• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Decki vidim da ste svi skup zabrazdili nekam. Ako covek pita za generalku motora onda ne pita za anlaser, alternator i prvi trap. Jel tak? Alternator ako je ispravan nema ga kaj dirati, isto tak je i s anlaserom i trapom, a možda je nekaj od toga vec i delano u skoro vreme. Bosch pumpa je isto pitanje. Meni je pumpa bila ko metak, majstor je samo metnul uloške i naštelal... cifra 400 kuna bila.

Svi djelovi za generalku i strojna obrada za 558 je niti 3900 kuna MAX.... Sve komplet, tak da ne vjerujem niti da je za 533/539 skuplje. Može biti samo jeftinije.
nema kaj dirati anlaser ako kupi novog kao ti , o čem maštaš
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
U mom kraju kad IMT dojde do generalke to je posao godine.Jftinije je namiriti razliku novaca i kupiti dugi traktor.Ko se imalo razumije dobro zna sta je generalka.Uglavnom kad pricamo to je igra rijeci.90% ljudi smatra generalkom obradu radilice ,novi klipovi,karike ,stubline,dihtunzi i novo ulje.Inace takav nam je nacin zivljenja.U tim slucajevima ako mi majstori to prihvatimo moguce je da kasnije imamo i problema.imamo probleme jer smo prihvatili krpljacenje za isto para kao da radimo generalku.
Po svim pravilima mehanike trebalo bi na 800 sati zamjeniti cetkice na alanseru i alternatoru.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Na imt-smo do sada mjenjali četkice bar tri puta,al na zetoru nikad i još ih ima više od pola,pikse nemaju lufta i vrti još ko blesav.
Isto tako na alternatoru je samo jednom promjenjene četkice i lezajevi.
Zetor mi ima oko 4000rs,dok 533 nisam siguran.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,222
Jedan poznanik je pred 10 godina kupio novu masinu (roto pumpa, bez kompresora) za stari 539, masina je crvene boje, izgleda kao da je prefarbana samo onom temeljnom crvenom bojom..
Znaci, samo je stavio masinu novu gore, dobro tu je i alternator i alnaser, ali sve drugo je ostalo staro i ne radeno, znaci stari hladnjak, kvacilo i hidrauliku nisu radili jer je bilo ispravno, prednji trap je razdrukan i to nisu radili jer je sve novce spiskao na masinu..
Ali taj traktor i dan danas ide ko munja, masina suha ko barut, a odrzavanje nikakvo, traktor izgleda ko groblje (znaci limarija) i mislim da kako je dobio taj novi motor nikad poslije nije bio pran..

Hocu reci to da i ja kad bi dao raditi generalnu, radio bi samo generalnu motora, a ovo drugo kako bi rikavalo tako bi slagao..
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,550
Oficir koliko sati radis godisnje sa dva trakotra?
Citam ne samo tebe. Svi stalno cackate traktore i nesto mjenjate.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Razlika je u tome kaj vi imate traktore jer radite zemlju a oni imaju zemlju da bi mogli imati traktore .
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Mali 533 radi oko 150rs,a zetor oko 250rs.
Godine su stisle i malo po malo se mjenja kad nekaj proslini ili podere.
Sada je zekan dobil prednje nove gume i u prolječe ide novo ulje...
Za tjedan dana kreče šuma ide 75m van kroz mj dana,pa mir do 4mj.
Zeko bu malo šlajsal i vozil a 533 siromak ako izvuče po 2m van iz tih gudura skidam mu kapu.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,777
@oficir računica ti ne valja il ti ne valja vura na zetoru,250 sati godišnje puta 20 godina nikak ni 4000
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ne dela stalno toliko vur,zadnjih godina je bilo svakak prije je više delal pa je bilo godina kad nije ni 50vur okrenul.
Napisal sam oko jer vura ne dela.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Ne brini,on je več sigurno 100 leta u penziji.:(giggle):
Kak i onaj koji je TV-eca konstruiral.
Da je znal kaj bute sve na njega natovarili (več pomalo mesta nema pa klinčate po prikolicama) složil bi ga malko večeg :(y):

Bolji sklop za M ili IM motor je koštal 500-tinjak kuna kad već nije bil previše kvalitetan. Znamo kaj pripada sklopu.
Sudeći po tome ovo danas po toj cjeni. .... nula bodova, ali ko voli.... čini mi se da je za Štorkana samo klip s karikama koštal 400, za zekana je isto blizu 500, a o drugima da ne pričamo.
Jadan ferac, em ga tvornica uništila šlamperajom, a ovi ga budu u povjest stavili sa djelovima :icon_butt:
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
U mom kraju kad IMT dojde do generalke to je posao godine.Jftinije je namiriti razliku novaca i kupiti dugi traktor.Ko se imalo razumije dobro zna sta je generalka.Uglavnom kad pricamo to je igra rijeci.90% ljudi smatra generalkom obradu radilice ,novi klipovi,karike ,stubline,dihtunzi i novo ulje.Inace takav nam je nacin zivljenja.U tim slucajevima ako mi majstori to prihvatimo moguce je da kasnije imamo i problema.imamo probleme jer smo prihvatili krpljacenje za isto para kao da radimo generalku.
Po svim pravilima mehanike trebalo bi na 800 sati zamjeniti cetkice na alanseru i alternatoru.

Rada traktora ili alnasera?
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
800 Rs anlasera.....taj motor bi onda imao nekoliko milijuna rs:(giggle):...doduse na Imt-u malo manje:(giggle):
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Starom prijatelju sam (na njegov zahtjev) mjenjo i alternator i akumulator, i lupio oko 1200 kn. Jer mi nije vjerovo da alnaser nemože okrenit zbog poderanosti piksi. Nakon što sàm sam kupio pikse i slozio tek je onda prihvatio da su one krive.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Tako je i moj ujak kupio imt-560 i kad je prvi put padala kisa u motor usla voda kroz usisni filter,kad ga je htjeo upaliti normalno doslo je do hidraulickog udara u cilindrima i nije mogo okrenit.
Kupio on prvo akumulator pa onda i alnaser bio kod majistora.
Kad sam doso taj vikend s terena i kad sam mu reko sta se dogodilo i da je sve kupio i platio nepotrebno bio je:mad:
 

djordjedimic

Novi član
Tu od
12 Sij 2015
Poruka
3
moze li mi neko reci kolko ima zubaca zubcanik od 2 i 3 brzine od 558ili539 ja imam 542 otisli su mi opruge na sinhronima pa sam zamenio opruge i kugle pa sam na donjem snobu ubacio veci zubcanik od imt 555 stari tip al ovaj dvoredni od 2 i 3 brzine je veci meni treba sa manjim zubcima u sve brzine mi ulazi samo u trecu nece jel je zubcanim veci treba mi manji u slucaju da mi otkazu sinhroni da mi ostane 3 brzina kao sto je na 539 i 540 pa me interesuje kolko zubaca ima zubcanik od 539 od 2 i trece brzine on je dvoredni hvala unapred
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
984
Dobar dan kolege.Prijatelj mi ima problem na imt 533,ostala mu je voda u motoru i izbio je cep.Problem je sto je cep iza bos pumpe i nemoze ga namontirati nazad od nje..E sada dali je problem i rizik skinuti bos pumpu sa njega,radi se o klipnoj pumpi
 

Najnoviji postovi

Na vrh