• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Ovo mora de je opet neka greška ui tipkanju :icon_scratch:

Meni nikad nije uspelo složiti valjda nijednog da je imal nakon generalke više od 5 bara na hladno

Vole ljudi malo ribicku neku bacit a i lovacku... Kaj se zamaraš...

Pito sam jednog majstora u selu i kže mi on da se to treba varit, a za ljepilo mi nije ništa spominjo. Koliko bi to ljepilo moglo držat i jel podnosi antifriz
Znam jednog 558 kaj je tam negde pocetkom 90ih krpan tekucim metalom i dandanas drži.

Pošto je navodno pukotina iza bosch pumpe majstor kaže da samo nju skida dolje a blok ostaje gore i tako vari, a mene zanima vrijeme jel doro za taki poso ili nije

Uvijek pukne iza bosch pumpe. I meni je na 558 tam varen.
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
I meni je pukao iza Bosch pumpe (IMT-539) covjek zavario blok ajmo reci na stojeci, samo skinuta pumpa ostalo nista nije rastavljano. Drzi vec jedno 10 godina.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
I pogledajte sad ovo, svi imamo iskustva s puknutim blokovima ili poznajemo nekoga kome se to dogodilo... Pitanje je zašto? Pa uvijek zbog gluposti i nemara. Toliko je problem održavati sistem koliko toliko ipravnim da ne curi i imati antifriz unutra. Nemar i glupost, ništa drugo.
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
982
Dobro vece drage kolege,,dali netko zna kako provjeriti dali je ispravan grijac na traktoru..Kako to ispitati
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Nije ti skup taj grijac. Isprobaj ga vani prije nego ga montiraš.

Pogledaj ovaj filmic od 2:00 na dalje:

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=7Rw0ua0DXpU[/YT]
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
982
Struju ima ali ne grije,,,ali sto je cudna stvar prekjuce je radio.Jutros sam planirao ici orat i nece da upali bez grijaca
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Jel imal neko ovakvu situaciju? U pitanju je 533. Neki dan ga covjek probal upaliti... Motor malo zavrti i stane i više ne može okrenuti. Nije do akumulatora ili anlasera jer je skinul anlaser i okretal ga pajserom na zamašnjak. Motor vrati nazad pa proba ponovo i jednostavno u tom jednom položaju zablokira odnosno ne da se dalje okrenuti nikako.

Oni su taj traktor dobili ove godine pod racun za neki dug i veli da se to vec jednom dogodilo kod bivšeg vlasnika. Isto je tak bilo, ovaj ga zakvacil za Torpeda i na šlepanje ga na silu upalili...
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Da nema nafte(loš grijač) ili vode iznad klipa (dihtung nacurelo kroz auspuh) ?
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,513
Nek pogleda ulje u motoru. Ako ima necega iznad klipa mora biti i u karteru malo. Tetku je tako bilo na zetoru. Bio cilindar pun vode.
 
Z

zvonko2

Guest
htjeli bi napraviti generalku na traktoru imt-u 533 s novim dijelovima od 539 dali je to moguce???????
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Moguće, samo prvo moraš utvrditi kakva je radilica gore i da te netko nije preduhitril pa to napravil prije tebe.
 

Najnoviji postovi

Na vrh