• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,176
Otišle pikse, a možda samo semering.
Probaj natočiti tekuču mast. Ali time nebuš olakšal motanje.
Prednji kraj podmazan, ona mazalica ispod volana?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Imam jedno pitanje..

Na IMT-u 539 mi je volan jako tvrd i ima lufta. Kad natočim ulje u volan ulje iscuri na lijevoj strani ispod dekla. U čemu je tu problem?

Traktor je 89. godište i nije se baš puno naradio.
imao sam slucaj da se rasuo lezaj na vretenu i bio jako tezak i kocio.nije godinama nista sipano i sve zaribalo.hoce na donjoj biksni da iscuri i stavljam smesu toat.masti na dno pa nalijem ulje.tako zaptije i vecinom necuri.mozda su ti i rukavci suvi .podigni prednji kraj i podmazi obe strane pa malo izokreci volanom,pa dodaj ponovo.pregledaj i lezaje u rukavcu mozda se rasuo neki. stavio sam ti slike prekupaca
 

horda

Član
Tu od
5 Sij 2012
Poruka
65
Hvala svima koji su si dali truda da mi pomognu. Informacije radi, još nismo upalili.:mad: Bio majstor bošista radi svog dijela posla- sve ok. Bio majstor sa onom čudnom alatkom, ušelao paljenje- sve ok. Zaključak obojice- ventili su preduboko i ventili stvaraju veliki kompresijski prostor. Sređuje se glava sa novim ventilima, pa ćemo sutra vidjeti :prayer:
Nadam se da će to biti to, jer inače ću pokazati :butthead: traktoru i :drinks: od muke.
Još vas molim mišljenje može li stvarno biti problem u ventilima da neće dati ni znak da želi upaliti??????
Hvala:prayer:
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
811
Otišle pikse, a možda samo semering.
Probaj natočiti tekuču mast. Ali time nebuš olakšal motanje.
Prednji kraj podmazan, ona mazalica ispod volana?

Sve je podmazano.

Ništa nek se smiri ovo vrijeme pa budem raskopal to i videl kaj je.

Hvala na odgovorima.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,176
Tak duboko (da se ni nakašlja) ne vjerujem da mogu biti.
Možda u kombinaciji sa prekratkim klipovima :scratch
 

horda

Član
Tu od
5 Sij 2012
Poruka
65
Tak duboko (da se ni nakašlja) ne vjerujem da mogu biti.
Možda u kombinaciji sa prekratkim klipovima :scratch
Ma ni da štucne. Samo vrti i baca bijeli dim. A klipovi su ostali stari, i radili su. Ventile koje sam nove uzimao su 5 kom.-1mm i 1 kom.0,3 mm + vođice ventila.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
jeste probali na start sprej malo .desi se nekad da jednostavno presisa od nesagorele nafte i onda je jako tesko upaliti. desavalo mi se to prilikom karicenja jer i karike nisu nalegle pa nema punu kompresiju.
 

horda

Član
Tu od
5 Sij 2012
Poruka
65
jeste probali na start sprej malo .desi se nekad da jednostavno presisa od nesagorele nafte i onda je jako tesko upaliti. desavalo mi se to prilikom karicenja jer i karike nisu nalegle pa nema punu kompresiju.
Pokušali i start sprej i baklju. Ništa od znakova života. Glava sa novim ventilima stigla kući. Sutra ima da upali pa makar cijeli gorio.:weedman: Ovo za nove karike mi je jasno. U kombinaciji sa dubokim ventilima ne valja nikako. Ako ništa drugo, neka bar na šlepu upali za prvi puta.:roll:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
los kvalitet karika je vecinom u pitanju, dok neuklizaju malo nemaju kompresiju koliku treba.kad bih ti rekao da su elipsaste smejao bi mi se. jedan kolega je radio na 539 punu generalnu.sve je radjeno i pumpa i dizne.isto slucaj ko kod tebe.izgoreli su 2 alnasera dosad .otvarali dva puta nosili pumpu kod dvojice drugih bosista i sve u redu.dal je hladan ili vruc vergla kao da nema kompresije i baca beo dim.treba mu 3-5 min verglanja da bi upalio. dolazilo je nekoliko poznatijih majstora niko nije nasao kvar. covek ga je nakraju prodao
 

