• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Mislim da ako idemoo u evropu, papire neće biti tako lako kao što je do sada.....Pričekat ći i savjet od Boba...

Joj da onda bi bilo bolje sto prije papire rijesit dok se jos da sretno kolega sa svim!
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,310
Ja ga nisam nigdje vidio, ima samo onu pločicu sa desne strane iznad mjenjača
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Ali na njoj nema broja šasije, samo tip?

Jesi pogledal na spoju mjenjača i kučišta diferencijala (među nogama) i otraga na spoju kučišta diferencijala i truba?
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,310
Piše broj sasije na toj pločici, broj se sastoji od 9 brojeva, i tip. Ima i još neku oznaku Z001 i snagu motora. Nisam detaljno pogledao na druga mjesta....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Onda nema ni broja nalupanog.
Rješi to na svjedoke, ali na pokojnikovu ženu, a ti ga onda otkupi s papirima.
Godinu piši čim mlađu, papiru svejedno.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,310
A zašto nebi mogao da ga sredim na mog tatu ili mene?,bar bi izbjegao porez za platiti, ionako nije nigdje evidentiran...a ta žena nema ni računa od kad je kupljen...makar ću i provjeriti i u policiji....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Zatio jer nisi vlasnik (kaj ja znam točno koji je određen broj godina) pa da nebi nilo problema za tebe i svjedoke :icon_winkle:
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,310
Pa moj stari ima 66 god, a to bi moglo proći. Da je traktor npr 1981, on tada je imao 35 godina i za te godine on je tada mogao biti vlasnik. A ta žena ionako ne može dokazati da je traktor njezin, i još nam je rođakinja tako da nebi trebala biti problem. A poklanjanje vlasništva između tate i sina nema nikakvog poreza...tako da bi me to koštalo samo jedan papir od 200 kuna...Jedino bi mogla ta žena da bude svjedok da je traktor od mog tate...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,734
Riješi papire na nju a onda ga kupi od nje sa kupoprodajnim ugovorom, i na traktor ne plaćaš porez :icon_thumright:
 
B

bosniahos

Guest
Nema poreza ,pazi da nije ratni pljen sve ih je više u ponudi iz onog čudnog vremena.Više ne prolazi to sa izjavom zbog uočenog velikog broja Hr lukavaca.Uzmi ga za dijelove a kao što neko spomenu uzmi oni zadnji kraj sa papirima.Jedno vrijeme se moglo od preko naručit original papire sa računom propalih firmi koje su za yu bili uvoznici kod nas da ne spominjem imena.Ali više ni to ne prolazi..Ja kupio neki Američki motor od jednog mornara iz Ćazme kad ono muljaža umalo otišo u carinsku pohranu,a bio godinama regan u Hr.A čuj loša su vremena netreba vijerovat ni rođenom bratu to ti je moj savijet.
 

fendonja

Član
Tu od
11 Pro 2010
Poruka
327
Promijenio sam obloge kocnica na fergacu. Bubanj mi se cinio dobar, nema ostecenja po sebi pa sam ga takvog i ostavio. Nisam ga vozio na ravnanje.
Kocnice su se malo razradile i koce ko lude, lagane su, ne cvile i ja sam zadovoljan, ali nista ne prode bez nekog problema. Poluga od desne kocnice je bila spojena na ventil zracnih kocnica za prikolicu. Tu je bila jedna mala polugica koju sam skinuo i normalno povezao polugu sa pedale iza na kocnicu. Sad mi se javlja problem da mi ta desna kocnica naprijed dobro koci, a natrag mi propadne i zacvika kotac i pedala. Onda stanem ili krenem naprijed i pedala se odblokira i opet koci normalno, ne propadne do poda. Samo u rikverc zajebava.
Pa si razmisljam da nije ona osovina sto razdvaja ferode poderana pa se zaglavi. Dok je bilo spojeno na ventil valjda je on sam vracao pedalu jer je unutra jaka opruga pa kocnica nije blokirala.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Promijenio sam obloge kocnica na fergacu. Bubanj mi se cinio dobar, nema ostecenja po sebi pa sam ga takvog i ostavio. Nisam ga vozio na ravnanje.
Kocnice su se malo razradile i koce ko lude, lagane su, ne cvile i ja sam zadovoljan, ali nista ne prode bez nekog problema. Poluga od desne kocnice je bila spojena na ventil zracnih kocnica za prikolicu. Tu je bila jedna mala polugica koju sam skinuo i normalno povezao polugu sa pedale iza na kocnicu. Sad mi se javlja problem da mi ta desna kocnica naprijed dobro koci, a natrag mi propadne i zacvika kotac i pedala. Onda stanem ili krenem naprijed i pedala se odblokira i opet koci normalno, ne propadne do poda. Samo u rikverc zajebava.
Pa si razmisljam da nije ona osovina sto razdvaja ferode poderana pa se zaglavi. Dok je bilo spojeno na ventil valjda je on sam vracao pedalu jer je unutra jaka opruga pa kocnica nije blokirala.
jesi li razradio zvezdu koja steluje razmak pakni u donjoj zoni.i nasteluj prvo njih pa visinu pedale. na anker ploci sa unutrasnje strane tocka imas prorez i tu se steluje ,podigni tocak i teraj zvezdu dok nepocne kociti sama .onda malo vrati samo koliko da pakna nehvata za dobos. onda steluj visinu pedale na sipci.
 
B

bosniahos

Guest
Možda je ono gdi naleže pakna izobličilo i napravilo utor pa dok unazad zakočiš uskoči i upre. a oni štelač dal je dobro ulego.Da ne šeta izvan pa nekad upire.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Napravio sam tako kako vica kaze, ali nije dobro. Budem jos sutra probao pa javim kako je.
onda nista dok neskines dobose pa pogledaj da se zajelo sta ili smakla poluga[raspinjaca] .. polako nek ti neko stisne pedalu pa pogledaj sta se desava .mozda je zapekla jedna strana na zvezdi a druga funkcionise .probaj sad da li kad stelujes zvezdu pomera donju stranu pakni [obe strane] nekad i sitnica pa zeza
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
da li zna tko ili možda ima tzv. kuplung anlasera za imt 533, prijatelju treba, a u dućanima nikad to nisu imali, to je starinska tehnologija.
 

Najnoviji postovi

Na vrh