje-T_10________(3).jpg


Ti bi ovakvu ali tanju?

260_260.jpg


Možda u kakvoj boljoj trgovini ali neznam baš.
Kupi novi Parameter ili preradi glo.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,310
Onakve kao na slici imam...Tražio sam u raznim trgovinama, kao i u poznatoj trgovini Voger, nikad vidjeli tako nešto... niti znaju otkud bi to nabavili...probat ću i još u trstu. A kod nas taj manometar košta 120 kn...i preskupo za tu lošu kvalitetu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh