• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Ovaj Torpedo sa slike ima na istom dobošu i ručnu i nožnu, ako se ne varam
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
Moglo bi se to riješiti i putem traktorske hidraulike da stisnu pločice....:icon_lol:
Međutim vidio sam na velikim zglobnim bagerima i kombinirkama disk kočnica na kardanu...
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Moglo bi se riješiti sa 48 zakovica i 4 obloge cca 100 kn i jedno popodne i poslije mirno :(snooze):
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Imt-ove kocnice su i vise nego dobre, kad su ispravne. A kak kolega veli, to nije skupa investicija. Imam EKO 3500 i IMT 533, i berem po svakakvim terenima, vecinom po ravnici, ali ima i bregova i tu moraju kocnice biti 100% ispravne. I mene sluze bez greske za sad. Ne isplati se bilo kaj mjenjat jer su preveliki zahvati a i daleko skuplji od reparature originalnih kocnica..
 

Metalko

Član
Tu od
28 Stu 2013
Poruka
236
Kad su orginalne kočnice dobro složene on koči ko beba.Ja sam kod strica nedavno mijenjal samo obloge (komplet 90 kn) i koči super.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Normalno da koci, ljudi ne održavaju i ne servisiraju ništa i onda se cude kak im ne radi nekaj kak treba. Ak ne misliš održavati ni sto diskova ti ne bude pomoglo.

Npr. 558 ima najslabije kocnice od svih IMTa pa i one mogu dobro kociti ako se vodi racuna o tome... Ne buš ni na autu dobre bremze imal ako ih ne budeš održaval...
 

ivan20

Novi član
Tu od
11 Kol 2014
Poruka
12
Pozdrav ljudi, gdje bi se mogao kupiti zadnji žmigavac i štop svjetlo (original- okruglo ) za IMT 533?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ima tih zmigavaca indija,al nemaju kromirani rub okolo nego siva plastika,kvaliteta tak,tak.
Poklopci crveni isto za orginalne zadnje lampe ima za kupit,al cjele lampe mislim da ne,...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ma tih zmigavaca ima svuda,i poklopci zadnjih lampi,samo orginala mislim da nema,bar ih nisam videl sigurno 10god.
 

ivan20

Novi član
Tu od
11 Kol 2014
Poruka
12
ma pitam jer ako nema tu kod nas negdje, imam 100 km do srbije pa ću otići preko po t, to je djedov traktor, a on je na to pazio kao na oko u glavi i eto sad sam ja to slučajno razbio pa me grize savjest i obećao sam mu da ću naći isti takav kao što je i dosad bio :icon_anal: i da, zanimaju me samo ti poklopci plastični, ono postolje gdje dođe žarulja imam
 

Indos

Novi član
Tu od
4 Sij 2015
Poruka
4
koliki pritisak mora biti na manometru koji mjeri pritisak ulja u motoru IMT 539 , i kad je zagrejan dobro , opane za jedan ili jedan i po bar....jeli to normalno.Sta vi mislite srdacan pozdrav svim forumasima...
 

karlo22

Član
Tu od
22 Srp 2009
Poruka
122
Na mom 533 kad je hladan 4 bara na leru 6 bara na gasu kad je ulje pred mjenjanje i jako ugrijan padne pritisak na 2.5-3 bara
 

bobe

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
312
Kad je ulje hladno samim tim je i gušće pa teže prolazi kroz sistem i stvara veći tlak a kad je toplo rjeđe je i lakše cirkulira i naravno tlak je niži...
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
koliki pritisak mora biti na manometru koji mjeri pritisak ulja u motoru IMT 539 , i kad je zagrejan dobro , opane za jedan ili jedan i po bar....jeli to normalno.Sta vi mislite srdacan pozdrav svim forumasima...

Kad je motor vruc na leru mora biti iznad oko 1 bar a na punom gasu 3,5 - 5 bara.

Ako je tak samo teraj.... Ako je i malo niže nema veze...
 

Najnoviji postovi

Na vrh