horda

Član
Tu od
5 Sij 2012
Poruka
65
los kvalitet karika je vecinom u pitanju, dok neuklizaju malo nemaju kompresiju koliku treba.kad bih ti rekao da su elipsaste smejao bi mi se. jedan kolega je radio na 539 punu generalnu.sve je radjeno i pumpa i dizne.isto slucaj ko kod tebe.izgoreli su 2 alnasera dosad .otvarali dva puta nosili pumpu kod dvojice drugih bosista i sve u redu.dal je hladan ili vruc vergla kao da nema kompresije i baca beo dim.treba mu 3-5 min verglanja da bi upalio. dolazilo je nekoliko poznatijih majstora niko nije nasao kvar. covek ga je nakraju prodao
jel to znači da bi mene to moglo čekati????? Nemoj me plašiti :prayer: Karike neznam čije su, ali znam da su mi dali kvalitetnije. Nisu Indijske. Pa nije to A-8!!!! Što se tiče alnasera, moj je jučer crkao. Izgorila mu neka žica unutra. Tako da i to kod majstora. :eek:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
kvar ce se naci siguran sam. nezelim te plasiti nego pomoci ako mogu. kod nas retko ko hoce da se potrudi i da garantuje za rad jel su cene mizerne.indijski sklopovi kod nas su se jos i dobro pokazali spram drugih.motins koji je privatizovan vise ni blizu nije ko sto je bio.trebali ste izmeriti kompresiju da vidite kolika je.nema je dovoljno a moze biti i na ventilima da gubi ,na glavi ili karikama. jeste da kosta zivaca ali moracete se potruditi.redom stavku po stavku.moze sitnica da bude a namuci. tesko je raditi ovde sa ljudima zato i izbegavam da radim traktore .kad sam mu se ponudio rekao mi sta ti znas.posle me trazio da mu popravim .nisam mogao jer sam tada radio prilicno daleko u firmi. treba samo polako i strpljenja i sve ce se naci.greska je pred ocima samo je treba ugledati sto rekli kod nas
 

horda

Član
Tu od
5 Sij 2012
Poruka
65
kvar ce se naci siguran sam. nezelim te plasiti nego pomoci ako mogu. kod nas retko ko hoce da se potrudi i da garantuje za rad jel su cene mizerne.indijski sklopovi kod nas su se jos i dobro pokazali spram drugih.motins koji je privatizovan vise ni blizu nije ko sto je bio.trebali ste izmeriti kompresiju da vidite kolika je.nema je dovoljno a moze biti i na ventilima da gubi ,na glavi ili karikama. jeste da kosta zivaca ali moracete se potruditi.redom stavku po stavku.moze sitnica da bude a namuci. tesko je raditi ovde sa ljudima zato i izbegavam da radim traktore .kad sam mu se ponudio rekao mi sta ti znas.posle me trazio da mu popravim .nisam mogao jer sam tada radio prilicno daleko u firmi. treba samo polako i strpljenja i sve ce se naci.greska je pred ocima samo je treba ugledati sto rekli kod nas
Ma i ja sam uvjeren da će se naći rješenje. Strah me samo što smo eliminirali većinu mogućih uzroka. Ako sutra novi ventili ne budu pomogli, ne znam što dalje. Nešto moramo izmisliti da upali. Hvala još jednom na odgovorima. A ovo što si me maloprije štrecnio, neću ti zaboraviti. Ovak sam se osjećao :heart: :rolleyess::rolfer:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
taman posla.nisam trenutno bio u kuci.pa ovde smo da razgovaramo i pomognemo ako se moze. kazem ti najvise kod nas zbog katastrofe od delova neuspeju generalne.sta sam i sam sve doziveo i kakve problematike da mi se smucilo.ali nikad nisam dozvolio da nebude kako treba pa makar na svoju stetu.volim da poslusam i najgori savet pa da prosudim. kod nas vecina misli ja pa ja i kad dodje donekog problema neznaju sta ce a da tudje misljenje uvaze to nikako.tako je i ovaj prosao jer je uvazavao samo jednog majstora a taj pun sebe.i svaki sledeci nece da uradi zato sto nije kod njega radio. zato je covek puko i prodo jer ga kosto strasnih troskova a nema traktor. samo polako i nista na silu sve se pronadje.
 

