• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,310
Lijepo, a cijena je sitniš :weedman:
više to paše na sportskim autima
 

horda

Član
Tu od
5 Sij 2012
Poruka
65
Evo mene samo da kažem da smo u subotu upalili traktor. Trebalo mu je jedno 300-400 metara šlepe, ali je upalio. Odradio je nekih sat vremena i lijepo radi. Danas nastavljamo sklapati sitnice i neka se pomalo laufa. Više ne želim ni nagađati koji je problem bio. Bitno je da radi. :finga: Pozdrav svima i još jednom hvala na savjetima i podršci.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Evo mene samo da kažem da smo u subotu upalili traktor. Trebalo mu je jedno 300-400 metara šlepe, ali je upalio. Odradio je nekih sat vremena i lijepo radi. Danas nastavljamo sklapati sitnice i neka se pomalo laufa. Više ne želim ni nagađati koji je problem bio. Bitno je da radi. :finga: Pozdrav svima i još jednom hvala na savjetima i podršci.

e pa sa srecom nek ti sad radi i zaradi bar dva nova :partyman:
 

horda

Član
Tu od
5 Sij 2012
Poruka
65
e pa sa srecom nek ti sad radi i zaradi bar dva nova :partyman:
Koliko mi je živaca odnio, neka on samo sebe održava-bit ću sretan!!!! Odoh sad šarafat!!! :supz:
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,310
Pjero na slicu su standardne auto žarulje,
dali je koja kakavu i ti trebaš?:

http://www.zaslike.com/files/tcehxr8ruwxgz6jquggp.jpg

Evo skenirane žaruljice...Te sam našao u firmi, bile signalne žaruljice od jednog prastarog kompresora, ali su od 6V. Njih imam oko 30-tak komada. Meni treba ista takva ali od 12V. Dimenzija žaruljice je 6,8x19,3mm.


scanaruljicamanometarpa.jpg
 

Farbarista

Novi član
Tu od
21 Srp 2012
Poruka
29
Razumijevanje kako Injektori rade na Powerstroke motor može pomoći u dijagnosticiranju zabrinutost s ovim motorom. Stariji dizelaši koriste hidraulički sustav ubrizgavanja Koji ubrizgavanja goriva pod tlakom od pumpe će aktivirati injektor. Nedostatak ovog sustava je to što svaki zrak ulazi u vodove goriva će utjecati na rad injektora, ili čak spriječiti ih iz poslovanja. Također, količina goriva ubrizgava ovisi o mehaničkom radu guvernera ubrizgavanja pumpa, koja podešava glasnoću na temelju opterećenja motora / rpm.
Benzinski motori s elektronskim ubrizgavanjem koristiti pod tlakom sustava goriva i računalo varira aktiviranje mlaznice na temelju ulaza iz raznih senzora kako bi se kontrolirati količinu goriva do cilindara. Budući da benzinski motori imaju sustav paljenja zapaliti zrak / gorivo mješavinu u cilindrima, tlak goriva samo treba biti dovoljno za opskrbu injektora i osigurati adekvatan uzorak raspršivanja je osigurati učinkovito izgaranje. No, dizelski motor koristi toplinu iz kompresije da zapali smjesu zraka goriva, i to velike kompresije zahtijeva visoku pritisaka ubrizgavanja.
Ono što je učinjeno na Powerstroke je oba sustava se koriste u conjuntion jedni s drugima. Gorivo dolazi do injektora goriva kroz tračnice unutar glave cilindara. Također Isporuka za brizgaljke je visok pritisak ulja u motoru. Kao računalo određuje cilindar koji bi trebao otpustiti to signalizira modula brizgaljki Driver. IDM šalje 110 volti puls širine moduliranog signala do mlaznice solenoida. Kada injektor solenoid se aktivira, to otvara samohodnim ventil koji omogućuje visok tlak ulja da teče u pojačalom klip. Pojačalo klipa je prisiljena dolje, pritiska goriva unutar brizgaljke. Kad tlak goriva unutar brizgaljke doseže APPROXIMATLY 2700 psi, to uzrokuje mlaznice kotvom ustati off svoje sjedište i gorivo se ubrizgava u cilindar od dozne. Dokle god kotur ventil je otvoren, a ulje se ulijeva u injektora goriva će ubrizgati.Pozz
 
Posljednje uređivanje:

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Daj ne filozofiraj teoriju,,, nego odgovori na pitanje @muhanicar gdje je taj hidralički injektor na pvp imt 533-539 ?
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Kolega Farbarista, to kaj ti pišeš nema nikakve veze s motorom od IMT 533, ustvari, ni jedan IMT traktor nema common-rail sustav ubrizgavanja goriva!
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
dobro kolega se malo presao nije strasno.hteo je malo unaprediti imt 533 novim sistemom
 

Najnoviji postovi

Na vrh