• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Joj nemoj me ni podsjecat a kamoli jos na neke poslove koje sam na autu radil ajoj muka mi dode!!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Ja mislim da je ovo vrh kaj sam ja na 533 na ful gasu dobil na toplo nakon generalke, na vruče vjerujem da je manje

 

baranjac747

Član
Tu od
20 Lis 2011
Poruka
292
Zanima me trebo bi najvjerojatnije varit blok motora na 533 pa me zanima dali je povoljno sad varit po ovakom vremenu znaći dnevna temperatura kod mene je oko 5-7 C ili bi treba lo bit još toplije.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Mani se čorava posla.
Naliči gore tekuči metal ili daj nemome ko ima s čim i zna kak treba.
 

baranjac747

Član
Tu od
20 Lis 2011
Poruka
292
Pito sam jednog majstora u selu i kže mi on da se to treba varit, a za ljepilo mi nije ništa spominjo. Koliko bi to ljepilo moglo držat i jel podnosi antifriz
 

baranjac747

Član
Tu od
20 Lis 2011
Poruka
292
Znači vaš savjet je da ga ljepim tekućim metalom pa dokle gura nek gura tak i tak će nakon nekog vremena i jedno i drugo otpast
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Blok motora se moze kvalitetno zavariti i to je najbolje rjesenje tog problema!!!
Blok motora se nikada ne zavariva na hladno!!!Mora biti predgrijan i isto tako se nehladi naglo nego sto sporije jer kod hladjenja moze nanovo pukniti!!!
Najbolje ga je hladiti u soli i pjesku koji su takodjer zagrijani!!!!
 

baranjac747

Član
Tu od
20 Lis 2011
Poruka
292
Pošto je navodno pukotina iza bosch pumpe majstor kaže da samo nju skida dolje a blok ostaje gore i tako vari, a mene zanima vrijeme jel doro za taki poso ili nije
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Zavaril sam par blokova na 533 samo sam malo nagnal traktor prvi negdje 78 godine taj je još u selu i ne pušta no danas su modernija vremena . Bosh pumpa se skida jer smeta i ako je majstor dobar mora se zavariti naravno ako nije prije vareno .
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Nema ti to veze s vremenom!!!Moze se bilo kad zavariti!!!!
Mada je to najbolje napravit na nacin na koji sam naveo da nebi kasnije bilo:icon_scratch:
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Evo ja sam vario nekoliko na 539, onako na traktoru, dan prije u toplo, pumpa dole i sve što smeta, na krajevima pukotine bušenje (preporučujem i kod lijepljenja) varilo se na razne načine, elektrodama raznim, žicom.....najpraktičnije mi se pokazalo ovo zadnje, CO2 aparatom.......ali, ne zatvara skroz, nego kad se završi obična voda unutra preko noći i nek pohrđa i tako zatvori curenje
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
ŽELJKO KŽ a šta ako je i prije vareno na istom mjestu
Ako je bilo kvalitetno zavareno ok ali ako je bilo loše zavareno onda problemi ma i mogučnost (ovisi gdje je puklo) narezati navoj u bloku i staviti izvana limeni poklopac ili krpanje mesinganim navojem to se radilo 70-ih .
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
To sto ste naveli je u redu, samo sto to sve po nacelu "drz vodu dok majstori odu"
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kolega Mato mesing drži na jednom 533 negdje od 1974 godine (nisam ja radil ) na jednom 533 od 78 sam ja varil , na jednom 533 oko 80 -e kolega Muha radil generalku i nije skužil da je blok varen na jednom viličaru stavljen limeni poklopac i nikad nije puštal problem su noviji IMT blokovi puno pepela i sl .(loša struktura) Najbolje bi bilo variti karikama ali treba poslije obrada kod ovih kaj sem ja radil samo skidana pvp .
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Ja sam vidio di je covjek busio rupu do rupe po pukotini bloka te je u te istr rupe stavljo bakar te ga zakivo i to je tako funkcioniralo!!!
Ja sam nedavno zavarivao blok od imt-560 kad sam ga zavario i pofarbo jedva da je bilo primjetno!!
Blok je bio na stolu i mogo sam ga okreniti kako sam htjeo jer sam radio generalku!!!
Ljudi improviziraju i to je dobro dok sluzi svrsi!!!
Danas su drugacija vremena i tehnologija zavarivanja je otisla daleko napred u odnosu na 70-e!!Isto tako i kvaliteta samog zavarivanja!!!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
na jednom 533 oko 80 -e kolega Muha radil generalku i nije skužil da je blok varen.
Nisam ja u motor gledal ..... kak ni ti dok si varil ..... zato dan danas i ide :(emo):
 

Najnoviji postovi

Na vrh