• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
na jesen je bio ociscen, ali ne skodi pogledat opet...
fala!

meni se znalo desit da traktor ostane na pljusku pa mi ude voda u filter od zraka pa se malo podigne ona razna vode u posudi...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
da al kad pada kisa ude voda u posudu gdje se nalazi ulje

Kuzim kaj si htio rec samo si krivo napisal.:icon_eyes:
Kak ti ude voda ak imas onu gljivu na filteru ,a ona stiti od krise i vece prljavstine?
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Kuzim kaj si htio rec samo si krivo napisal.:icon_eyes:
Kak ti ude voda ak imas onu gljivu na filteru ,a ona stiti od krise i vece prljavstine?

los je spoj posude ili stara je posuda strula pa sam kupio novu pa ta sd bas ne dihta ....
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Kuzim kaj si htio rec samo si krivo napisal.:icon_eyes:
Kak ti ude voda ak imas onu gljivu na filteru ,a ona stiti od krise i vece prljavstine?

Ude oko one gume sto ti je ublazivac vidracija haube i granicnik cijevi sta stavljas na filter ako je pohabana tud ulazi!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,246
a kaj to? :icon_scratch:
Tam gde je grijač.
Imaš dva vijka osigurana da se ne otpuštaju kontra maticom (ključ 10) Jedan služi za minimalni, a drugi za maximalni broj okretaja.
 

Breket

Član
Tu od
5 Tra 2013
Poruka
32
IMT 533 špera

Poštovani članovi ovog foruma, počeo sam čitati ovu temu i dođoh do 150 stranice, te tu nađe i riješenje svoga problema, curenje ulja na poluzi koja je zašarafljena na trubu. Nije mi se činilo teško to rastavit, tako da sam danas na brzak skinuo trubu i našao ovo:
Na prvoj slici se vidi da je nešto oderalo trubu, ja bi rekao onaj tanki lim iznad mehanizma špere jer je dosta duži. Zatim na slici 2 se vidi da je ovaj dio od mehanizma špere nekako poderan? Da li zbog njega špera ne radi? Slika 4 pokazuje također habanje špere!
Cijela špera mi nekako teško ulazi (slika 3) na označenim mjestima zapinje, kako uopće funkcionira ova špera?
 

Prilozi

  • 1.JPG
    1.JPG
    71.8 KB · Pregleda: 3,050
  • 2.JPG
    2.JPG
    61.6 KB · Pregleda: 4,879
  • 3.JPG
    3.JPG
    50.7 KB · Pregleda: 10,856
  • 4.JPG
    4.JPG
    58.1 KB · Pregleda: 3,918

Breket

Član
Tu od
5 Tra 2013
Poruka
32
IMT 533 špera nastavak

Pošto su mi falile neke slike da bi bilo jasnije, stavljam ih u ovome postu.
Kakva je ovo mala poluga obavijena žicom na slici 5-6? Mislim da je ona izgrebala trubu, da li je mogu skratiti?
kakav je bolcun slika7?
 

Prilozi

  • 5.JPG
    5.JPG
    43.4 KB · Pregleda: 891
  • 6.JPG
    6.JPG
    49.6 KB · Pregleda: 5,349
  • 7.JPG
    7.JPG
    53.3 KB · Pregleda: 914

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,246
Idemo pitanje po pitanje.

Kolko ja vidim sa slika truba je tak tvornički obrađena, a nije moglo po njoj ni strugati pošto mehanizam koji uključuje šperu miruje.
 

Breket

Član
Tu od
5 Tra 2013
Poruka
32
Idemo pitanje po pitanje.

Kolko ja vidim sa slika truba je tak tvornički obrađena, a nije moglo po njoj ni strugati pošto mehanizam koji uključuje šperu miruje.

Ako usporedim moju trubu sa ovom http://www.dodaj.rs/f/22/Xo/1cmbPvDd/imgp0003.jpg vidi se razlika, a meni je moja tako oštra na ivicama a i na onoj poluzi, te se i sa slike vide da je malo izletila.

Muhaničar, pošto vidim da si pomogao većini forumaša, možeš li li odgovorit na sljedeće:
1. Kako uopće funkcionira ta blokada?
2. Da li je meni otišao onaj dio na slici 2?
3. Zašto zapinje na zelenim mjestima na slici 3 kada guram blokadu da ozubi?
4. jel je mogu skinut sa ležajem da vidim kakvi su vrhovi?
5. Mogu li malo skratit onu polugu na slici 5-6 i čemu to uopće služi?
6. Bi li trebao i sa čime očistiti bolcun na slici 7?
7. Kada budem vraćao trubu, da li postoji neki lakši način pošto je dosta teška, i da li trebam posebno pazit na uskakanje blokade te kako to provjerit?