horda

Član
Tu od
5 Sij 2012
Poruka
65
taman posla.nisam trenutno bio u kuci.pa ovde smo da razgovaramo i pomognemo ako se moze. kazem ti najvise kod nas zbog katastrofe od delova neuspeju generalne.sta sam i sam sve doziveo i kakve problematike da mi se smucilo.ali nikad nisam dozvolio da nebude kako treba pa makar na svoju stetu.volim da poslusam i najgori savet pa da prosudim. kod nas vecina misli ja pa ja i kad dodje donekog problema neznaju sta ce a da tudje misljenje uvaze to nikako.tako je i ovaj prosao jer je uvazavao samo jednog majstora a taj pun sebe.i svaki sledeci nece da uradi zato sto nije kod njega radio. zato je covek puko i prodo jer ga kosto strasnih troskova a nema traktor. samo polako i nista na silu sve se pronadje.
Ja s ovim majstorom nemam problema što se toga tiče. Čovjek sam zna koliko može (a može puno), ali kad nešto zapne ne stidi se reći. Veći mi je problem što su i ostali majstori koji su odradili svoje poslove ponovo sve pregledali (bošista i majstor za štelanje paljenja) i oni su uvjereni da je sve ok. Vjerujem da je tako. Svaki je dobar u svom djelu posla. Brine me ona tvoja rečenica "da ni jedan majstor nije znao šta mu je". Pa, je.. ga, nisam valjda takve sreće. A najgore od svega što sam ja totalni tudum za traktore. Pa nemam šta kome prigovoriti, nego se složiti s tim što kažu. A, valjda će sutra upaliti s novim ventilima, pa ću biti malo mirniji. Živce sam si već pokidao koliko para sam dao a on neće pa neće.:madmana:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
rekao sam ti,iz ljubomore drugi majstori vecinom nece da prihvate zato sto nisu oni radili.i onda nece a neznaju da time kupe negativne poene kod musterija. jeste tesko iza drugih raditi kad je tako jer sve moras proveriti a to je tesko.kad stavite glavu videcete sta se desava.moguce je da i na njoj negde gubi kompresiju a da se neprimeti.nije ventil nalego i sl.ako ti je skinuta glava stara probaj naspi nafte ili benzina na ventile pa vidi bar dal tu nepropusta.imao sam slucaj da na obradi nisu vodjice dobro ubacili pa ventili nisu ravno nalegali.ja ko pravi i neproverim jer nisam sumnjo .posle skidanja ponovnog naspem a ono propusta na par komada.nema toga ko nece pogresiti samo sto to pojede zivaca a oni su najbitniji.zato kazem polako i stalozeno i redom.
 

horda

Član
Tu od
5 Sij 2012
Poruka
65
rekao sam ti,iz ljubomore drugi majstori vecinom nece da prihvate zato sto nisu oni radili.i onda nece a neznaju da time kupe negativne poene kod musterija. jeste tesko iza drugih raditi kad je tako jer sve moras proveriti a to je tesko.kad stavite glavu videcete sta se desava.moguce je da i na njoj negde gubi kompresiju a da se neprimeti.nije ventil nalego i sl.ako ti je skinuta glava stara probaj naspi nafte ili benzina na ventile pa vidi bar dal tu nepropusta.imao sam slucaj da na obradi nisu vodjice dobro ubacili pa ventili nisu ravno nalegali.ja ko pravi i neproverim jer nisam sumnjo .posle skidanja ponovnog naspem a ono propusta na par komada.nema toga ko nece pogresiti samo sto to pojede zivaca a oni su najbitniji.zato kazem polako i stalozeno i redom.

Kako sam rekao, danas glava bila kod majstora i s stavljeni NOVI ventili i vođice. Ne bi trebalo puštat nigdje. Uglavnom, sutra ćemo vidjeti. Kolko kukam dobit ću po repu od admina. Reći će da je za kukanje otvorena druga tema.:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Sutra natipkam rezultate.
Možete slobodno kladionicu otvoriti. 1,05 da hoće.:finga:
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
jel to znači da bi mene to moglo čekati????? Nemoj me plašiti :prayer: Karike neznam čije su, ali znam da su mi dali kvalitetnije. Nisu Indijske. Pa nije to A-8!!!! Što se tiče alnasera, moj je jučer crkao. Izgorila mu neka žica unutra. Tako da i to kod majstora. :eek:

Još da ti se sjebe alternator,vodena,hladnjak i izgori instalacija pa da ga onako lijepo po redu na novo napraviš,,,,:rolfer: i da imaš pravi traktor...:axe:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,176
Jebo vas start sprej :axe:
Ionak niste ništ napravili (karikaš
875371055.gif
) i onda ga još pipsate.

Tu nekaj drugo grdo nevalja čim on nije na navedene načine pripekel. Istina bog da nakon izmjene samo karika upali malo teže ali da ni ne upali, jeste vi uopče metnuli karike :scratch
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
muhanicar možda su i deli oni karike nove, samo je pitanje kave su stubline,
da nisu možda za dvije specijale veće
 

Najnoviji postovi

Na vrh