• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Slika je iz kataloga rezervnih djelova za 539, ista takva je unutra :)
 

Gringo

Novi član
Tu od
27 Tra 2014
Poruka
12
Kod paljenja IMT 539 mi nešto krči ali ne svaki put. Što sad!? A ove godine več promijenio bravicu za paljenje, AC pumpu, grijač i stavio novi akumulator 110Ah.
Hm da, i radio limariju jer se stari malo zaletio u zid garaže.
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Skini anlaser s traktora dol, to je dobar start, ali skini kleme s akumulatora prvo, da ne napraviš kuršlus dok odšrafljivaš matice s kontakata na automatu anlasera... inače te može zgaziti traktor, pod određenim uvjetima to jest. Onda budeš videl prvo kakav je bendix, a drugo u kakvom su stanju četkice i kolektor.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
I usput provjeriš bendix ako je Iskra Turska onda ponekad oče kod njega kžžžžžnnnnnnn :icon_scratch:
 

Gringo

Novi član
Tu od
27 Tra 2014
Poruka
12
Bendix, vijenac, četkice? Ima li koja slikica, please! Okrene on i upali i onda nakraju se nekad čuje krč.
 

thompsonzfa

Član
Tu od
20 Ožu 2009
Poruka
238
Imam problem sa kardanom na IMT-u 539, prije otprilike godinu dana rastavljao sam ga na pola zbog curenja na semeringu radilice, taj dio sam dobro napravio (uzeo onaj skupi crveni semering koji se navuče preko svega umjesto onih polumjeseca). Prilikom stezanja korpe nisam pazio da mi sve dobro sjedne pa mi je pukla korpa, kupio novu neku tursku/indijsku kakvu već, i sada mi nikako nevalja drugi stupanj (lamela za kardan), lakše strojeve (prskalicu, rasipač, čak i roto-sjekač) mi vrti bez problema, ali berač kukuruza SIP T40 ni pod razno, eventualno na praznom hodu i kad dođe prvo veće opterećenje staje i proklizava na lameli. U čemu može biti problem? Naštelan je drugi stupanj kako treba (sa špilerom, ne diraju oni šarafi podlogu da bi zbog toga proklizavalo. Znam da mi ponovno rastavljane ne gine, ali me zanima što je moglo poći po zlu? Dali je nova korpa tanja pa stara lamela više ne lovi kako treba? Lamela je malo masna ali je prije rastavljanja sve bilo masno kao fitilj, ali je radilo. Dali sam možda naopako okrenuo onaj prsten/tanjur/oprugu koja drži kontru toj lameli? Trenutno mi se to sve uopće ponovno ne rastavlja i drugi traktor tjera berač, ali me ovo baš pati u čemu je problem jer stvarno vjerujem da sam sve sastavio kako je i bilo :=:)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Kompletnu korpu si uzimal novu ili samo poklopac ili frikcionu ploču, ovisi kaj je puklo kod sastavljanja?
 

ralf

Novi član
Tu od
12 Ožu 2012
Poruka
16
Pozdrav ljudi, problem s hidraulikom na 539, neće plug u zemlju u kako god da postavim ručice hidraulike.samo skakuče po zemlji.
Nije ni prije radila regulacija kako treba, ali sad ide u zemlju jedino ako kockice spustim do kraja i onda kada krenem podignem prema gore.
Samo onda nemam nikakvu kontrolu dubine. Kada dignem kockice na sredinu na mjestu trese hidraulika.
Pogotovo ako pokušam sa onom drugom kockicom micati na mjestu. Nešto se razmrdalo ili kod slaganja ni nije naštelano kako treba.
I još pitanje oko balansne opruge na poteznici, tamo se mora micati onako kad s rukom primim il ne?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Plug hidraulika ne gura u zemlju, on ako je dobar u zemlju mora sam, hidraulika ga vadi van.
Znači, ako poluge sa zakopčanim plugom idu do kraja dole, on bi logički moral u zemlju.

Balansna opruga mora imati lufta, a tvoji problemi su očito tu negdje oko nje.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Imam problem sa kardanom na IMT-u 539, prije otprilike godinu dana rastavljao sam ga na pola zbog curenja na semeringu radilice, taj dio sam dobro napravio (uzeo onaj skupi crveni semering koji se navuče preko svega umjesto onih polumjeseca). Prilikom stezanja korpe nisam pazio da mi sve dobro sjedne pa mi je pukla korpa, kupio novu neku tursku/indijsku kakvu već, i sada mi nikako nevalja drugi stupanj (lamela za kardan), lakše strojeve (prskalicu, rasipač, čak i roto-sjekač) mi vrti bez problema, ali berač kukuruza SIP T40 ni pod razno, eventualno na praznom hodu i kad dođe prvo veće opterećenje staje i proklizava na lameli. U čemu može biti problem? Naštelan je drugi stupanj kako treba (sa špilerom, ne diraju oni šarafi podlogu da bi zbog toga proklizavalo. Znam da mi ponovno rastavljane ne gine, ali me zanima što je moglo poći po zlu? Dali je nova korpa tanja pa stara lamela više ne lovi kako treba? Lamela je malo masna ali je prije rastavljanja sve bilo masno kao fitilj, ali je radilo. Dali sam možda naopako okrenuo onaj prsten/tanjur/oprugu koja drži kontru toj lameli? Trenutno mi se to sve uopće ponovno ne rastavlja i drugi traktor tjera berač, ali me ovo baš pati u čemu je problem jer stvarno vjerujem da sam sve sastavio kako je i bilo :=:)

Ja jednostavno nemrem vjerovati da nisi stavil novu lamelu kad si vec korpu mjenjal. Ovo kaj ti proklizava je vjerojatno zato jer je nekaj krivo sastavljeno. Dok ne rastaviš nebuš znal kaj je problem a ni niko na forumu...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Ako je uzeta nova korpa onda sa njom dolazi i nova lamela drugog stepena.
Prvi ne stvara probleme kolko sam ja shvatil
 

ralf

Novi član
Tu od
12 Ožu 2012
Poruka
16
ok. jasno mora sam u zemlju, ali neki bog mu ne dopušta.
Kad napravim ovo kaj sam napisal s kockicama zakopa se do ibera, tako da u plugu nije problem, a sad sta bi moglo biti s balans federom, ne cini se da je zacvikal, jer koliko kuzim onda bi poluge hidraulike isle u jedan polozaj i ne bi se moglo spustiti, meni po svemu hidraulik radi, diže, spušta, sve ok, samo kad krenem orati plug skakuce ko pesek na povocu iza mene, :mur:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Kad plug zaore zemlju sila se preko top linka prenosi na balansnu oprugu, a ona potiskuje jednu štangicu koja dalje djeluje na položje, a polužje na razvodnik koji vadi pluge iz zemlje van.
Kad spustiš kockice dole ti produžiš put toj štangici i onda plugovi idu do donjih ljudi.

Tebi nekaj ne valja oko podešenosti hidraulika i polužja.
Tu treba poraditi i poštelati i usput provjeriti i balansnu oprugu koja hoče puči pa raditi probleme.
Ovak na pamet je to teško
 

ralf

Novi član
Tu od
12 Ožu 2012
Poruka
16
malo sam citao, balans opruga ima vjerovatno previse lufta kod mene i zato ne radi regulacija na kockicama, budem to dotegnuo pa javim rezultat ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Mislim da bi ti ovaj video mogel biti od pomoči.

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=67rNedZySak[/YT]

A možda i koji od ovih dva

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=2iJ-kyk56I8[/YT]

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=GLjYxBQH6fI[/YT]
 

Najnoviji postovi

Na vrh