Eto, toliko za sada.
Hvala
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
davno sam otvarao 533 sa tom blokadom. kod nas je zovu polublokada. na drugoj slici ona kandza koja hvata blokadu ti je pojedena koliko vidim. nemogu se setiti tacno kako sve izgleda mnogo je vremena proslo otad a i retkost su ti de luhe sto imaju blokadu . nesto mi je cudno kod viljuske [klackalice]. ta strana jedna od viljuske je udarala u trubu jer ima udubljenje. ona treba da bude u nekom nosacu. muhanicar imas li neku sliku ove viljuske gde se fiksira .ovde mi nesto mnogo nejasno. kao da nesto fali u sta se viljuska fiksira.
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,246
Mislim da je ona Lisnikova truba malo drugačija.
Trebal bi pogledati jel imam koju sliku ali danas od toga ništ.

Onaj dio na slici 2 se zakreče kad ti stisneš polugu i gura štifte špere u diferencijal. Taj dio je najvjerojatnije poderan i ne gura dovoljno duboko jer predpostavljam da tebi špera iskače.

Oni djelovi sa slike 3 se oslanjaju na trubu.

Možeš skinuti sa ležajem ako imaš dovoljno jak radapciger (minimalno Unior 3)

Ako me pamčenje dobro služi taj dio koji ti zoveš poluga je ustvari komadič lima po kojem ulje dolazi do ležaja.

Bolcn namaži diht masom i dobro ga stegni.

Truba na fercu je teška :icon_scratch::icon_scratch: Probaj Ursusovu ili Zetorovu skinuti pa da vidiš.
Najlakše ti bude ako budete dvojica, ali ne više jer to onda bude previše mudrih glavica, ili ako gde imaš ručni viličar na lageru.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,246
Zaboravil sam napisati da takva nijedna špera ne dela pa nebu ni tvoja, ustvari, retko koja dela.
Da se popraviti ali to nije dugog vjeka.

Probaj nabaviti novi tip na kanđu i rješil se buš muke.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
zato je kod nas zovu polu blokada . u odredjenom procentu samo blokira a na 539 kandjasta 100%. na 3 slici tu gde si obelezio taj bolcn mora da ima oslonac ali ga nevidim ni na trubi niti na kucistu a nemogu se setiti kako izgleda. ta strana bezi u trubu cim ukljucis blokadu pa se zato vidi otisak na trubi. tu nesto je budzeno
 
Posljednje uređivanje:

Breket

Član
Tu od
5 Tra 2013
Poruka
32
zato je kod nas zovu polu blokada . u odredjenom procentu samo blokira a na 539 kandjasta 100%. na 3 slici tu gde si obelezio taj bolcn mora da ima oslonac ali ga nevidim ni na trubi niti na kucistu a nemogu se setiti kako izgleda. ta strana bezi u trubu cim ukljucis blokadu pa se zato vidi otisak na trubi. tu nesto je budzeno

I ja tražim neku logiku za taj oslonac nasuprot?
Baš sam našao lijepu sliku špere i sad mi je jasno kako uzubljuje 5-6-8 na slici ispod al na ovoj slici nema isto toga oslonca nasuprot?
1. Da li to uopće postoji, najviše me buni kako uopće (3) breg gurne komplet 4 potisnu viljušku?
2. Ovaj breg izgleda na slici sličnog oblika kao kod mene, jel to znači da ga ne trebam uopće mijenjat ili?
3. Radapciger nemam, al ako moram mijenjat 5 prstenastu spojnicu morat ću ga nabavit, mislim da ga kod nas ima i kupit, sutra ću provjerit.
4. Koje ulje u mjenjač, da li je dobro Hidraol i šta vi preporučate?
 

Prilozi

  • 8.jpg
    8.jpg
    47.2 KB · Pregleda: 2,594

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,734
Mislim da su poderani ovi bolcni šta ti izlaze iz prstenaste spojnice

Ja sam pred jedno god. i pol to skidao dolje jer mi je pukla poluosovina i imao sam namjeru napravit blokadu da mi dobro radi ali kad sam krenuo raspitivat se za djelove nitko živ to nije imao. Jedan mi je čak rekao da je zadnji put imao djelove za to pred jedno 10-tak god. ako ne i više.
 

Najnoviji postovi

Na vrh