• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Ali nije nam jasno ak traktor fila onolko kolko treba svaki...autoelektricar nam mjeril koji zna napravit IMT-ovu struju na čoravo... :fiery:

Kak ne kužiš da to nemre biti do akumulatora? Nemreju tri akumulatora u garantnom roku krepati na istu foru... Moguce je da ti punjenje nije stabilno i da u datom momentu izmjeriš normalne vrednosti a da on u nekim uvjetima jednostavno prefilava. Npr, dok je hladan i na normalnoj temperaturi puni normalno a kad se dobro ugrije nekaj se desi i pocne drukati ko lud. Ne kipe ti akumulatori bezveze. Jel ti crne cepovi iznutra?
 

ralf

Novi član
Tu od
12 Ožu 2012
Poruka
16
Evo raskopao sam balans oprugu na svome 539, meni izgleda da je sve ok osim kaj je bila malo otpustila matica pa je bilo lufta, jedino moram zamjeniti manđetu i trebao bi promjer olovne kuglice da i nju zamjenim, pretpostavljam da ide sitna sačma ;). Kad sve složim i dotegnem vidjet ću kako se onda bude ponašao hidraulik pod plugom.

viewer.php
[/URL][/IMG]







 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
A da to ispitamo jednostavnijim načinom? :(giggle):

Navečer upali traktor i upali svjetla. Bar ono jedno koje ti radi... nek radi pod laganim gasom. Polako dodaj gas..... od lera pa do skoro max. Da li se primjeti u jednom trenutku da svjetlo počne puno jače svijetliti? Ili pod gasom bljeska-pojačava se?
Ili si nešto slično primjetio u radu s traktorom?

Samo mi sad nemoj dati odgovor: "joooj.. ne dela mi svjetlo već sam 8 žarulji promjenil i opet crkne" :icon_pray:

Zašto ovo gore? Zato jer se budeš na voltmetar porezal ako ti dođe u ruke... tvrdiš da puni ok. Ili je tvoj japa lukav pa ubije akumulator tjedan dana pred istek garancije (psssst.... soda bikarbona radi čuda :icon_hang:) ili ti stvarno previše puni. A ni Munja baš nije neka kvaliteta... :icon_oak:

Ili čak.... anlaser loš, pa siluješ :icon_anal: akumulator kod svakog paljenja. Slični simptomi, vri u akumulatoru i ide plin-kiselina van.
10 mjesec.... temperature padnu...

533 treba jako dugo verglati:
TTnnn-tnnnn-tnnnn-nn, tnnn-n-klonk-tnnnn, tntntntntnnnntttn-klonk-krrr. tnn-n,tnnn-n,t-NnNnnn-tnnTNN-TNNN-TNNNNNN-KLONK-TN.
:

:icon_lol:

:(giggle):
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,233
Je...bi me vrag sad nesel palit traktor haha
..traktor je ispravan molicu lijepo (osim alternatora izgleda)
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
A da to ispitamo jednostavnijim načinom? :(giggle):

Navečer upali traktor i upali svjetla. Bar ono jedno koje ti radi... nek radi pod laganim gasom. Polako dodaj gas..... od lera pa do skoro max. Da li se primjeti u jednom trenutku da svjetlo počne puno jače svijetliti? Ili pod gasom bljeska-pojačava se?
Ili si nešto slično primjetio u radu s traktorom?

Samo mi sad nemoj dati odgovor: "joooj.. ne dela mi svjetlo već sam 8 žarulji promjenil i opet crkne" :icon_pray:

Zašto ovo gore? Zato jer se budeš na voltmetar porezal ako ti dođe u ruke... tvrdiš da puni ok. Ili je tvoj japa lukav pa ubije akumulator tjedan dana pred istek garancije (psssst.... soda bikarbona radi čuda :icon_hang:) ili ti stvarno previše puni. A ni Munja baš nije neka kvaliteta... :icon_oak:

Ili čak.... anlaser loš, pa siluješ :icon_anal: akumulator kod svakog paljenja. Slični simptomi, vri u akumulatoru i ide plin-kiselina van.
10 mjesec.... temperature padnu...

533 treba jako dugo verglati:
TTnnn-tnnnn-tnnnn-nn, tnnn-n-klonk-tnnnn, tntntntntnnnntttn-klonk-krrr. tnn-n,tnnn-n,t-NnNnnn-tnnTNN-TNNN-TNNNNNN-KLONK-TN.
:

:icon_lol:

:(giggle):

Mislim da je ovde uzaludan trud u pitanju. Koliko ja vidim Tino uvjek napravi istu stvar. Pita nekaj na forumu a kad dobi odgovor svadi se s ljudima i ne da mu se nis dokazati. Kaj opce pitas nekaj kad si najpametniji?


Kaj se tice Munja akumulatora, nit su bolji niti losiji od drugih. Sve je to masovna proizvodnja. Meni je na 558 munjin akumulator i nije krepal za godinu dana a traktor je abnormalno tesko palil jer je motor bil poderan ko zivotinja.
 

Metalko

Član
Tu od
28 Stu 2013
Poruka
236
Kod mene na 558 toplin akumulator izdržal 11 godina,od 2003 do prije mjesec dana,i još svjetli pri kleti.
 

ivandl

Novi član
Tu od
22 Velj 2014
Poruka
7
jel se može hidraulika poštelati da više digne poluge kad se skine onaj okrugli poklopac sastrane..hidraulika je rađena nedavno ali nije izgleda podešena pravilno
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Ako nejde više na onaj graničnik onda se može kroz poklopac sa strane.
 

cale973

Novi član
Tu od
14 Pro 2014
Poruka
1
Pozdrav svim članovima foruma, tek sam se registrovao pa vas pitam za savjet da li je izvodivo na IMT 533 ugraditi princip disk kocnica kao na slici Torpeda koju sam vidio na webu. Na mom traktoru nemam kompresor, a kočnice su mi nikakve, teren strm i onda šta god da zakačim nastaju problemi. Ako je moguće takvo rješenje, od koga auta bi odgovarale disk ploče.

25g45k8.jpg



Unaprijed Hvala na odgovorima.

Pozdrav
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Radije si popravi ove kocnice koje vec imaš na traktoru tvornicki i to je to. Ostavi se tih kemija...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Baš me zanima kak bi veliki disk trebal biti i kolko klipova klješta koji bi to zaustavil?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Pozdrav svim članovima foruma, tek sam se registrovao pa vas pitam za savjet da li je izvodivo na IMT 533 ugraditi princip disk kocnica kao na slici Torpeda koju sam vidio na webu. Na mom traktoru nemam kompresor, a kočnice su mi nikakve, teren strm i onda šta god da zakačim nastaju problemi. Ako je moguće takvo rješenje, od koga auta bi odgovarale disk ploče.




Unaprijed Hvala na odgovorima.

Pozdrav
sa torpedom nije problem jer ima odvojenu ručnu kočnicu , ali na IMT s ugrađenim diskovima imaš problem !!
 

Najnoviji postovi

Na vrh