• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Meni još nikad nije pukel podizač kod kontriranja, a imam jako nezgodan način štelanja koji bi mogel do toga dovesti.
Valjda mi nije uspjelo
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Meni je samo jednom puko podizac ali nekoliko puta sam kod stelanja ventila uocio da je puknit podizac!!!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Samo vike je rizik promjenit jer ti podizaci hoce puknit po duzini kad ih zakontras a klackalice se zajedu po osovini i po klackalici!!!
Kaj znači "zakontrati "neki od gore nabrojanih komponenti ?
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Na podizacu se nalazi vijak pomocu kojega se stela zazor ventila i kad ga nastelas onda na tom viku zategnes maticu koja upire u podizac(zakontras)
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,820
Stari od kuma je radil nedavno generalku na 533. Nisam puno pital ali mislim da je sa majstorom bilo oko 10000 - 11000 kn.
Neznam čije su djelove kupovali.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Na podizacu se nalazi vijak pomocu kojega se stela zazor ventila i kad ga nastelas onda na tom viku zategnes maticu koja upire u podizac(zakontras)
Ja ne znam koji je inžinjer ono izmislil ali ga treba penzionirati pod hitno da ne napravi još kakvu glupost .
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Decki vidim da ste svi skup zabrazdili nekam. Ako covek pita za generalku motora onda ne pita za anlaser, alternator i prvi trap. Jel tak? Alternator ako je ispravan nema ga kaj dirati, isto tak je i s anlaserom i trapom, a možda je nekaj od toga vec i delano u skoro vreme. Bosch pumpa je isto pitanje. Meni je pumpa bila ko metak, majstor je samo metnul uloške i naštelal... cifra 400 kuna bila.

Svi djelovi za generalku i strojna obrada za 558 je niti 3900 kuna MAX.... Sve komplet, tak da ne vjerujem niti da je za 533/539 skuplje. Može biti samo jeftinije.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
pa normalno da bi bilo bolje , najgore kaj ti dok stegneš kontra maticu , matica povuče vijak i ne valja mjera ..a još je gore kaj nosi ..ta kontra matica silu a ne vijak u podizaču .

Zato i potrgate vijke jer ne otpuštate kontra maticu ,xd
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Neznam tko bi bio dovoljno glup da neotpusti maticu pri stelanju ventila!!!
I nepukne onda nego pukne kad se zateze!!!
I nepukne vijak nego podizac!!!
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Nije gusnati!!!
Mislim da nema smisla objasnjavat nekome tko to nerazumije ili nije se s tim suocio!!!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Nije gusnati!!!
Mislim da nema smisla objasnjavat nekome tko to nerazumije ili nije se s tim suocio!!!
Ako nema smisla objašnjavati nekome tko ne zna onda ti sam vidi jel ima smisla objašnjavati onome tko zna ....ajme majko mila :icon_butt:
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Sori nemislim nikoga uvrijediti nego mi se tvoja pitanja cine provokativna ili stvarno neznas!!!
Sory ako sam te uvredio!!!!
Podizac je slicnog matrijala kao vodilica i ventil!!!
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Vodilica i ventil samo imaju isto prvo slovo a materijal za izradu (struktura) je totalno različit .
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
Decki vidim da ste svi skup zabrazdili nekam. Ako covek pita za generalku motora onda ne pita za anlaser, alternator i prvi trap. Jel tak? Alternator ako je ispravan nema ga kaj dirati, isto tak je i s anlaserom i trapom, a možda je nekaj od toga vec i delano u skoro vreme. Bosch pumpa je isto pitanje. Meni je pumpa bila ko metak, majstor je samo metnul uloške i naštelal... cifra 400 kuna bila.

Svi djelovi za generalku i strojna obrada za 558 je niti 3900 kuna MAX.... Sve komplet, tak da ne vjerujem niti da je za 533/539 skuplje. Može biti samo jeftinije.

Ovak i ja mislim..
I meni je prednji kraj u "onoj stvari", ali ne mislim ga slagati dok god traktor obavlja uredno svoj posao..
Al zanimljivo je to da ni jedan kotac ne plese pri voznji po asvaltu, jedino centralni bolclin ima ohoho lufta..
Kvacilo i hidraulika su skroz u redu, cak nebi mjenjal ni vodenu ni ac pumpu prilikom generalne ako su ispravne..
Znaci sama generalna motora s rukama majstora za, u mojem slucaju 539-ku,
nemre nikak kostati 10000 kn..
Ali nadam se da bude moj izdural jos koju godinu bez nje, makar vrti 7200 rs..
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Generalka ili ti generalno uređenje traktora i motora su dvije različite a opet povezane pojave.
E netko generalno uređuje srce motora i još koju komponentu,a netko većinu traktora,pa su i cjene naravno drugačije.
 

Najnoviji postovi

Na vrh