• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
Tam se mogu (za standardnu širinu) i tri metnuti pa je puno bolje.
 

mladenmaso

Član
Tu od
29 Sij 2010
Poruka
274
sta bi trebalo da se namontira na 533 da moze da kipa neovisno od poluga znaci da poluge budu spustene ili malo podignute a da se moze kipati , ili u mom slucaju raditi sa traktorskim viljuskarom
 

mladenmaso

Član
Tu od
29 Sij 2010
Poruka
274
da ali opet nekad treba i polugama malo podignuti jer ako ostavim poluge u polozaju da vile dodju do zemlje onda je viljuskar tek nekih 15 cm od zemlje imali kakav ventil da se negdje ugradi i kako to funkcionise
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
sta bi trebalo da se namontira na 533 da moze da kipa neovisno od poluga znaci da poluge budu spustene ili malo podignute a da se moze kipati , ili u mom slucaju raditi sa traktorskim viljuskarom

Teško rješit sa njegovim hidr jer poluge pušta ako sa nekim ventilom prebaciš pritisak za kipanje možda dodati jednu pumpu jedan celinder za poluge od traktora i rasporednik sa bar dvije komande :icon_pray:
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,189
Evo, poceo mi je "srbin" mastiti masinu, sunce mu njegovo..


jel ima puno komplikacija oko zamjene toga semeringa na sajli obrtomjera i jel nebude vise curil kad stavim novog?
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Malo jest tjesno al nije problem.Skini sajlu,odvrni 4 vijka i izvuci aluminijumsko kuciste.U njemu je semering.Obavezno kad zamjenis semering u kucistu namazi zaptivni dio semeringa mascu.Lakse naiđe na bregastu.Ako se dobro sjecam mjera semeringa je
22,2 x35x6,3.Cesto trgrovci znaju uvaliti ljudima 20x35 pa tad imaju problem sa postavljanjem.
 
Posljednje uređivanje:

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,189
Malo jest tjesno al nije problem.Skini sajlu,odvrni 4 vijka i izvuci aluminijumsko kuciste.U njemu je semering.Obavezno kad zamjenis semering u kucistu namazi zaptivni dio semeringa mascu.Lakse naiđe na bregastu.Ako se dobro sjecam mjera semeringa je
22,2 x35x6,3.Cesto trgrovci znaju uvaliti ljudima 20x35 pa tad imaju problem sa postavljanjem.

Nisam bas neki mehanicar, al mislim da ovo nece biti problem.. bitn da poslije drzi i da ne masti.. Hvala..

curi tebi i nafta vidi kapljicu na čašici

Mozda kad i kapne koja kap ali direkt na zemlju, ne kapa po masini, ali to se jednostavno neda vise dotegnuti, dotegnuo sam koliko je islo, bojim se da ne pukne casica.. a i cijela ac pumpa je uvijek nekakva rosna od nafte.. a necu stavljati drugu dok ova jos radi jer mogu naici na jos goru, kako to u danasnje vrijeme biva..
 
I

ivan:94

Guest
Evo ti slike ufazivanja.Trazio si.

dsc03462l.jpg

By kemolisnik at 2012-02-03

Kajla na radilici ide gore.

dsc03464o.jpg

By kemolisnik at 2012-02-03

jel take oznake imai imt 539 linijska pumpa..kolko vidim da nije isti zupčanik pumpe
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
lipi pozdrav!
1.pitanje:
jel se netko sjeca di je bila ona slicica koja pokazuje na koji seraf se spustaju i podizu okretaji na
linijskoj bosh pumpi, imt 533...

vec godinu dana testiram, i na kraju sam dosal do zakljucka, da mi je majstor prejako zatvoril bosh pumpu...
prazan traktor na ravnom dodje na 1900 okretaja, i to je to, eventualno na vecu nizbrdicu dodje do 2050 okretaja...

u transportu se vozim na 1800 okretaja, u radu sa malčerom na oko 1600,
ali ponekad mi u izvozu tereta u brdo fali tih 100, 200 okretaja...

2. pitanje:
IMT 533 - na kolko max okretaja bi se trebal postavit a da nije stetno za motor?

napominjem, za povremenu upotrebu mi se cini da mi fali okretaja...
od bratica 539 swe vrti na 2200 okretaja... znam da to nisu isti motori, ali 1900 mi je nekako preniska granica posto u prirucniku pise da razvija 35ks na 2000 okretaja :icon_scratch:
 

Najnoviji postovi

Na vrh