• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Nema rizika, samo pripazite da ju ne okrenete za 180 stupnjeva kod montaže, ako i okrenete nebu upalil pa budete opet sidali i zakretali za pol kruga.

Ako je izbilo samo čep zapalite sviječu
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
Ja cisto sumnjam da je izbilo samo cep.Ako samo cep ispao idi odmah u trgovinu , kupi gajbu piva i pocasti ko god naiđe ulicom...
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Ostalo vode u bloku, to je ono zasto je meni pukao blok. Smeca se nakupi unutra tj odpada kamenac i hrda i zastopaju pipcu i voda ne iscuri i smrzne se.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
Zamolio bi hitnu pomoć!
Na 533 prilikom oranja ulovio iznenada u kamen i plug sam se podigao i neće više da spušta. Sigurnosni ventil čuje se da pišti.
Jel potrebno otvoriti onaj gornji poklopac ili je dovoljno onaj bočni?
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ili lupi gore cekicem di kopcas toplink na traktoru ili odigni malo iza plug rucno da cimes ga zastekala ti balansna opruga ili ga odsarafi na poklopcu ona dva sarafa di dolazi onaj razvodnik za hidrauliku!!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Ja bi ipak skidal bočni poklopac da vidim kaj i kak stoji razvodnik na pumpi.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Muha je u pravu!!!
Jos ako su sklopovi petar drapsin jao si ga tebi!!!
Imao sam nekoliko slucajeva di su otpadali komadi klipa i zavrsili u karteru!!!

A kaj fali PDM sklopovima???
Ja sam stavlja njihove stubline i klipove kod generalne na 565 i NPR karike, traktor radi preko 600 rh godišnje i ne žali se ni malo dok ga se tjera pa mu nije ništa, ulje ne troši, snage ima, sve 5, ja zadovoljan.
Svi su mi preporučili bolje PDM nego Motins.

Možda mi je malo žao kaj nisam stavil NURAL sklopove unutra, kasniej sam ih našel po mrvicu povoljnijoj cijenu nego PDM, ali i s ovim sam potpuno zadovoljan.
Nural ili Bepco bude išao jednog dana kod generalne na 577 :)
 
Posljednje uređivanje:

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
U firmi sam radio jedan motor na viljuskaru indos motor imr sklopovi bili PDM nakon 2000 radni sati klip puko ispod bolcne i zavrsio u karteru!!!
A da nepricam o sklopovima za motore sa zracnim hladjenjem to je prava katastrofa!!!
Hvala ali PDM vise nikad.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
Da nije kockica podignuta do kraja?:icon_scratch:
Kockica i kuglica su spuštene do kraja.

Ili lupi gore cekicem di kopcas toplink na traktoru ili odigni malo iza plug rucno da cimes ga zastekala ti balansna opruga ili ga odsarafi na poklopcu ona dva sarafa di dolazi onaj razvodnik za hidrauliku!!
Probao cimati i lupati balansnu ali ne pušta.

Ja bi ipak skidal bočni poklopac da vidim kaj i kak stoji razvodnik na pumpi.
Misliš da je razvodnik zaštekao?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Mislim da je. Ili su se polugice prekrižile.
Kroz poklopac vidiš kaj se događa. Ono udaranje po balansnoj se meni ne sviđa jer to bu opet zaštekalo. Dotle dok se kvar ne otkloni kak treba ili dok poklopac ne pukne.

Ja baš i nemam preloša iskustva s PDM sklopovima.
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Ja bi rekel da mu je zaštekala ona polugica koju dodiruje ta velika opruga, koja je nakon jačeg udarca u kamen ostala unutra u krajnjem položaju, pa preko ticala stalno pritiska ventil da šalje ulje prema gore, tj. diže poluge.. Najbolje da izvadi taj bočni poklopac, a da i izvadi oprugu van, i počisti hrđu koja se tu zadržava.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
Nije bio neki veliki udarac. Stari je orao u 3 sporoj pri 1000 okretaja bez blokade, malo je bilo blato ali je išlo. Znao da ima tamo kamenja i orao plitko, u 40 godina koliko ima traktor prvi put mu se to desilo..
Ja sam orao drugim traktorom desetak metara dalje i vidio cijelu situaciju.
Onaj poklopac gdje su komande?
Sutra popodne skidam oba poklopca...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Mali poklopac sa desne strane.
Ispusti desetak litara ulja prije skidanja.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
Sve ok ako se da riješiti ti malim poklopcima.
Sigurnosni ventil jel potrebno zamijeniti ili ne?? Danas prvi put otvorio.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
100% sam uvjeren da poklopac mora dolje, jer ona mala polugica što ide do balansne opruge je zaštekala u kučištu od udarca, pa to treba malo očistiti, pogotovo ako nema one gume, koja popuca od starosti i onda se to dogodi.........

a što se tiče sklopova, ljudi su radili svakakve kombinacije, bepco mislim da nije loš......za 533 nema više perkins original sklopova nego samo za 539........i barem 5,6 slučajeva znam gdje je nakon 500-600 sati od generalne pukao klip, neki su i prije posavijali ventile, kod prvog paljenja, jer oznaka na lančaniku nije štimala itd itd.......dosta stvari sam kombinirao, jer bi trebao raditi ovaj sa kabinom, i gledam što bi bilo najbolje.......imam i stari tip kabine, ima sva stakla osim zadnjeg, sve OK, al više bi volio i staviti novu kabinu gore, pa odraditi mašinu, pregledati i prebrtviti mjenjač i hidrauliku, te sklop upravljača i još xy sitnica.....kada se to sve zbroji, dođem do cifre od oko 15 000-16 000kn, najmanje, s tim da ga ja rastavim i sastavim i potrošim xy radnih sati........a danas na tržištu, takav traktor sa urednom kabinom vrijedi najmanje 15000 do 16 000kn i još je registriran, tako da dok ga sredim, taj traktor bi "vrijedio" 30 000-32000kn........što je previše, i opet pitanje, koliko bi to sve bilo dobro odrađeno, bosch pumpa, kvaliteta sklopova..........

pa gledam na nekakvu drugu opciju, na cijenu od 32 000kn dodam 8000 do 10 000kn i kupim indijanca......TAFE 42, što mislim da je puno bolji traktor od sređenog imt 533, ili bolje rečeno, upitno sređenog 533.......tj. da sve sredim i pukne klip, nesmijem ni misliti......pa čak bi se usudio i reći da je i puno bolji od imt 539......

za tu cijenu tafe 42 ima oko 1000 radnih sati, brzinu od 30km/h, kompresor, 4 brzine, linijsku PVP, kompresor na remen (na 533 ga nemam), zadnje gume 12.4-28.......a što se tiče kvalitete, mislim da je daleko bolji od novog 539.......
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
Gume nema sigurno 10 godina.
Sutra poslije posla čemo da vidimo :fiery:
 

Najnoviji postovi

Na vrh